Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

nowa działalność - pozyskanie kapitału

Myślę o otwarciu własnego biznesu. Mam odłożonych trochę pieniędzy, ale to wciąż za mało, a mój pomysł potrzebuje znacznie większych kwot. Dotacja to też nie jest tyle, ile potrzebuje. Ostatnio znalazłem informacje na temat serwisów, na których można umieścić ogłoszenie z pomysłem na biznes, na przykład symultana.org. Jeśli inwestor byłoby zainteresowany, to się kontaktuje. Co sądzicie o tego typu inicjatywach? Myślicie, że jest szansa na pozyskanie inwestora? Czy inwestor to dobry pomysł?

Początkujący moderator
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    0

Serwisu nie znam i nie korzystałam, więc się nie wypowiem. Ale co do inwestora, to imho jest to dobry pomysł. Inwestor to nie tylko pieniądze, ale także cenne know-how i kontakty, których na początku pewnie będzie Ci brakować.
    Pozdrawiam,
    Kasia Ryfka-Cygan
    Hidden Content - Biznes Internetowy kobiecym okiem

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

No właśnie ja mam ten problem, że nie znam nikogo, kto mógłby wesprzeć mnie finansowo i współpracować ze mną. Nie mam znajomości, a wydaje mi się, że to może być jedyną realną opcją - znalezienie inwestora. Dlatego szukam jakichś sposobów. Łatwo nie będzie

Obserwator
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła Reputacji
    0

Inwestor to bardzo dobry pomysł, jeśli oczywiście masz na to pieniądze. Warto jest inwestować i wiadomo to nie od dziś.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał pijasz Zobacz post
    Spróbuj może kredytu na start dla firm?
    Wiem że np. mbank reklamuje się ze w swoim koncie firmowym daje 10000 na start dla firmy.
    10 tys to czasem naprawdę niewiele na start jeśli nie ma się znacznych oszczędności. Inwestor to dobre wyjście i alternatywa dla kredytu. Pamiętajmy, że anioł biznesu to nie tylko ktoś kto wnosi kapitał w naszą firmę, ale także ktoś, kto może podzielić się z nami doświadczeniem, doradzić w pewnych działaniach. Więc myślę, że jeśli masz możliwość znalezienia kogoś takiego to warto.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

10 tys. to nie jest tak trudno zdobyć, akurat w tym przedziale bym sobie poradził. Ale trudno coś sensownego za tę sumę zrobić. Moje plany wymagają sporego kapitału, a kredytu nie dostanę. Żebym kiedykolwiek w życiu zrealizował swój pomysł, chyba na razie zostaje mi liczyć na anioła biznesu

Początkujący
    Mieszka w
    Poznań
    Siła Reputacji
    0

Jest Platforma,która umożliwia nawiązanie kontaktu z potencjalnymi inwestorami,którzy tylko na to czekają.Polecam tobie i innym zainteresowanym,szczegóły w mailu zwrotnym.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

zabezpieczenie

Pamiętaj jednak, aby przed wprowadzeniem inwestora w swój pomysł, zabezpieczyć się w jakiś sposób. Nie sądzę, że anioł biznesu wykorzysta biznes plan, ale jednak zawsze będziesz miał spokojniejszą głowę.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

A właśnie. Czy możecie doradzić, co należy zrobić, żeby czuć się bezpiecznie i nie martwić się o wykorzystanie swojego pomysłu? Co umieszczać w ogłoszeniu, żeby zachęcić, co zrobić przed spotkaniem z inwestorem i podpisaniem z nim umowy?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Nie zdradzaj strategicznych informacji, tylko te najważniejsze jak np. branża. Warto spotkać się z prawnikiem i poprosić go o przygotowanie umowy z klauzulą o zachowaniu poufności, żeby zabezpieczyć pomysł

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia