Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Internet radiowy!Jak to zrobi?

W moim miasteczku jest dwóch operatorów radiowych.Sasiad posiada karte PLANET WL i antene na dachu.Czy kupuajc taka karte i instalujac ja w komputerze bede mogl miec dostep do internetu?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Sama karta to za mało by mieć połączenie z internetem. Musisz do niej podpisać umowę z dostawcą oraz płacić rachuneczek co miesiąc.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeśli dostawca usług nie zabezpieczy odpowednio punktu dostępowego to z technicznego punktu widzenia dostęp będzie możliwy.

Inną kwestią jest etyka bo przypuszczam, że ten dostawca za swoje usługi pobiera opłaty.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeden operator nie chce poszerzac przesylu radiowego(pref.kablowka za trzy moze cztery m-ce),drugi ma problemy z lokalizacja nadajnika.Jak wygladalaby mozliwosc podzialu sygnalu od sasiada?Chodzi o to jak wyeliminowac koniecznosc ciaglej pracy komputera(hosta,pol.skrosowanym kablem sieciowym)sasiada?Czr router rozwiaze ten problem?Jezeli tak,to jaki powinienem kupic?Jezeli chodzi o rachuneczki to sprawa jasna,tylko jak przekonac operatora,który twierdzi,ze nie robi juz radiówki?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Łącza radiowe delikatnie mówiąc są mało fajne - przynajmniej jeśli idzie o duże miasta. Ilość sieci radiowych jest tak duża, że w praktyce nie ma wolnych kanałów z których można by korzystać. U mnie (Kraków, obrzeża miasta) połączenie między dwoma blokami (jakieś 130 metrów) wyciąga szarpane 4 Mbity realnego transferu. Co to jest w porównaniu z deklaracjami producenta... Że niby... 54 Mbity... Wiadomo, że z powodu różnych rzeczy (choćby np. ramek beacon) nie jest możliwe wyciągnięcie 100% deklarowanej prędkości. No ale, żeby z 7%?! Tak więc sieci radiowych nie polecam... Należy się od nich trzymać z daleka... No chyba, że coś powyżej 5 Ghz ale to raczej nie rozwiązania klienckie (w każdym bądź razie nie finansowo)

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

No chyba ze sie tworzy mala siec obejmujaca np. kilka pomieszczen - kilka mieszkan w bloku oddalonych od siebie o pare metrow.

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    10

sieci radiowe to duze ryzyko ...strat w pakietach i dlugich czasow dostepu...niedawno to przezywałem...nic przyjemnego...nie dla ludzi o slabych nerwach.
    Piotr Cygan,
    Hidden Content

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Miejscowość,w której mieszkam,to dziura w dosłownym tego słowa znaczeniu.Wjeżdża się z góry i pod górę wyjeżdża.Operator instalujący radiówkę(nadajnik-700m) sprzedał interes firmie Multimedia,a oni twierdzą,że nie będą poszerzać przesyłu radiowego.TP.SA jest za droga.Na Sygnał od drugiego nadawcy mam czekać ok.trzy m-ce.Chcę dobrać się sieci.Czy ktoś udzieli mi odpowiedzi na pytanie z 01.06.05 godz.10.50?Dziękuję za dotychczasowe porady.Z Krakowa Polska wygląda inaczej.U nasz ,na Wsi jest prawdziwy "Dziki Zachód".Samorządy lokalne dosłownie same się rządzą i internet jest dla mnie jedyną drogą uzyskania rzetelnych informacji,opinii,a także wypowiedzi na szerokim Forum,gdzie-być może-ktoś potrafi pomóc w użeraniu się z klikami panoszącymi się w każdej Państwowej Instytucji.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

a oni twierdzą,że nie będą poszerzać przesyłu radiowego
    Wytłumacz... Bo ja nie rozumiem kompletnie...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Multimedia s.a twierdzi,że nie będzie rozbudowywać sieci radiowej po poprzednikach tylko zajmą się przesyłem kablowym.Abonenci,którzy mają odbiór radiowy pozostaną z radiówką,następni będą podłączani do kablówki zaaa trzy-cztery miesiące.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)