Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Odp: Alimenty, proszę o pomoc.

Najlepiej poradzić się prawnika,ja korzystałam z porad Przemysława Sokołowskiego z Warszawy. Wszystko świetnie wytłumaczył, bardzo indywidualnie podszedł do sprawy. Można się z nim spotkać po południu, a nawet w wyjątkowych sytuacjach w weekend.
    Warto przy sprawach o alimenty wypisać WSZYSTKIE wydatki na dziecko lub siebie, jeśli to my pozywamy. Mi zasądzono alimenty nawet jak ojciec był na zasiłku dla bezrobotnych. Zawrotna kwota wtedy to nie była, ale zawsze.

Blueone
    Gość

Cytat Napisał Kasia1351 Zobacz post
    A więc piszę tutaj aby się zapytać czy mogę podać moją matkę o alimenty. Moi rodzicie nie mają rozwodu, niby mieszkają pod jednym dachem, niby matka jest zameldowana, ale w 2008 nie śpi tutaj, jest nieobecna wyjeżdżała za granicę zarabiała ok. 14 tys. Wszystkie pieniądze są na koncie mojego przyrodniego brata, ja dostałam koło 400 złoty. Co miesiąc daje mi 100 złoty, nawet mniej. Dla mnie to kipna, jak można wyżywić dziecko za 100 złotych? Obecnie nie pracuje, jednak mogłaby. Zarabiała koło 1000 złotych. Do tego pieniądze które zarabiała za granicą, czy to wpływa jakoś na te alimenty? Czy mogę ją podać? I czy babcia mimo iż nie jest prawnym opiekunem też może ją podac o alimenty dla dziecka? Obecnie mamy trudną sytuację, Tata nie może pracować, dostaje jedynie 500 złotych. Ile będą wynosić alimenty i czy mogę je dostać? Ile trzeba czekać? Dziękuję za odpowiedzi.
    Oczywiście możesz pozwać swoją matkę o alimenty, musisz złożyć wniosek do sądu rejonowego w Twoim miejscu zamieszkania. Wysokość alimentów zależna jest od zarobków Twojej matki, ale myślę, że w takiej sytuacji możesz wnioskować o ok. 800 zł. Jeśli masz jakieś dowody potwierdzające wysokość zarobków Twojej mamy to jak najbardziej zabierz je ze sobą. Po za tym, przydatne będą też różnego rodzaju rachunki np. za książki, za wizyty u lekarza, za ubrania itd. aby zobrazować sądowi koszty Twojego utrzymania.

http://www.profinfo.pl
    Ostatnio edytowane przez Blueone ; 26-01-15 o 14:40

kolega1975
    Gość

Sprawdź na http://www.jmkadwokat.pl - to adwokat kobieta. Może będzie łatwiej.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

O ile dobrze widzę, to problem pojawił się w grudniu 2011 rok, więc mam nadzieję, że udało się już rozwiązać tę kwestię.
    Ostatnio edytowane przez malina48 ; 17-09-13 o 16:31

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia