Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Alimenty, proszę o pomoc.

A więc piszę tutaj aby się zapytać czy mogę podać moją matkę o alimenty. Moi rodzicie nie mają rozwodu, niby mieszkają pod jednym dachem, niby matka jest zameldowana, ale w 2008 nie śpi tutaj, jest nieobecna wyjeżdżała za granicę zarabiała ok. 14 tys. Wszystkie pieniądze są na koncie mojego przyrodniego brata, ja dostałam koło 400 złoty. Co miesiąc daje mi 100 złoty, nawet mniej. Dla mnie to kipna, jak można wyżywić dziecko za 100 złotych? Obecnie nie pracuje, jednak mogłaby. Zarabiała koło 1000 złotych. Do tego pieniądze które zarabiała za granicą, czy to wpływa jakoś na te alimenty? Czy mogę ją podać? I czy babcia mimo iż nie jest prawnym opiekunem też może ją podac o alimenty dla dziecka? Obecnie mamy trudną sytuację, Tata nie może pracować, dostaje jedynie 500 złotych. Ile będą wynosić alimenty i czy mogę je dostać? Ile trzeba czekać? Dziękuję za odpowiedzi.

Myślę,że powinnaś poradzić się osób kompetentnych.Ja obecnie proponuję ci kontakt osobami naprawde kompetentnymi
    w tej sprawie.Wejdź na stronke www.lexvin.pl/kat/5/Prawo_rodzinne
    Napewno dowiesz się co ci przysługuje.
    Pozdrawiam

Raquel
    Gość

Napisz ile masz lat, czy jesteś pełnoletnia? Sprawę o alimenty może wszcząć każdy, ale moim zdaniem powinnaś zasięgnąć opinii prawnika, są takie darmowe poradnie, np. przy wydziałach prawa na uniwersytetach, w gminach tez powinny być oddziały poradnictwa, zapytaj może w kancelarii swojej parafii, w niektórych tez pełnią dyżury prawnicy, którzy nieodpłatnie służą poradą. Możesz też skorzytsać z porady online, coraz więcej kancelarii ma taka ofertę, tam możesz liczyć na to, ze Twoją sprawą zajmie się adwokat, ale są to niestety porady płatne.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Jak zarabia 1000 złotych to chyba sąd nic nie zrobi - jest bodajże jakieś minimum, które musi zostać na życie. A jeśli nie pracuje to w ogóle sprawa przegrana. Jak można ściągnąć alimenty z kogoś kto nie pracuje?

Mieszka w
    kraków
    Siła Reputacji
    0

Odp: Alimenty, proszę o pomoc.

kyshe ma sporo racji - sąd, owszem, może ustalić pewną kwotę alimentów nawet jeśli Twoja matka nie pracuje. Sąd bierze bowiem pod uwagę nie tylko zarobki ale i możliwości zarobkowe. Natomiast kwestia ściągnięcia tych alimentów - no to już trudna sprawa. Ale jest i na to rada - fundusz alimentacyjny. Zainteresuj się tym tematem, Kasiu.

Nie podałaś swojego wieku - powiem więc ogólnie: alimenty należą Ci się dopóki nie będziesz w stanie samodzielnie się utrzymać. A zatem jeśli jesteś pełnoletnia, ale kontynuujesz naukę na studiach, nadal masz prawo do ubiegania się o alimenty. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

simian raticus
    Gość

Wszyscy ludzie i urzędy teraz tylko pieniędz chcą! Co to za straszny świat beznadziejny!

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Tak matka powinna płacić na ciebie alimenty

Początkujący
    Mieszka w
    Łódź
    Siła Reputacji
    0

To rodzice mają obowiązek utrzymywania dzieci, więc wydaje mi się, że nie możesz podać babci o alimenty, ale trzeba by to skonsultować z jakimś prawnikiem. Jeżeli jesteś z Łodzi, to mogę Ci polecić Wawrzyńca Chróścielewskiego - zajmował się podobną sprawą mojego kolegi i nawet sensownie mu poradził.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Matti Zobacz post
    To rodzice mają obowiązek utrzymywania dzieci, więc wydaje mi się, że nie możesz podać babci o alimenty, ale trzeba by to skonsultować z jakimś prawnikiem. Jeżeli jesteś z Łodzi, to mogę Ci polecić Wawrzyńca Chróścielewskiego - zajmował się podobną sprawą mojego kolegi i nawet sensownie mu poradził.
    Ja też polecam tego prawnika. Miałem podobny problem kilka lat temu - Chróścielewski wszystko mi wyjaśnił.

kolega1975
    Gość

Poradź się adwokata. Sprawdź na http://www.fastlaw.pl

wezwanie do zapłaty

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia