Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Jak młodzież wyobraża sobie życie na tzw zachodzie

Istny raj. Wszystko darmo. Napisz o tym jak tam trafiłeś? Nie byłeś jeszcze na zachodzie? Napisz jak sobie tam życie wyobrażasz

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nic nie ma darmo tylko trzeba ostro pracować aby zarobić :!: A żeby tanio płacić za mieszkanie to przynajmniej w 4 osoby trzeba je wynajmować :idea: Skąd wiem bo jestem w Angli od trzech miesięcy :wink: Ale idzie zarobić a w Polsce tych pieniędzy się nie da zarobić bo zawsze brakuje a tu można jednak cos odłożyć :idea:

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Super, jest ktoś kto tam żyje.
    Napisz jak tam pracuje młodzież. Jak wyglądają studia i inne różne ciekawostki.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jak studia to nie wiem bo nikt z moich znajomych tam nie studiuje a żona to wzięła dziekanke w Polsce żebyśmy tu mogli przyjechać i pracować :!: Mieszkamy w mieście w Warrington w połowie drigi między Liverpoolem a Manchesterem. Pracuje 35 godzin tygodniowo jeśli więcej niż 37,5 mam płacone lepiej tzn za godzine dostaje 5 funtów powyżej tych 37,5 po 7,90. Oczywiście to są stawki brutto od tego odciagany jest podatek. Za mieszkanie płacimy 440 funtów na 4 osoby + gaz prąd telefon i TV :idea: Więc na Osobe wychodzi po ok 130-140 funtów miesiecznie czyli prawie jedna tygodniówka. Na jedzenie trzeba przeznaczyć ok 100 funtów reszte mozna odkładać albo coś sobie kupić za to.
    Praca jest ciężka ale w sumie jestem zadowolony. Pracuje w takiej jakby fabryce słodyczy a właściwie przepakowalni. TZN. pakujemy pojedyncze paczki ciastek w komplety podwójne czy potrójne :arrow: Albo jakieś czekoladki w większe paczki lib zmiksowane różne słodycze. Jak taśma zawala to trzeba się spręząć i nieraz człowiek po pracy jest mokty tak tzreba zawalać :!: Moja żoan pracuje w domu opieki dla straszych osób i też musi zawalać bo jest np na zmianie 4 sosby a do opieki jest 30 osób i musza im dac jeść przebrać umyć itp. tak że robota jest ciężka ale da się coś zarobić i odłożyć :arrow: A w Polsce nie bardzo bo ona zarabiała 600-700 zł a ja 750-850 i na rachunki ledwo starczało a zjeść czy już sobie coś kupić to nie ma mowy. Dobrze że nie mieliśmy samochodu bo z czego by zapłaćić ubezpieczenie to nie wiem a o paliwie nie wspomnę. Tu Samochody sa tanie tylko ubezpieczenie drogie bo ruch lewostronny więc jak ktoś robił prawko w kraju z ruchem prawostronnym płaci większe ubepiecznie :!:

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Bardzo Ci dziękuje za te informacje. Ja je znam gdyż mój syn wyjechał na studia do Londynu i tam pozostał.
    Co prawda utrzymanie jego mieszkania kosztuje 1000 f m-cznie gdyż wynajmuje je i jeszcze od tego musi płacić podatek.
    Ma angelskie prawo jazdy taka płachta papieru ale i tak za pierwsze ubezpieczenie zapłacił 2000 f
    Tak, samochody tam są tanie ale ubezpieczenie bardzo wysokie.
    Ma duży samochód dostawczy a osobowego nie ma wcale.
    Początkowo był na wizie studenckiej a od kilku lat jest na biznesowej.
    Teraz to już chyba nie trzeba wiz aby założyć tam firmę.
    Pracuje na własny rachunek i żyje niezbyt oszczędnie ale chce uciekać z tego miasta gdyż jest bardzo drogie.
    Na kupno domu jak w chwili obecnej to nie ma co liczyć.
    Inaczej wygląda sytuacja jak ktoś pojechał tam zarobić pieniądze a inaczej jak ktoś tam mieszka i żyje.
    Życzę sukcesów i zarobienia dużo pieniędzy.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

1 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

nie wiem jak młodzież wyobraza sobie zycie na zachodzie, ale za to, posluchajcie jak zachodnia młodiez wyobraza sobie życie.. co piaty niemiecki nastolatek uważa , że tampaxy są środkiem antykoncepcyjnym :shock:

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Myślałem, że w tym temacie są bardziej rozgarnięci jeżeli to prawda.
    Historia i geografia to unich 10 pr naszych podręczników i jeszcze jak u nas za tzw komuny bardzo regulowana.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)