Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

ACTA Tusk odwołuje swoją decyzję

Jak w DI czytamy, premier posłuchał internautów i chciałby odwołać swoją decyzję. Jak myślicie jaka jest tego przyczyna? Obawa przed utratą dobrej opinii w najbliższych wyborach? Przemyślenie tematu? Czy wpływ internautów i grupy Anonymous?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Nieporozumienie

Tusk nic nie odwoływał. Tusk oglosił że zawiesza ratyfikację traktatu ACTA. Problem w tym iż ACTA niczego takiego nie przewiduje.

Kopiuję Wam kilka zdań z innego forum na ten temat (notabene za zgoda autora:P)

Kilka informacji skopiowanych z innego forum:Nie ma czegoś takiego jak zawieszenie ratyfikacji, bo ACTA takiej możliwości nie przewiduje (można tylko odstąpić od umowy poprzez pisemne powiadomienie Depozytariusza), a premier mówiąc o zawieszeniu gra na zwłokę! Niech tylko sprzeciwy ucichną a Euro2012 minie, wtedy po cichu, po wielkim cichu sejm wszystko przyjmie. Nie dać się zwieść obietnicom bez pokrycia, bo wszyscy już wiemy, czym one się kończą - NICZYM DOBRYM dla nas. Patrzeć im na ręce i czytać wszystko uważnie i ze zrozumieniem, żebyśmy za błędy idiotów nie musieli płacić do siódmego pokolenia. Tak dla ciekawostki, dlaczego w polskich artykułach można przeczytać, ze nawet jeśli Polska go nie ratyfikuje, to nic nie zmieni sytuacji? Czytam artykuły na anglojęzycznych portalach i tam wyraźnie pisze, że brak ratyfikacji w choćby jednym kraju Unii powoduje, że cała umowa traci ważność. Więc nie dać sobie oczu zamydlić, składać wnioski o referendum w sprawie ACTA i protestować.Porozumienie ACTA nie tylko wprowadza cenzurę internetu jaka dotychczas była tylko w Chinach i daje rządowi i korporacjom możliwość zatrzymania i uciszenia bez dowodów każdego kto jest dla nich niewygodny, to porozumienie zakazuje wszystkich zamienników markowych produktów, np. nie będzie zamienników drogich części samochodowych, tonerów do drukarek, ubrań i wielu innych... pomyślcie o ile pieniędzy więcej będzie trzeba przez to wydać, a to dopiero początek. Nie będzie też zamienników drogich leków (płać kupę kasy korporacjom albo umieraj). Najgorsza jest ochrona patentów na organizmy genetycznie modyfikowane (obecnie większość kukurydzy, soi, a także świń jest genetycznie modyfikowana). Wkrótce korporacje doprowadzą do wyginięcia naturalnych upraw (pyłki roślin genetycznie modyfikowanych przenoszą się na uprawy naturalne i mieszają z nimi swoje geny, w ten sposób rolnik, który nawet nie chciał siać GMO ma już takie rośliny na swoim polu i musi płacić korporacjom za licencje). W ciągu kilku lat korporacje przejmą kontrolę nad wszystkimi uprawami, a potem będą mogły dowolnie podnosić ceny nasion (przez ACTA rolnik traci prawo zatrzymania części nasion na następny wysiew). Domyślacie się już co się wtedy stanie.Przyglądam się temu sporowi od samego początku i mimo że, wszyscy znają ACTA nie mam pojęcia dlaczego wiąże się go tylko z Internetem. W mediach mówi się o ACTA, jako o problemie Internetu, ale jeżeli przeczyta się ten dokument uważne to widać że Internet to tylko mała część jakiej on dotyczy. ACTA jest traktatem handlowym narzuconym przez USA, na warunkach USA. Nacisk jest wręcz fizycznie odczuwalny. Jak wiemy ACTA dotyczy przeciw działania na rozpowszechnianie podróbek nie tylko w Internecie, ale przede wszystkim w świecie realnym. ACTA będą miały zastosowanie wszędzie tam, gdzie zostanie naruszonia zasada rzekomej oryginalności. Narzuci to, rozprowadzanie produktów opartych na konkretnych patentach. Do czego zmierzam? Otóż ACTA zakładają na sygnatariuszy stosowanie wyrobów, które są poparte patentami za rejestrowanymi w wielkich korporacjach zachodu (czytaj USA). A dlaczego?, nie mamy własnych, które mogłyby konkurować z tamtymi, to od razu eliminuje konkurencje krajów rozwijających się takich, jak Polska. Nie będziemy mogli niczego wyprodukować bez kupna licencji od korporacji zachodnich inaczej będziemy odpowiadać za podrabianie, czyli będziemy biedni ponieważ licencje są tak drogie, że nie sprzedamy niczego taniej od nich. To będzie miało wpływ na wiele gałęzi przemysłu, jak na przykład przemysł około-samochodowy. Nie znajdziemy tanich części zamiennych, to samo dotyczy przemysłu IT. Nie mamy żadnych patentów z tej dziedziny, nawet przemysł rolniczy ucierpi, ponieważ licencje na żywność modyfikowaną genetycznie mają tylko amerykanie. Jednym słowem spowolni to lub nawet zatrzyma wzrost gospodarczy, dlaczego takie kraje: jak Chiny, Rosja czy Indie nie podpisały tego dokumentu, tam gospodarka idzie do przodu i będzie szła, to oni będą konkurencją dla zachodu. Jak ratyfikujemy ACTA stracimy również całkowitą kontrole nad wydobyciem gazu łupkowego, ponieważ licencje na technologie wydobycia mają tylko amerykanie. Czyli nie zrobimy nic bez amerykanów nawet, jak się na nich obrazimy, jak dotkniemy tych złóż bez nich to za to odpowiemy. Jeżeli nie podpiszemy ACTA to możemy dyktować jakieś warunki, bo ponoć mamy jedne z największych złóż na świecie. Biorąc pod uwagę krzywą wzrostu za potrzebowania na jakieś 300 do 400 lat. ACTA jest dobre dla takich krajów jak USA ponieważ to oni mają wszystkie patenty, a takie kraje jak nasz doprowadzi do pozycji "wyrobników" dla zapewnienia ich dobrobytu. Ratyfikowanie ACTA będzie jednym z największych przekrętów w dziejach Polski. -to nie moje słowa tylko innego użytkownika

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

moim zdaniem Tusk będzie chciał poczekać aż sprawa trochę przycichnie i wtedy podpisać, bo póki co zrobiła się wielka afera i zbyt duże oburzenie...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Prestigitator

To jedynie pusty gest estradowego kuglarza , obliczony na odwrócenie uwagi od podstawowego faktu ,jakim moim zdaniem,jest sposób w jaki Rząd za naszymi plecami(brak rzetelnej informacji ,brak społecznych konsultacji)tego typu umowy w naszym , w końcu, imieniu podpisuje.To są w końcu jedynie zakontraktowani na czas jakiś urzędnicy a nie Pomazańcy Boży . Tymczasem traktują Nas obywateli niczym osoby niepełnosprawne intelektualnie .Pan Premier i jego Drużyna chcą uspokoić Nas , by nie powstała jakaś forma , zalążek opozycji w postaci uśpionego nieco młodego pokolenia(20-30 latków) licząc na to że potem będą mogli działać jak do tej pory.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Jimi Zobacz post
    To jedynie pusty gest estradowego kuglarza , obliczony na odwrócenie uwagi od podstawowego faktu ,jakim moim zdaniem,jest sposób w jaki Rząd za naszymi plecami(brak rzetelnej informacji ,brak społecznych konsultacji)tego typu umowy w naszym , w końcu, imieniu podpisuje.To są w końcu jedynie zakontraktowani na czas jakiś urzędnicy a nie Pomazańcy Boży . Tymczasem traktują Nas obywateli niczym osoby niepełnosprawne intelektualnie .Pan Premier i jego Drużyna chcą uspokoić Nas , by nie powstała jakaś forma , zalążek opozycji w postaci uśpionego nieco młodego pokolenia(20-30 latków) licząc na to że potem będą mogli działać jak do tej pory.
    Od siebie dorzucę ... wyjście ludzi na ulicę i groźba -REALNA- referendum.
    Referendum to katastrofa dla PO ... oznacza ni mniej ni więcej totalny brak akceptacji dla polityki PO a to przełożyć się może na wyniki wyborów albo tzw czarny scenariusz konieczność podania się do dymisji ... a to już katastrofa dla PO ...

@Jimi tylko podsumował faktyczne działania , które raczej zmierzaja do wyciszenia i zmęczenia ludzi a nie do faktycznych rozwiązań ...
    Ostatnio edytowane przez rebecca2001 ; 06-02-12 o 13:04 Powód: literówka

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dziękuje rebecca2001 !
    Otóż to,świetnie to widać zwłaszcza,po dzisiejszej niby debacie,teraz trudno się nawet łudzić, co do intencji Tuska..

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

@Jimi

Ludzie mają krótką pamięć ! Przecież jeszcze nie tak dawno p.Tusk twierdził ,że podpisanie ACTA to sprawa honoru Polaków no bo przecież nie można odstawać od "krajów cywilizowanych" [sic!] a dziś już tak nie twierdzi ...? uważa że ta "cywilizacja" łamie prawa obywateli "barbarzyńskich" krajów ...? P.Tusk jest żałosny ...

Rządowa debata wspominkowa nt. ACTA

Premierowi więc tak sobie się powiedziało i przy okazji przysłał "internautom" zaproszenia na debatę wspominkową, jak to klepnął i podpisał tę umowę, bez szerszych konsultacji, czego teraz żałuje.

http://blog.wirtualnemedia.pl/index....a-nt-ACTA.html

http://www.rpc.cal24.pl/2012/01/22/a...barbiturowego/

...a z ajfonów 4 będzie lecieć uwertura Czajkowskiego.

Howgh.

Pamiętnik posła cd.

PONIEDZIAŁEK
    Po paru piwkach jechałem sobie środkiem chodnika (przecież nie pojadę ulicą, bo o wypadek nietrudno) i jakiś palant potrącił mego Merca. Rodzinę ofiary obciążono kosztami naprawy.

WTOREK
    Spotkanie z wyborcami. Obiecałem emerytom po 130 milionów renty. Bili brawo. Potem nazwałem prezydenta agentem. Bili brawo. Potem rzuciłem hasło "precz z żydostwem". Bili brawo. Potem powiedziałem, że solidaryzuję się z nimi, bo też zarabiam zaledwie 20 milionów. Bili - ale mnie. Okazało się, że oni wprawdzie zarabiają 20 mln lecz rocznie. Muszę uważniej czytać notatki jakie mi robią w biurze.

ŚRODA
    Zgłosiłem votum nieufności w stosunku do rządu. Na szczęście koledzy powiedzieli mi, że pięć dni temu obaliliśmy tamten rząd i teraz jestem wicepremierem. Nawet nie wiedziałem. Powiedziałem, że się pomyliłem. I tak wszyscy spali.

CZWARTEK
    Dzisiaj głosowaliśmy nad jakąś ustawą czy podatkiem - nie pamiętam. Czytałem sobie "NIE" i nagle widzę, że kamerzysta usiłuje sfilmować jak ktoś obok mnie głosuje na dwie ręce i jedną stopę. A to sukinsyn! Kamerzysta. Usiłuje manipulować opinią publiczną. Wezwałem i opieprzyłem. Jej, jak ja to lubię!

PIĄTEK
    Prezydent zrobił aluzję, że już dawno nie całowaliśmy go w dupę. Powiedział - bezczelny - że jakby co, to rozwali ten cały parlament siekierą. Cham ze słomą w butach. Nie pomyślał, że musiałbym wtedy wrócić do tej kanciapy na budowie i dalej robić za stróża nocnego.

SOBOTA
    Zawiązaliśmy koalicję. Ja i ta blondyna z KPN... czy może z PSL? Cholera ją wie. Szybko uzgodniliśmy wspólny punkt widzenia i znaleźliśmy płaszczyznę porozumienia. Ruchy frykcyjne... pfu, frakcyjne, odchodziły aż dudniło. Ona trochę narzekała, że obtarła sobie kolana na klęczniku, ale co tam, dla dobra Polski można pocierpieć. Miło było, ale potem okazało się, że to komunistka! Jak Bozię kocham! W środku była całkiem różowa, a miejscami nawet czerwona! Zdekomunizowałem ją przez okno.

NIEDZIELA
    Grałem w karty z szefem klubu bezpartyjnych katolików, albo niekatolickich partyjnych. Nigdy się nie mogę w tym połapać. Wygrałem dwa etaty wice wojewody (koledzy się ucieszą!), 15-minutowe "okienko" w TV zaraz przed "Kołem Fortuny", podróż z prezydentem do Gwadelupy i służbową Hondę Accord, ale starą, bo ma już pół roku i 10,000 na liczniku. Będzie dla szwagra, bo pieni się, że ma posła w rodzinie i nawet nie jest jeszcze ambasadorem. Tamtemu łyso było, więc dałem mu potem wygrać w tym głosowaniu nad budżetem. Zabrano emerytom połowę szmalu i podniesiono podatki do 95% Niezły interes zrobiłem, może nie?

PONIEDZIAŁEK
    Łotr! Sukinsyn bez czci i sumienia! Ta Honda ma 35.000 na liczniku i popielniczkę pełną petów, a co gorsza prezydent odwołał wizytę w Gwadelupie, o czym wcześniej nie wiedziałem. Jakże pazerni i nieuczciwi bywają niektórzy nasi wybrańcy społeczeństwa.

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Źródło:

http://rozpasani-w-zartach.blog.onet...-03,index.html

Martin Lechowicz, spiker internetowego radia „Kontestacja”, podsumowując dzisiejszą debatę o ACTA, zapytał w pewnym momencie, jak to możliwe, że my – społeczeństwo – wciąż pozwalamy Donaldowi Tuskowi sprawować funkcję premiera, skoro swoim głosem w debacie ukazał daleko posuniętą obojętność wobec postaw demonstrowanych przez ludzi w tej kwestii. Radio „Kontestacja” pytało o to zapewne tylko retorycznie, bo odpowiedź jest dość oczywista: w demokracji parlamentarnej głos ludu nie ma znaczenia, podobnie jak np. w demokracji socjalistycznej.

http://webhosting.pl/Debata.w.sprawi....czegos.innego

Premier Tusk zbeształ zwolenników referendum w sprawie ACTA, mówiąc, że już teraz zna odpowiedź, jaką ono przyniesie, a to nie o to chodzi. Powiedział: „Wychodzimy z etapu wzajemnej brutalności. Jesteśmy w tym momencie, że możemy sobie powiedzieć, że nikt na razie nie ma racji. My mieliśmy być może zbyt dużo arogancji, wy zbyt dużo agresji i nieufności”.

Premier stwierdził też, że nie rozumie, dlaczego protesty wybuchły dopiero teraz, skoro już od czterech lat w Polsce obowiązuje znacznie bardziej surowe prawo w dziedzinie ochrony praw autorskich. Być może to oznaka, że trzeba się ponownie nad tym prawem zastanowić. Martin Lechowicz z Radia Kontestacja podsumował to bardzo celnie: „efekt Wykopu”.

Oponenci Premiera uznali, że Donald Tusk boi się demokracji, boi się referendum, a społeczeństwo właśnie referendum chce, a nie debat i polemik. Premier odpowiedział, że rząd jest do tego, by podejmować niepopularne decyzje, nie przejmując się głosami sprzeciwu – za przykład dał reformę systemu emerytalnego, która na pewno też by w referendum poległa, a jednak jest niezbędna dla kraju.
    Ostatnio edytowane przez dankot ; 09-02-12 o 22:13

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Nie słyszałem wcześniej o tym radio,ale po tej rekomendacji,posłucham ich audycji.
    Cieszę się,że w końcu obraz społeczeństwa(folwarczno-pańszczyźniany)który Tusk pieścił w swoim czarnym sercu,okazał się tylko Jego projekcją.O czym się teraz przekonał On i jego Drużyna.Co za rozczarowanie!!!Tych, którzy spodziewają się znaleźć rozwiązanie problemu we własnym umyśle, a nie dzięki studiowaniu faktów, może spotkać przykre rozczarowanie!.

Tusk boi się przede wszystkim tego że część społeczeństwa,przestała walczyć jedynie o przetrwanie i zaczęła zadawać niewygodne pytania.Burzyciele złudnego spokoju.Święty spokój nie istnieje! oznaczałby stagnację, bezruch, a przecież w świecie żywych takiego stanu nie ma.A było tak fajnie!

Dlaczego pozwalamy(społeczeństwo)sprawować te czy inne funkcje politykom?
    CHARYZMATYCZNI PSYCHOPACI są czarującymi, pociągającymi kłamcami. Zazwyczaj są obdarzeni takim czy innym talentem i wykorzystują go do osiągania korzyści manipulując innymi ludźmi. Przeważnie szybko mówią i posiadają prawie demoniczną zdolność przekonywania innych, by wyzbyli się wszystkiego, co posiadają.Generalnie mają czarującą powierzchowność i często wywołuje frapujące wrażenie, jakoby posiadał najzacniejsze ludzkie zalety. Łatwo zdobywają przyjaciół, są manipulatorami wykorzystującymi swoje werbalne zdolności do wychodzenia z opałów. Wielu psychopatów uwielbia być podziwianymi i rozkoszować się pochlebstwami innych.
    Ostatnio edytowane przez dankot ; 09-02-12 o 22:22 Powód: Tworzenie killku postów

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dalsze linki w sprawie [!] ... o tym gdzie dokładnie ma nas nasz/ich premier p.Tusk i o tym jak ładnie kłamie ON i "jego ferajna" ... z ulicy Wiejskiej i nie tylko ... i o tym piszą redaktorzy DI od ... zarania ACTA ...

http://di.com.pl/news/43403,0,ACTA_K...zyjrzyjmy.html

http://di.com.pl/news/43429,0,ACTA_D...rzejstosc.html

a jeśli spróbujemy wejść na stronkę MKiDN to wyświetli nam taki komunikat ...

Wykryto atak ..[!!!]

Blocked because of IPS attack

An attack was detected, originating from your system. Please contact the system administrator
    http://www.mkidn.gov.pl/pages/strona...1&sstring=ACTA

Obywatele vs PO ... [jakby ktoś nie wiedział to Platforma Obywatelska !]

Maska nie zawsze służy ukryciu tożsamości

Konieczność zmian w ustawie z 5 lipca 1990 r. – Prawo o zgromadzeniach (Dz.U. 1990 nr 51, poz. 297 ze zm.) została dostrzeżona z dużym opóźnieniem. Ustawa ta była wprawdzie kilkakrotnie nowelizowana, jednak zmiany dotyczyły głównie kwestii formalnych. Wydaje się, że obowiązujące od ponad 20 lat prawo o zgromadzeniach nie nadąża za trendami.

------------------------------------------------------------------------------
    Ponadto ustawa pozostawia możliwość zakazania zgromadzenia, które może prowadzić do zagrożenia życia lub zdrowia ludzi czy mienia w znacznych rozmiarach. Problem polega na tym, że sformułowania te są niejasne. Z praktyki wynika, że w obawie przed opinią publiczną właściwe organy niechętnie sięgają po ten środek. Brak jest bowiem unormowań dotyczących przesłanek dla zakazu organizacji zgromadzenia. Kwestia, czy te przesłanki zachodzą, powinna być oparta na prognozie. Organ powinien jej dokonywać w oparciu o wcześniej stwierdzone oraz obiektywnie potwierdzone okoliczności, wskazujące z dużym prawdopodobieństwem, że zgłoszone zgromadzenie może zagrażać bezpieczeństwu lub porządkowi publicznemu. Podstawą może być dotychczasowa postawa i głoszone poglądy członków komitetu organizacyjnego, analiza sposobu zachowania uczestników podczas wcześniejszych zgromadzeń lub treści informacji zawartych w zaproszeniach, np. czy wzywa się uczestników do posiadania broni.

-------------------------------------------------------------------------------

Ewangielija św. Łukasza (Lucas)

22:36 - Tedy im rzekł: Ale teraz kto ma mieszek, niech go weźmie, także i taistrę; a kto nie ma miecza, niech

sprzeda suknię swoję, a kupi miecz.
    22:37 - Albowiem powiadam wam, iż się jeszcze musi to, co napisano, wypełnić na mnie, mianowicie: I z

złoczyńcami policzony jest; boć te rzeczy, które świadczą o mnie, koniec biorą.
    22:38 - Ale oni rzekli: Panie! oto tu dwa miecze. A on im rzekł: Dosyć jest.

Ewangielija św. Jana (Johannes)

18:10 - Tedy Szymon Piotr mając miecz, dobył go, i uderzył sługę kapłana najwyższego, i uciął mu ucho jego

prawe; a temu słudze imię było Malchus.

Ewangielija św. Mateusza (Matthaeus)

26:51 - A oto jeden z tych, którzy byli z Jezusem, wyciągnął rękę, i dobył miecza swego, a uderzywszy sługę

kapłana najwyższego, uciął mu ucho.

A mówili ,że Jezus organizował pokojowe manifestacje ...

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykul...ozsamosci.html
    Ostatnio edytowane przez dankot ; 09-02-12 o 22:24 Powód: Powielanie postów przez jednego użytkownika

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Dla Tuska,domaganie się swoich praw to agresja i nieufność,pięknie, suwerenności narodu (ludu) nie jest realizowana w praktyce, stanowiąc jedynie pustą prawną formułę konstytucyjną i legitymizując system, gdzie autentyczny suweren został zastąpiony przez rozmaite układy partyjne, towarzyskie i lobbystyczne

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia