Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Problem z dłużnikiem... czy udać się do firmy windykacyjnej?

witam,

mam bardzo delikatny problem. sprawa dotyczy jednego z moich kluczowych dostawców. Jest z nim troche utrudniony kontakt, nie zapłacił faktur- są już wymagalne. co plecilibyscie mi zrobić w takiej sytuacji, czy należy teraz zlecić sprawę do windykatora? przyznam, że zależy mi na utrzymaniu dobrej relacji z kontrachentem... pod warunkiem, że będzie to możliwe...

z góry dziękuję za odpowiedź.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Pomimo tego, że ostateczna decyzja należy wyłącznie do Ciebie, to radziłbym na początku we własnym zakresie zmotywować dłużnika do zapłaty. Istnieje przecież szansa, że odzyskasz wtedy 100% długu.

Sprzedając dług, nie odzyskasz 100% pieniędzy...
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 06-03-15 o 12:16

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Korzystałem z usług firmy pragma inkaso i mogę szczerze polecić - wierzytelności zostały odzyskane
    Ostatnio edytowane przez plexi ; 09-02-12 o 09:55

Chyba odbiorców, a nie dostawców? Proponuję najpierw zadzwonić, potem wysłać oficjalne wezwanie do zapłaty. Dopiero jeśli to nie poskutkuje windykacja lub sąd.

simian raticus
    Gość

Jak spłaty długu będzie unikać to komoras dożywotnio! Do więzienia się dłużników wsadzać nieopłaca, bo straty również generują dla kraju! Utrzymanie więźnia kosztuje i uczciwy podatnik traci na tym i tak! Taki teń świat jest, że liczą się tylko "haki und kwity" niestety. Wspaniali and świetni ludzie są! Żyć i nie umierać & hajs kosić na umór, masowo und na potęgę and do końca! JOKE!

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Moze odbiegne troche od tematu ale ... ja nie wiem dlaczego u nas wiezniowie siedza i sie nudza, moim zdaniem oni powinni pracowac spolecznie, w ten sposob powinni zarobic na swoje utrzymanie i by im to pomoglo w resocjalizacji. Stawki powinny byc odpowiednio "wysokie" za taka prace a praca od rana do wieczora aby po powrocie do "domku" padli na lozko i juz nie mieli sily na nic. Czemu zaden z politykow sie za to nie wezmie tylko wymyslaja rzeczy dziwne w stylu podejmowanie decyzji ad sprzedazy jakis medykamentow przez aptekarzy, komu to potrzebne? Natomiast na pewno by sie przydalo posprzatanie placow, kwietnikow i ulic, to znowu nie taka ciezka praca. Co do platnosci to powinien byc wprowadzony taki obowiazek zaplaty i tak obwarowany karami, ze jak by mi ktos miesiac albo dwa placil po terminie to by musial duzo wiecej zaplacic, to tez jest zmora polskiego biznesu. obijaja sie furami a faktur nie placa. Na razie to nasze prawo to taka kosmetyka tylko na papierze a tu powinno sie zadbac o twarz jakimis dobrymi kosmetykami.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 16-06-15 o 10:16

Witka
    Gość

Odp: Problem z dłużnikiem... czy udać się do firmy windykacyjnej?

Co do ściągania takiego długu, - to zanim przekazałabym sprawę do działu krajowa lub windykacja zagraniczna, to najpierw jednak tak jak koledzy wyżej piszą: dzwonić do dostawców, pisać, przypominać, dzwonić, znów dzwonić, wysłać przedsądowe wezwanie do zapłaty i dopiero na koniec windykacja albo od razu sprzedać te długi..
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 06-03-15 o 12:16

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

tak, idz do firmy. Nie ma sie co cackać. Ewentualnie wyslij mu pary dresów:P

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Musisz zgłosić lub powiedziec mu że zgłaszasz go do księgi dłużników to zapłaci od razu a nie wiem czy warto mieć takiego kontrahenta co nie wywiązuje się z umow

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

czasem nawet komo nie pomoże. Mój tata ściągał z niewypłacalnego gościa, komornik nic nie mógł zrobić - facet szybko przepisał swoją własność, zatrudnił się w firmie jako pracownik na najniższej krajowej, a komornik w uzasadnieniu napisał, że z najniższej nie można ściągać... Na niektórych nic nie działa :P

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia