Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 73
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Firmy padają jak muchy

Słowo klucz - kryzys. Problem - bankructwo. Liczby - 743 firmy zamknięte w ubiegłym roku. Źródło.

Czy rzeczywiście poruszony temat wynika z trudnością przetrwania przedsiębiorców na rynku? A może łatwość w otworzeniu firmy przez niedoświadczonych przedsiębiorców? Może brak edukacji i przeświadczenie, że pierwsza firma musi być porażką? Jakie Twoim zdaniem są przyczyny negatywnych statystyk?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

... to moje osobiste zdanie ... myślę ,że po pierwsze brak wiedzy -bo ta ,którą można ściągnąć z net'u w temacie "przedsiębiorczość" pozostawia jednak dużo do życzenia -
    a dwa naiwność tychże mniemających,że wystarczy zarejestrować działalność i już się [powinno] zarabiać ... ale zaznaczam to tylko moje zdanie ...

Początkujący
    Mieszka w
    Polska
    Siła Reputacji
    0

Antypolska działalnosć rządu

Rząd zajmuje się tworzeniem przepisów likwidujących działalność gospodarczą np podnoszenie podatków
    Polak nie może być bogaty bo staje się niebezpieczny dla władzy i walczy o swoje prawa np Pan Olewnik i takich przykładów są tysiące Przykładowe przepisy zniechęcające do otwierania własnej działalności ZUS- okres rozliczenia 10 lat!! US-5 lat gdyby Polską rządzili Polacy to ZUS rozliczył by nas najpóźniej do roku
    a US do pół roku Teraz to wygląda tak ZUS po upływie 9lat i 11 miesięcy przysyła nam rozliczenie że na minusie mamy 1400zł + odsetki = 4500 złoty do zapłaty mimo że firma już dawno nie istnieje To są typowe antypolskie przepisy poprawienie ich nic nie kosztuje proszę mi powiedzieć dlaczego "nasi władcy" ich nie poprawiają? mam następne pytanie czy ZUS umorzył komuś długi po 10 latach?

Mieszka w
    łódź
    Siła Reputacji
    0

jak zwykle spisek smoleński...

,a poważnie, w tym, że firmy padają nie ma nic złego. normalne, jest, że wiele osób próbuje swojego szczęścia w biznesie, a tylko nielicznym się udaje (wybranymi spośród masy niedeterministycznych kryteriów). Najważniejsze jest, żeby zachęcić ludzi do zakładania nowych firm, inkubacji pomysłów na uczelniach, sektorze pryw./pub, wspomóc narzędziowo i konsultacyjnie-doradczi, i dać też możliwość łatwego zamknięcie w przypadku niepowodzenia. Ludzie, pamiętajmy, że o sile gospodarki stanowią małe firmy!!! Po za tym czym więcej jest zakładane tym większa szansa, na powodzenie tych starupów... Moje przesłanie do świata: ludzie nie bać się, zakładać firmy!

Początkujący
    Mieszka w
    Polska
    Siła Reputacji
    0

Zazdroszczę Panu młodego wieku i wysokiego poziomu świadomości społecznej

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

A ja mam wrażenie, że ten cały kryzys to samospełniająca się opowieść, w UDA tez maja kryzys ale Obama mowi, ze wszystko jest ok i nastroje spoleczne sie podnosza, a u nas to jest tylko ciagle narzekanie i morale sa niskie, ludzie wciaz narzekaja, zamiast patrzec bardziej optymistycznie na przyszlosc i wziasc sie porzadnie do pracy. nefretete Opole metamorfoza Opole irena eris Opole salon katarzyna Opole ambasada urody Opole Salon kosmetyczny Opole Salon kosmetyczny w Opolu

Początkujący
    Mieszka w
    Polska
    Siła Reputacji
    0

do abrakadabra

kiedyś miałem znajomego który wygrał w USA 27 milionów dolarów i z tymi pieniędzmi wrócił do Polski Po czterech miesiącach wyjechał do stanów Zapytałem się jego dlaczego wyjeżdża mając tyle kasy
    odpowiedział ty tu się urodziłeś i mieszkasz i wydaje ci się że jest normalnie bo nie wiesz jak wygląda normalne życie Oczywiście można sobie wmawiać że jest dobrze i pozwolić się okradać pozwolić niszczyć ojcowiznę ale po przebudzeniu trzeba będzie kopać sobie i swoim bliskim ziemianki bo kamienice będą już kogoś innego

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

@wolnypolak , z tymi 27 mln to chyba przesadziles, watpie zeby chcialo mu sie przyjezdzac z taka kasa do polski, do tego brudu, zazdrosci i nienormalnosci, ja natomiast mowie, ze zamiast marudzic trzeba sie wziasc za siebie i do biznesu kosmetyczka Opole dobra kosmetyczka Opole dobry Salon kosmetyczny w Opolu

Siła Reputacji
    0

no jest problem i to widac golym okiem. ludzie narzekają na bezrobocie, dzieciaki po studiach nie maja pracy. A z drugiej strony wymagania mają jakby sie z ksieżyca urwaly. Ostatnio przyszedl do mnie taki mlodziak bez doswiadczenia, jeszcze studiujacy i stwierdzil, ze chce zarabiac 3 tysiace za 3 pracy. nie zaden grafik ani programista. smiech na sali.
    ja jeszcze a propos wlasnego biznesu, to ja z mojej strony, jesli ktos szuka oszczednosci w firmie, polecam Cresco Group -mozna obnizyc koszty zatrudnienia o 15% w skali roku.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Jak w USA zrobiło się spokojnie to wyskoczyła świnie tzw, PIGS - Portugalnia Irlandia Grecja Spain (czyli Hiszpania).

Gdyby Polska dostała za nic 100 mld euro jak Grecja to można by pomyśleć nad rozwojem kraju, a tak firmy bankrutują, administracja publiczna pęka w szwach a młodzi nie mają przyszłości.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia