Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Utrata danych, zmiana win xp na win 7

Mam ogromny problem, jakąś godzinę temu stwierdziłem, że mój komputer potrzebuje wymiany systemu, więc wyciągnąłem z szafki windows 7 i do dzieła(już nie raz robiłem format kompa i wszystko było ok). Wszystko ładnie pięknie, chciałem sformatować tylko partycje ze systemem, tak też zrobiłem, ale też zauważyłem, że zostało 20 GB miejsca, które nie jest przypisane do żadnej partycji i chciałem utworzyć z tego nową partycję, kliknąłem na przycisk nowa partycja, czy coś w tym stylu i zrobiły mi się dwie partycje jedna przeznaczona na system 40 GB i druga, którą właśnie utworzyłem, a dwie partycje po ok. 200 GB(w tym jedna z nich zapełniona w 90% przez dokumenty, filmy, zdjęcia, muzykę i instalki programów) zamieniły się w wolne miejsce, próbowałem kliknąć "wstecz", ale niestety to nic nie dało, utworzyłem z całego wolnego miejsca jedną partycję i dokończyłem instalację systemu, kiedy próbuje wejść w partycję, komputer wymaga najpierw zformatowania tejże partycji (ok 400 GB), ale wstrzymałem się z tym(ostatnio miałem spotkanie, wykład z policją, odnośnie ACTA itp., na którym powiedzieli, że dopiero trzykrotne formatowanie komputera czyści dane bezpowrotnie), poczytałem trochę po forach i wiem, że zdarzały się podobne sytuacje, ale nie znalazłem identycznego przypadku, a linki są często nieaktualne, a nie chcę nic robić "w ciemno" żeby nie pogłębiać problemu. Może mi ktoś doradzić w jaki sposób mogę odzyskać te dane? W sumie gdyby to były same filmy, muzyka, programy to mniejsza z z tym, ale tam były zdjęcia rodzinne z ostatnich kilku lat, które moja mama miała wkrótce wywołać i właśnie na tych zdjęciach mi najbardziej zależy. Bardzo proszę o pomoc.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

1.

Dla english-impaired:
    Blok tekstu.
    Nie czytam go.
    Recepta: podwójna dawka klawisza Enter
    2. Po cholerę zmieniałeś z XP na 7 ?

3.
    Cytat Napisał severes Zobacz post
    ...dopiero trzykrotne formatowanie komputera czyści dane bezpowrotnie...

4. Jakieś Live CD, albo np. Ontrack EasyRecovery, czy podobny program, może pomóc.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ontrack EasyRecovery, bardzo dobry, już sprawdzony ale demo pozwala na jedną akcję. Ewentualnie oddać w ręce profesjonalistów

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia