Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Szybkość internetu

Witam , mam pewien problem z internetem otóż nabyłem 26 mb internetu , wszystko pięknie ładnie ale gdy usiłuję pobrać ważne pliki do pracy jego szybkość nie przekracza 300 kb/s i ja się pytam co jest grane. Czuję się oszukany i wydaje mi się że płacę więcej za nic. Proszę o pomoc.

Obserwator
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła Reputacji
    0

To że masz 26mb internet nie oznacza że z taką prędkością będziesz wszystko pobierał :P
    Serwery z których pobierasz też maja pewne ograniczenia co do wysyłania.
    I trzecia sprawa, sprawdź w umowie jaką masz max prędkość gwarantowaną przez dostawcę usługi.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Liczba w usłudze to sumaryczna jaką daje Ci usługodawca, ale nie gwarantuje, że z każdego serwera tyle pociągniesz. Ja najwyższe transfery z jednego źródła to widywałem jedynie po SSH między hostingami, w granicach 16-20Mb/s, ale są to po prostu wyjątki i wszystko zależy od strony, czy tego ile żądań i jakich strona wykonuje przy pobieraniu danych. To jest loteria po prostu i całe rzucanie liczbami przez usługodawców to chwyt marketingowy. Znacznie więcej nie zawsze znaczy znacznie szybciej. Już nawet nie mówię, że prędkość strona może Ci sztucznie dławić. Są do tego odpowiednie modyfikacje i skrypty, które nie pozwolą na pobieranie z większą niż ustalona z góry prędkość. Normalnie jednak rzadko kiedy wyskoczysz powyżej 8Mb/s. Prędkości zazwyczaj oscylują w wartościach około 0.5-4Mb/s i jest to taka powszechna prędkość, do której raczej trzeba sie przyzwyczaić. Lepsze łącze sprawia jedynie to, że możesz więcej połączeń otworzyć bez odczuwalnego spadku prędkości łącza. A i tak masz szansę, że to komputer/przeglądarka nie wyrobi

Obserwator
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła Reputacji
    0

Pięknie opisane , ja na swoim łączu 20mb uzyskałem chyba max download 2-3 mb, to z p2p ;f

Maksymalna prędkość pobierania to około 1/8 szybkości łącza. Co nie zmienia faktu, że przy takim necie bardzo wolno Ci pobiera. Z czego ciągniesz? Może słaby torrent albo link?

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Nie myl dziennikarz... Wiesz skąd wynika 1/8? Z tego, że ludzie mylą prędkosśi łącz Mb i MB to zupełnie inne prędkości Pierwsza to Megabity a druga to Mebabajty. 1 bajt to 8bitów, więc stąd łącze 20Mb/s to 2,5MB/s, a wartości w programach masz pokazywane w kB/s lub MB/s i stąd konieczność dzielenia przez 8. Ja już nawet nie mówię o tak technicznych rzeczach jak narzut danych nagłówkowych przy enkapsulacji danych czy konieczność pobierania tych samych danych jeśli doszły do odbiorcy uszkodzone pakiety (nie tyczy UDP, ale wykładu z sieci robić nie bedę ), bądź ich wielkość jest mała w stosunku do nagłówków. To wszystko wpływa na obniżanie realnej predkości łącza. A same strony też nie są bez winy i niejednego webmastera można kopnąć w tyłek za to co zrobił, bo jest tak nieoptymalne.

I tak... Kolega ma słabe torrenty czy linki. Jeśli ktoś wie, że źródło ma seedów liczonych w setkach a ściagających są tysiące czy nawet dziesiątki tysięcy, to spokojnie możesz jechać pełną mocą łacza Ja przykładowo mam zmienną konfigurację prędkości zależną od godzin. Normalnie 6Mb/s, ale wieczorami i nocą przekracza 16Mb/s i wciąż mogę jechać pełną mocą, czyli nawet ponad 2MB/s Zwróć uwagę na jednostki jakimi operuję. Raz Mb/s a raz MB/s...

Taki sam numer jest z dyskami twardymi, gdzie uzywa się miary dziesiętnej w marketingu, ale binarnej w użyciu faktycznym. Stąd 200GB na dysku to 200.000.000.000 bajtów, ale że Kilobajt to 1024 Bajty, Megabajt to 1024 KB, a GB to 1024MB, musimy dzielić trzykrotnie przez 1024 a nie 1000, co daje około 186GB realnie po sformatowaniu. Ot takie sztuczki marketingowe...

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Niektórzy usługodawcy internetowi stosują agresywne metody ograniczania przepustowości.

to ze stronki uTorrent'a ...

a tu masz adresy gdzie dowiesz się jak rozwiązać problemy "marnych" szybkości ......

http://www.utorrent.com/intl/pl/help...nnection-setup
    http://www.utorrent.com/intl/pl/help/faq/network
    http://www.utorrent.com/intl/pl/help/faq

jeśli to nie pomoże ... to resztę wyczytaj sobie z postu thek'a ... w liczbach [w poście thek'a] może się kryć odpowiedź na Twoje pytania ...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia