Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Post MS Office 07/10 formany/autokopiowanie

Co należy zrobić aby tekst wpisany w jednym formancie był pokazany w drugim formancie w innym miejscu dokumentu? No chyba, że takie cuda to nie na formantach się robi? Jeżeli nie, to jak?
    Inaczej mówiąc mam dokument w którym niektóre rzeczy powtarza się kilka razy i chcę to trochę zautomatyzować, tzn. wpisanie zdania w jednym miejscu dokumentu automatycznie wstawia to zdanie w innym miejscu dokumentu.

I pytanie btw czy można "zmusić" formuły w wordzie do automatycznego odświeżania, a nie przez klawisz F9?

I oczywiście w tytule miało być formanty :P
    Ostatnio edytowane przez wojpap ; 24-03-12 o 12:28

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Więc odpowiem sobie sam :P

Z tego co się dowiedziałem jeżeli chcemy skorzystać z takiego automatycznego powielania niektórych fragmentów, bez używania odświeżania wordowskich formuł czy visual basica, należy skorzystać z właściwości dokumentu. Czyli wstawiamy w miejscu gdzie pierwszy raz piszemy powtarzalny fragment pole z właściwością dokumentu (wstawianie --> szybkie części --> właściwości dokumentu --> np. Stan) i takie samo pole w miejscach gdzie dokument ma być zmieniony. Po w pisaniu tekstu w pierwszym automatycznie pojawi się w drugim i kolejnych. Nie jest to rozwiązanie eleganckie ale działa.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia