Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Odnośnik otwierający PDF w Mozilla FireFox

Witam, kilka dni temu natrafiłem na dziwny problem z Mozillą Firefox. Testowałem pod wersją 10.0 i 11.0 i wiem że tutaj to zepsuli. Zresztą coraz więcej psują ... w tej przeglądarce.
    Otóż mam odnośnik typu : <a href='pliki/plik.pdf' target="-blank"> kliknij </a>
    I ten odnośnik w adresie URL wyświetla się jako: mojastrona.pl/pliki/plik.pdf ale nie w FF. Tam wyświetla się jako mojastrona.pl/pliki\plik.pdf i perfidnie wywala 404.
    Czy Wy jako programiści stron WWW natrafiliście na podobne problemy ? Dodam że na przeglądarkach: IE (to mnie zdziwiło ;o) , Chrome, Opera, Safari, NetScape, i jakieś 2 linuksowe wszystko działa ... Aby to zniwelować musiałem wstawić kod sgml dla backshlesha . Ale na dłuższą metę można domniemywać że wraz z numerkami wyżej problemów będzie więcej bo już zaznałem problemów typu: inne scalowanie elementów menu poprzez pozycje relatywną dla chrome / ff / opery - ale to jeszcze przeboleję. Dalej nie da się w FF bezpośrednio pobrać pliku exe bo chce go pobierać jako exe.htm może w moim skrypcie jest coś nie tak ale na innych przeglądarkach działa tutaj nie.

A Wy jakie macie obecnie problemy z przeglądarką FF i jakie zastosowaliście rozwiązania dla niej ?
    Dodam że wcześniej nie było problemów - wcześniej mam namyśli do 8 numerków wstecz ...

Początkujący
    Mieszka w
    Rzeszów
    Siła Reputacji
    0

Odp: Odnośnik otwierający PDF w Mozilla FireFox

upewnij się czy na pewno nie masz nigdzie backslasha (%5C), a zwłaszcza w nazwie pliku ??? To nie są błędy FF tylko po prostu FF jest bardziej restrykcyjny od chroma i ie i nie przepuszcza niektórych błędów w kodzie które przepuści chrom i ie. Wszędzie mają być forwardslashe! Jak nie dasz rady na pewno w utworzeniu linku nie biorą udziału żadne skrypty js ? Może wklej jakąś część kodu i dokładne nazwy plików bo podejrzewam, że jest błąd w nazwie pliku ?!

Początkujący
    Mieszka w
    Lublin
    Siła Reputacji
    0

Odp: Odnośnik otwierający PDF w Mozilla FireFox

1. wejdź w kod i zobacz czy np nie ma niepotrzebnej spacji w a href w cudzysłowu.
    2 spróbuj też ścieżkę zacząć od slasha: "/pliki/plik.pdf"

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia