Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 141
    ratun
    Gość

Odp: Ludzie! Żyjmy bardziej ekologicznie!

W dzieciństwie miałem też działkę i grządki. Brakuje mi tego w mieście

xplus
    Gość

Poszukaj kogos kto ma działkę w mieście lub pod miastem

ratun
    Gość

Nie zawsze się udaje, ale sie staram

Cudak
    Gość

Z jedzeniem to sama długo myślałam, że ekologiczne to jakaś fanaberia. A chodzi po prostu o to, że jest ono hodowane bez użycia sztucznych nawozów i pestycydów, co przekłada się na jego jakość (bo szkodliwe substancje mogą w niektórych warzywach się odkładać), ale również na ilość zbiorów, dlatego jest droższe, bo jego hodowla mniej się opłaca.
    A co do oszczędzania pieniędzy, to można je moim zdaniem właśnie na wodzie czy prądzie oszczędzać, a nie na zdrowiu. Sama używam na przykład energooszczędnych ledowych żarówek, nawet kupuję je przez internet, w Perfektmarket, żeby było taniej.
    Ale na jedzeniu wolę nie oszczędzać. Moim zdaniem lepiej jeść mniej, bo i tak ludzie się przejadają, ale lepszej jakości, niż jakieś najtańsze świństwo w nadmiarze.

xplus
    Gość

I wcale nie musi być drożej wystarczy poszukać rolnika w okolicy który uprawia metodami naturalnymi i z nim sie dogadac. Powstają juz w Polsce RWS

Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    0

Zgadzam się z przedmówcą. Kupowanie u rolników jest dobrym pomysłem. O wiele zdrowsza żywność.
    U mnie wygląda to następująco: Nie oszczędzam na prądzie ale za to oszczędzam na kupowaniu tańszej żywności. Nie zawsze jest zdrowa ale coś trzeba jeść.

myślicie że rolnicy nie dają nawozów, rzadko się zdarza by tak było

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

W ekologii jak w każdej dziedzinie życia, nie wolno popadać w skrajności. Trzeba zawsze zastanowić się czy podejmowane akcje naprawdę przynoszą coś dobrego naturze. Na przykład największym idiotyzmem ekologów jest godzina dla ziemi, gdzie skłania się nas do wyłączenia światła na ów godzinę, ale gdzie tu sens? Przecież przez tą godzinę elektrownie dalej działają!

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

w obecnych czasach coraz trudniej o ekologiczne życie. jedzenie naprawdę ekologiczne jest bardzo drogie, a to od rolnika nie zawsze jest wolne od dodatków. ekologia jest ważna, ale nie dajmy się zwariować.

Początkujący
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Siła Reputacji
    0

chciałbym żyć ekologicznie i tak też się odżywiać ale jest to drogie i w chwili obecnej nie stać mnie na to. Na prądzie raczej nie oszczędzam ale za to na gazie. Chodzę pieszo a nie jeżdżę autem dlatego też nie szkodzę środowisku. W najbliższych latach postaram się żyć bardziej ekologicznie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia