Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 140
    Miro
    Gość
    Na ekologii można zarobić. Co dzieje się np ze starymi oponami. Ściągamy je z zachodu, handlujemy, przykład na moto ogłoszeniu a później zalegają na stertach.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 11-05-15 o 18:42

Początkujący
    Siła Reputacji
    0
    Ja segreguję śmieci, wyłączam światło wychodząc z pokoju, wyłączam listwę, jak wychodzę z domu, dociepliłem dom, żeby nie zużywać tyle energii, uprawiam w ogrodzie własne warzywa.

xplus
    Gość
    Jestem za dlatego proponuje ekologiczne rozwiązania w domu, ogrodzie, czy w innych dziedzinach życia. I nie wierzcie, że GMO zlikwiduje problem głodu. Mam przykłady rolnictwa zrównoważonego gdzie plony wzrosły nawet 15-krotnie. Zapraszam do dyskusji i współpracy w propagowaniu tego stylu życia

Miro
    Gość
    Bez oficjalnej produkcji GMO i tak już spożywamy modyfikowaną żywność. Jak smakowały kiedyś pomidory, a jak dzisiaj. Prawdziwy pomidor zginął z naszych ogródków kilka lat temu.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0
    Cytat Napisał login Zobacz post
    No dobra, będzie i ekologicznie i ekonomicznie.
    Założyłam sobie w moim domku (po babci, stareńki chyba ze 100 lat, ale solidny) bardzo nieekologiczne plastikowe okna i równie nieekologiczny plastikowy siding. Matka natura ukarał mnie za to i rzuciła klątwę. Wilgoć jaka pojawiła się na skutek uszczelnienia okien zaowocowała pleśnią w łazience i kuchni. Nie było mowy o założeniu jakiegoś systemu nawiew- wywiew, bo trzeba by wyburzyć połowę domu. w związku z tym poszukaliśmy rozwiązania alternatywnego. Okazał się nim system inVENTer, który ma same plusy: 1-mogliśmy go zamontować sami, nie wymagał wielkich prac budowlanych, nie będziemy musieli płacić za serwisowanie; 2- mamy świetna wentylację z filtrem który wyłapuje zarodniki pleśni i wszelakie inne paskudztwa; 3- oszczędzamy ciepło, bo system po odprowadzeniu powietrza z pomieszczenia i wymienieniu go na świeże oddaje ciepło które pobrał z wydalanego powietrza. A w lecie działa to jak ochładzacz. Ergo: nie należy igrać z matką natura, a jak się już poigra to trzeba z głowa ja przepraszać
    Wygląda na dobre rozwiązanie...poszukam o tym czegoś w necie.

xplus
    Gość
    Nie można igrać to fakt, zobaczmy jak pokarała USA suszą, nas niespotykanymi anomaliami pogodowymi. Wróćmy do natury póki nie jest za późno

Miro
    Gość
    A za co pokarała dinozaury? Zmiany klimatyczne są nieuniknione, chociaż ingerencji człowieka nie można wykluczyć.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    Moim zdaniem akurat w zmianach klimatycznych to mogliśmy "namieszać" co najwyżej hodując bydło (którego odchody "produkują" metan, gaz cieplarniany dużo silniejszy niż CO2). Aczkolwiek przyroda zmienną jest (na co wskazują chociaż epoki lodowcowe), tak więc pewnie nigdy nie dowiemy się czy zdołaliśmy w jakiś widoczny sposób na niego wpłynąć.

ps a czy możemy wpływać na klimat przekonamy się próbując skolonizować marsa, akurat tam efekt cieplarniany będzie wymagany celem uzyskania wody w stanie ciekłym (niezbędnej do życia glonom, a ich tam potrzebujemy coby "przerobiły" CO2 na tlen).

właśnie wróciłem znad naszego morza. Co wieczór można było oglądać piękne dla oka widowisko: lampiony szybujące na niebie... Ale nikt nie pomyślał, że, kiedy wypali się podgrzewające powietrze paliwo resztki lampionów spadną do wody... Wykonane zaś są z jakiejś sztucznej tkaniny, której nie podejrzewam o biodegradowalność... Ładne dla oka, ale zabójcze dla środowiska...

Miro
    Gość
    Dokładnie tak jest, ja sobie nawet nie wyobrażam, ile śmieci jest już zagrzebanych w ziemi i jeżących na dnie wód.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia