Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 139
    simian raticus
    Gość

Lightbulb Ludzie! Żyjmy bardziej ekologicznie!

Oraz oszczędzajmy wodę, prąd, gaz, benzynę i jedzenie!

Początkujący
    Siła Reputacji
    0
    Nie popadajmy aż w taką skrajność :P Żyć po to, aby na wszystkim oszczędzać? To po co żyć :P

Początkujący
    Siła Reputacji
    0
    Bo ekolodzy muszą zarabiać...

simian raticus
    Gość
    Cytat Napisał piootr468 Zobacz post
    Bo ekolodzy muszą zarabiać...
    Każdy chce zarabiać! I tak wszyscy umrzemy! Mało się wysilajmy! Grzybów nazbierajmy, ryb nałowmy i szczawiu nazrywajmy to jedzenie będziemy mieli za darmo! Sprzedajmy to i zaróbmy kasę! Biznes na czarno! Oszczędzanie vs rozrzutność! Jak żyć nasuwa się pytanie z dziedzin egzystencjonalnych, filozofii, socjologii i konsumpcji! Jaki system dla człowieka jest najlepszy do życia? Co poprawić, lub zmienić we wspólczensnym świecie by go ulepszyć? Na PO, czy PiS głosować w 2014? Wierzącym być, czy ateistą? Za dużo tego wszystkiego na mój mózg! Idę pobiegać!

Raquel
    Gość
    Ekologicznie? Oczywiście, powiem więcej nawet ekonomicznie, bo oprócz tego, ze robimy dobrze matce naturze, to jeszcze zostaje więcej w portfelu.A jak oszczędzacie? Może się pochwalcie. Czy tylko zakręcamy dobrze wodę i wyłączamy funkcję czuwania? A może ktoś ma inne sposoby bardziej zaawansowane jak domowe oczyszczalnie, czy kolektory słoneczne?
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 11-05-15 o 19:41

Obserwator
    Siła Reputacji
    0
    No dobra, będzie i ekologicznie i ekonomicznie.
    Założyłam sobie w moim domku (po babci, stareńki chyba ze 100 lat, ale solidny) bardzo nieekologiczne plastikowe okna i równie nieekologiczny plastikowy siding. Matka natura ukarał mnie za to i rzuciła klątwę. Wilgoć jaka pojawiła się na skutek uszczelnienia okien zaowocowała pleśnią w łazience i kuchni. Nie było mowy o założeniu jakiegoś systemu nawiew- wywiew, bo trzeba by wyburzyć połowę domu. w związku z tym poszukaliśmy rozwiązania alternatywnego. Okazał się nim system inVENTer, który ma same plusy: 1-mogliśmy go zamontować sami, nie wymagał wielkich prac budowlanych, nie będziemy musieli płacić za serwisowanie; 2- mamy świetna wentylację z filtrem który wyłapuje zarodniki pleśni i wszelakie inne paskudztwa; 3- oszczędzamy ciepło, bo system po odprowadzeniu powietrza z pomieszczenia i wymienieniu go na świeże oddaje ciepło które pobrał z wydalanego powietrza. A w lecie działa to jak ochładzacz. Ergo: nie należy igrać z matką natura, a jak się już poigra to trzeba z głowa ja przepraszać

Początkujący
    Siła Reputacji
    0
    Ludzie żyją dzisiaj przede wszystkim wygodnie, a nie ekologicznie. Odbije się to czkawką na kolejnych pokoleniach, ale o tym raczej nikt nie myśli. Inna sprawa, że np. taki efekt cieplarniany to bujda, wymyślona przez ekologów.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0
    Ja staram się, robię co mogę, oszczędzam media, dbam o środowisko. ale czasami jest to naprawdę uporczywe i trudne.

aaalllaaa
    Gość
    Wszystko dzięki kampani, która bardzo nagłośniła problem ekologicznego podejścia do życia

Raquel
    Gość
    Cytat Napisał Gio85 Zobacz post
    Ja staram się, robię co mogę, oszczędzam media, dbam o środowisko. ale czasami jest to naprawdę uporczywe i trudne.
    Napisz może co robisz, żeby środowisko chronić, pochwal sie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia