Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Anonymous
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Reklama w TV - czemu jest głośniej??

Ja rzadko oglądam TV, jednak nawet dla takiego niedzielnego widza jak ja, jasne jest to, ze w czasie reklam poziom sygnału dźwiękowego wyraźnie wzrasta.

Nawet u mnie wyrobił sie odruch ściszania telewizora kiedy zaczyna się blok reklamowy.

Pytanie brzmi - kto ma prawo regulować poziom natężenia dźwieĸu w moim telwizorze??

Ja wiem, ze w czasie bloku reklamowego wielu ludzi wychodzi zrobić sobie herbatę itp. i może zamiarem reklamodawców jest to, aby reklama była słyszalna w całym doku kiedy już się zacznie.

Mimo wszystko uważam to za łamanie praw konsumenta.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja też telewizor oglądam tak często, że jeszcze troszkę a TV przyśle mi info, że skreślają mnie z listy abonentów bo nie mają ze mnie żadnych korzyści :P Ale faktycznie poziom głośności filmu jakieś 30% mocy sprzętu audio w telewizorze - wtedy wszystko jest ok. A kiedy zaczynają się reklamy musi być mniej niż 25% bo inaczej sąsiedzi za ścianą wiedzą co oglądam... Trzeba byłoby zainteresować się tą sprawą bliżej. Ale to tylko jedna z wielu dziwnych rzeczy w tym kraju i myśle, że przejdzie bez echa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

W jakim kraju? Weź włącz jakąś zagraniczną telewizję - jest dokładnie to samo. Dlaczego to robią? Po to, żebyś zwrócił uwagę... Film może być nudny ale jak Ci taka reklama ryknie w uszy to napewno się rozbudzisz i na 100% w głowie zostanie Ci więcej informacji na temat nowego vanisha czy innego proszku....

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeśli ktoś ma okazję to niech poobserwuje małe dzieci. Siedzą swobie w łóżeczku ograniczonym od świata przez szczebelki. Siedzi sobie i bawi się jakąś zabawką, oblizuje komórkę i takie tam różne. :-) W tv leci bajeczka - dziecko nie zwraca na to uwagi. Gada polityk - tymbardziej nie zwraca uwagi. Rekama... dziecko zamiera... jego wzrok zatrzymuje się na ekranie tv, trzyma kurczowo zabawkę, ma otwarte usta i wlepie wzrok w tv... Proszek, olej do silnika, pasta do zębów, nowa taryfa, szampon - dziecko jak zaczarowane gapi się w tv. Reklama mija, dziecka wraca do swoich czynności. Oglądałem taki obrazek wiele razy.

Anonymous
    Gość

Najgorsze to było Cocolino - ten płyn do płukania tkanin. Dzieciom za cholere nie dało się przetłumaczyć, ze to z tym misiem nie ma nic wspólnego i że to tylko płyn... chciały Cocolino i już.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Doskonale Cie rozumiem Marcin... Miś cocolino musiał być. Płyn kupowany był w ilościach hurtowych. W sumie chyba z 2 lata po promocji jeszcze mieliśmy w domu ten płyn. To dopiero był udany chwyt marketingowy (ew. hłyt materkindody - Ani Mru Mru). :-)

P.S. Piotrek ja nie mówiłem, że to jest tylko u nas. Tylko, wydaje mi się, że u nas nikt nie zwróci na to uwagi.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Prosta sprawa. wiele nowych TV ma opcje normowania glosu. czy stabilizowania. szczegolnie slychalna ptzy zmianiae kanalow. ale lepsza w reklamach. radze wlaaczyc jak kyos ma albo poszuklac w instrukcji.
    Mi pomoglo i mam dzwioek... glosnosc mniej wiecej na dobrym poziomie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

KIlka tygodni temu w Gazecie Telewizyjnej był o tym artykuł. Przeprowadzono pomiary natężenia dźwięku w normalnym programie i w czasie reklam. Okazało sie że natężenie dźwięku jest takie samo! Reklamodawcy stosują specjalne techniki audiofoniczne które powodują że reklamy wydają się nam głośniejsze. Na podobnej zasadzie działa np. Virtual Dolby Surround. Korzysta się z odpowiednich cech naszego narządu zwanego słuchem...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)