Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Windows xp świerza instalacja usb i brak pliku hal.dll

Witam,
    Mam duży problem z moim komputerem otóż podczas ładowania systemu wyskakuje Mi taki błąd "Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: <katalog główny Windows>\system32\hal.dll. zainstaluj ponownie kopię tego pliku.

Stało się to po instalacji świeżego systemu z usb.

próbowałem już kopiować z konsoli naprawy i nic nie pomogło.

boot.ini edytowałem kilkukrotnie na dysku i usb.

proszę o wskazówkę

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Hal.dll? to może być problem, ten plik ma naście jak nie dziesiąt wersji, system wybiera podczas instalacji najlepszą dla konfiguracji sprzętowej komputera na którym właśnie się instaluje. Generalnie biblioteka ta odpowiada za komunikację systemu ze sprzętem, a co za tym idzie jest dość ważna i z powodów podanych wyżej skopiowanie jej z innego komputera raczej nie wchodzi w grę. Zatem masz 2 wyjścia:
    1) instalować z CD.
    2) zrobić lepszą instalkę USB (być może ta działa tylko na tym kompie na którym była robiona).

Początkujący
    Mieszka w
    Myszków
    Siła Reputacji
    0

sprawdź smart

Jeśli są takie problemy sugeruję sprawdzić kondycje dysku twardego, a konkretnie SMART. Bardzo często powodem błędów jest zły stan dysku - bad sektory, SMART ostrzega użytkownika o zbliżającej się awarii, dlatego użyj oprogramowania w stylu MHDD (znajdziesz na bootowalnej płycie ratunkowe Ultimate Boot CD) i przeprowadź analizę. SMART możesz wkleić na zewn. serwer w treści postu podając sam link do treści.

---------------
    Blog technologiczny
    Ostatnio edytowane przez Mariusz Kolacz ; 01-12-12 o 12:21

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

program MHDD na pewno jest dobry tylko dla profesjonalistów którzy umieją się nim posługiwać, ja sprawdziłem hd tune i były bad sectory. Rozwiązałem usterkę pełny format gparted i pociąłem na mniejsze partycje i działa najgorsze jest to że próbowałem przekopiować Hal.dll z innego laptopa i w efekcie na 2 lapciaku też wyskoczył ten sam błąd :-(( czy jest to możliwe że program do tworzenia bootowalnego usb zawierał jakiego wirusa który powoduje tego typu usterkę ?

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia