Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    wielkibrat
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Anulowanie faktury vat

Czy te informacje - http://www.biznes-firma.pl/Anulowani...VAT,13380.html są aktualne? Nie mogę znaleźć żadnego potwierdzenia...
    Artykuł dosyć stary...

Z tego co widzę to aktualne. Nie ma czegoś takiego jak anulowanie faktury, musisz wystawić fakturę korygującą i najlepiej wysłać listem poleconym do odbiorcy. Zasadniczo idealnie byłoby gdyby na kopi podpisał się jej odbiorca i podał datę kiedy ją odebrał, a potem ją odesłał. Wtedy taką fakturę możesz zaksięgować, czyli niejako "anulować" poprzednią, ale z datą taką jaką podpisał ją odbiorca. Tak jest najbezpieczniej, choć teoretycznie można też wysłać oryginał f korygującej i zaksięgować ją u siebie z datą wysłania jaką masz na potwierdzeniu nadania.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

przepisy zmieniły się kilka razy, najlepszym rozwiązaniem własna księgowa, albo biuro rachunkowe które pilnuje takich spraw. Przepisy podatkowe są zawiłe i różnie można je interpretować. Ja osobiście to bym wysłał poleconym z potwierdzeniem odbioru, masz pewność że doszło i podpis.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

1 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

W praktyce wygląda to tak, że w komputerze kasujesz starą fakturę i wystawiasz nową o tym samym numerze. Potem wysyłasz do klienta i mówisz, żeby starą, którą wcześniej dostał, zniszczył.

wielkibrat
    Gość

Odp: Anulowanie faktury vat

Tutaj to jest jeszcze opisane - http://mspinfo.pl/2012/09/25/jak-anulowac-fakture-vat/
    Z tego co wyczytałem to anulowanie faktury jak najbardziej istnieje.

masterchef
    Gość

ja akurat wszelkie tego rodzaju kwestie pozostawiam księgowej, ona wiem, że najlepiej zajmie się anulowanie czy też wystawianiem faktur

BartekMazak
    Gość

Pomysł dobry, oszczędza papieroligię i koszta, acz jest niezgodny z prawem hehe

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia