Strona 10 z 19 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 181
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał stilgar
    demokracja powstala na dlugo przed chrzescijanstwem :-) 600 lat p.n.e w Rzymie byla Republika.
    No zgadza sie, tak samo jak i demokracja ateńska. Niemniej jednak były to demokracje jak na nasze standardy bardzo niedoskonałe. Tylko dla wybranych, utrzymujące ustrój niewolniczy i dyskryminację kobiet.
    To trochę nie moja bajka.
    Głównie chodzi mi o demokrację współczesną, wywodzącą się z Rewolucji Francuskiej.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

czy takie znowu niedoskonale... np, to ze tylko czesc spoleczenstwa ma prawa wyborcze, nie jest takie zle... w takich Stanach, to w wyborach wygrywa ten, kto mial lepszego specjaliste od PR, a nie ten, ktory ma lepszy program...

a skoro juz rozmawiamy o systemach politycznych - IMHO najlepszy system, to taki jak w "Limes inferior" - jak ktos nie czytal, polecam....

w skrocie: akcja dzieje sie w niedalekiej przyszlosci, przy czym dokonal sie taki postep w robotyce, ze ludzie nie musza juz pracowac fizycznie, a tylko umyslowo, i to tez nie wszyscy. Ludzie sa podzieleni na 7 klas, wzgledem inteligencji, przy czym to nie jest podzial sztywny, zawsze mozna przystapic do egzaminu o zmiane klasy . Poniewaz nikt nie wytwarza dobr, a trzeba je jakos rozdysponowac, obowiazujaca waluta jest system punktow - czerwonych, zielonych i zoltych. Zgodnie z zasada "kazdemu po rowno" wszyscy dostaja co miesiac taka sama ilosc punktow czerwonych, za ktore mozna kupic wszystkie niezbedne dobra potrzebne do zycia (jedzenie, ubrania itp) Zgodnie z zasada "kazdemu wzgledem mozliwosci" kazdy dostaje punkty zielone, tym wiecej im w wyzszej klasie sie znajduje. Mozna za nie kupic towary typu telewizor czy inne inne towary umilające życie... Punkty zolte dostaje sie za wykonana prace - mozna za nie kupic dobra luksusowe.

Mam nadzije, ze zainteresowalem tych, co nie czytali :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał stilgar
    a skoro juz rozmawiamy o systemach politycznych - IMHO najlepszy system, to taki jak w "Limes inferior"
    Hehe a czy przypadkiem Zajdel nie dał tam podtytułu "Bajka totalna"?
    A poza tym, ten system był *****. Ale książka naprawdę bardzo ciekawa. Też wszystkim polecam.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Demokracji i religii bym tu nie mieszał. Zasięg tolerancji może być nieco modyfikowany przez ustrój, kulturę narodową itp. Ale sam fakt występowania związków osób tej samej płci jest ponadustrojowy. Praktycznie jest od zawsze. A religia - no cóż - ludzie dla religii czy religia dla ludzi?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Dario_
    Cytat Napisał stilgar
    a skoro juz rozmawiamy o systemach politycznych - IMHO najlepszy system, to taki jak w "Limes inferior"
    Hehe a czy przypadkiem Zajdel nie dał tam podtytułu "Bajka totalna"?
    A poza tym, ten system był **********. Ale książka naprawdę bardzo ciekawa. Też wszystkim polecam.
    wszystko sie zgadza :-) ale nie musisz od razu palic zakonczenia tym co nie czytali :-) na www.merlin.pl zrobili ten sam numer- w opisie ksiazki bylo streszczenie zakonczenia... no to wyslalem im maila, zeby tak nie robili i wyslalem wlasna recenzje - chyba nie chcialo im sie pisac, bo po prostu wstawili tą moją :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Wszytsko bierze się z niezrozumienia samej istoty religii jaką jest chrześcijaństwo. To, że demokracja narodziła się 600 lat przed nią to złudzenie, bo chrześcijaństwo to kontynuacja dialogu z tym samym Bogiem w którego wierzyli Żydzi i pierwsi ludzie na Ziemii, więc nic wcześniej nie istnieje i nie istniało przed nią. Jeśli chodzi o to, że nie warto cytować Biblii w temacie o demokracji, to właśnie powiem że bardzo warto, z tego względu że dopiero prawdziwe zrozumienie tajemnic jakie niesie ze sobą chrześcijaństwo daje pełną wolność o którą przecież niby chodzi w demokracji, czyż nie? Mylenie chrześcijaństwa z krucjatami i innymi to wielki błąd. Bo choć robili to ludzie którzy mówili, że robią to w imię Boga to tak nie było. Źródłem chrześcijaństwa jest życie Jezusa na Ziemii, więc jeśli ktoś mówi o chrześcijaństwie przez pryzmat krucjat to niech najpierw poczyta o życiu Chrystusa, a potem trzeźwo niech spojrzy na wypaczone oblicze tych którzy prowadzili krucjaty. Cóż mogę więcej dodać, zdrowy rozsądek poprzez pokorę i umiejętność słuchania, i raczej bardziej skłonność do słuchania niż mówienia... Jeśli homoseksualiści zamiast parady okazaliby trochę pokory, to choć na chwilę potrafiliby zrozumieć błąd jaki robią, jest na to wyjście i to nie leki, czy psychoterapia, bo nie tędy tutaj droga... Ale jeśli nie chcą posłuchać to to ich decyzja i wybór. Bóg dał nam tak wielką wolność, że możemy sami wybrać czy idziemy do Niego czy bez Niego... I jeszcze jedno, w takich sprawach nie można pomijać religii chrześcijańskiej, bo wszelkie decyzje i prawa jakie staramy się wprowadzić sami na świecie powinny się brać z najgłębszych pokładów człowieczeństwa, gdzie na samym spodzie, na fundamencie stoi duchowość człowieka. Jeśli o tym zapomnimy i będziemy się starali budować bez naszego fundamentu, to wcześniej czy później nasze budowale się zawalą, choćby nie wiadomo jak piękne wydawały się na pozór na początku...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

No to nie zupełnie jest tak. Pierwsze religie na świecie były religiami politeistycznymi, czyli wiarą wyznającą wielu bogów. I tak było przez całe tysiąclecia. Religia monoteistyczna wywodzi się z Bliskiego Wschodu. Nigdzie więcej nie stworzono takiej religii. Jej początki sięgają coś około 1500 lat pne., więc z tymi pierwszymi ludzimi to niezupełnie prawda.
    Ja wiem, że chrześcijaństwo dużo mówi o wolności, którą niesie. Jednak ta wolność to bezwzględne podporządkowanie się nakazom religii. Zresztą same nakazy są płynne w czasie i ulegają zmianom.
    Wszystkie religie monoteistyczne mają uraz na punkcie seksu i narzucają swoim wyznawcom ścisłe reguły w tej tematyce. Są to reguły zwykle wygodne dla kapłanów i często stoją w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem.
    Noi to nie jest ważne kto z kim sypia, ale jakim jest człowiekiem. Niby w imię czego homoseksualiści mają sobie odmawiać seksu? Bo tak ktoś napisał kiedyś i stwierdził, że przemawia przez niego Bóg?
    Każdy normalny człowiek lubi seks. Jest on jedną z płaszczyzn samorealizacji człowieka. Ja lubię go z kobietami. Jednak homoseksualiści zupełnie mi nie przeszkadzają. To ich sprawa co robią.

Cytat Napisał stilgar
    wszystko sie zgadza :-) ale nie musisz od razu palic zakonczenia tym co nie czytali :-)
    Na Twoją prośbę dokonałem autocenzury.

Cytat Napisał bodo31415
    A religia - no cóż - ludzie dla religii czy religia dla ludzi?
    Święte słowa.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Prawdziwa wolność to, z tego co zrozumiałem, możesz robić co chcesz, pod warunkiem, że będziesz robił co ja chcę. No chyba nie tędy droga.
    Ponadto powoływanie się na Pięcioksiąg jest o tyle chybione, że prawa w nich zawarte zostały przez Jezusa zniesione (zbyt leniwy jestem, aby teraz wertować Biblię), a więc Stary Testament proszę odłożyć a/a. Chyba, że nie chcesz o tym wiedzieć, ale proszę pamiętać, że pół prawdy to całe kłamstwo. Skoro więc chcesz się na coś powoływać, to poproszę o Nowy Testament.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

noi: juz nawet kosciol uznal teorie ewolucji, wiec mowienie o "pierwszych ludziach" jest smieszne...

a jesli chce porozmawiac z Bogiem, to nie odprawiam rytuaw i nie powtarzam reguek, tylko modl si mwic po prostu o co mi chodzi... a jesli prosba sie spelni, to nie wnikam czy z bosk pomoc czy nie, tylko mwi 'dzikuj" :P

a Koci jest dla mnie niepotrzebnym porednikiem.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jestem ateistą ale z tego co pamiętam z obowiązkowych (niestety) lekcji religii
    Kościół - wspólnota wiernych
    kościól - budynek
    Chyba chciałes napisać, że kościół jest niepotrzebny...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia