Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Alchemik

Zaawansowany uczestnik redaktor DI
    admin
    Siła Reputacji
    10

Twoja ocena: Yes No

Cytat Napisał MM
    Cytat Napisał Krzysiek
    i dalej jako taka wszystkim bede ja polecal :twisted:
    szczegolnie tym zabieganym, oplecionym przez tomy fachowych banialukow, ktorych umysly nie odrywaja sie na dluzej niz minute od myslenia o pracy, kombinowania etc.
    Pijesz do kogoś konkretnego tutaj?
    Przede wszystkim do samego siebie, bo w innych skorze przeca nie siedze :P
    W sprawach forum uderzajcie do moderatorów, proszę. W sprawach DI korzystajcie z formularza na stronie Hidden Content . Dzięki.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Hehe, Krzysiu czytaj na co masz ochotę. Możesz nawet Fakt lub Super Express jeśli o mnie chodzi. Każdy ma prawo czytać co chce tylko ja przekonałem się, że to co przez wszystkich okrzyknięte CUDEM wcale nie musi być takie cudowne. W ciągu tego roku przekonałem się, że nie warto wierzyć opinią krytyków w mediach. Coelho nie jest mistrzem jak zwykło się go nazywać. Jest dobry (a właściwie był) bo jego ostatnia powieść to po prostu odgrzewane kotlety... Mimo wszystko uważam, że Coelho powinni czytać blokersi dla których świat jest g**** wart bo wszyscy się na nich uwzięli, nie ma kasy ani perspektyw. Może zaszczepiłby w nich tą idee która pomogłaby im przestać marudzić, wziąść się do roboty i osiągnąć sukces. Coelho jest idealistą, nawet bardzo dużym, tak że jego naiwność może śmieszyć lub denerwować. Ale bez takich ludzi nie byłoby świata więc niech sobie tworzy dobre (nie wybitne) książki i niech inspiruje jemu podobnych idealistów do tworzenia rzeczy wielkich. Doszedłem dzisiaj analizując ten temat do pewnej rzeczy. Jeśli autor napisał książkę która dla jest dla większości zerem i znajdzie się choć jedna osoba która w tej książce znajdzie coś dla siebie - rozrywkę, natchnienie, informację to autor nie jest stracony. Osiągnął swój cel. Coelho w moich oczach jest teraz średnim twórcą, co nie znaczy, że nie może się komuś podobać. I to jest super. Można sobei podyskutować jak ktoś ma inne zdanie. Wyobraźcie sobie jak wszyscy mielibyśmy jedno i to samo... Bleeeeee :?

Anonymous
    Gość

Przeanalizujmy wypowiedź. Napisałeś:

Cytat Napisał Nimitz
    Hehe, Krzysiu czytaj na co masz ochotę. Możesz nawet Fakt lub Super Express
    a potem:

Jeśli autor napisał książkę która dla jest dla większości zerem i znajdzie się choć jedna osoba która w tej książce znajdzie coś dla siebie - rozrywkę, natchnienie, informację to autor nie jest stracony. :?
    Sugerujesz, że jeśli artykuł w fakcie mnie poruszy do głebi - to jest to sztuka? :->

Sory, wiem, ze głupoty pisze NMSP

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Nie nie, co innego książka a co innego kawałek zadrukowanego papieru szumnie nazywającego się gazetą... ;-)

Anonymous
    Gość

Cytat Napisał Nimitz
    Nie nie, co innego książka a co innego kawałek zadrukowanego papieru szumnie nazywającego się gazetą... ;-)
    W sumie racja. Dobrze, ze uświadomiłeś, że to własnie kawałek papieru. W dobie problemów ekologicznych powinniśmy się mocno zastanowić na co tracic ten surowiec. :idea:

I wracamy do pratcheta:
    To może mieć związek z drzewną religią. Jeśli drzewo, nie będzie dobrym drzewem może dostąpić reinkarnacji jako...."fakt"?

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

To jest tak zwane Drzewne Piekło do którego trafiają Ci drzewni recydywiści którzy nie poprawili swojego zachowania jako papier toaletowy. Zostali za to skazani na najcięższy wymiar kary... Swoją drogą FAKT jest użyteczny. Żadna inna kolorowa gazeta nie kosztuje ok. 1zł i nie nadaje się tak fajnie do wyklejenia ściany która w najbliższym czasie będzie pomalowana... Tzn za jakieś pół roku jak się ludzie do tego zabiorą ;-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Niestety nie przebrnęłam przez "Alchemika"... Styl pisarski Paolo Coelho jest dla mnie sztuczny, uporczywie nastawiający się na enigmatyczność, co daje niekorzystne efekty. Lubię książki zmuszające do refleksji, ale w tym przypadku forma przysłoniła treść. Na jej odbiór zapewne wpłynął też "Mały Książę", którego czytałam po raz kolejny tuż przed sięgnięciem po powieść Coelho. Znalazłam więc w "Alchemiku" mnóstwo ciążących analogii i punkt odniesienia dla narracji. czytanie przerwałam chyba po drugim rozdziale.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Alchemik to jedna z tych ksiazek, ktora powinni przeczytac wszyscy
    przyjemna w lekturze, zmusza do refleksji, przystepnie napisana. u mnie w liceum wiekszosc klasy ja przeczytala,mimo ze nie byla lektura nawet chlopakom sie podobala

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ja polecam „Podręcznik wojownika światła”. Nie jest to lektura na przeczytanie, a na smakowanie. Zestaw minihistoryjek, refleksji, bliższych mottom niż opowieściom. Dają do myślenia, dają dystans do życia. Warto sączyć po jednym dziennie.
    Moja znajoma rozpoczęła podobny cykl: Gawędy o Wojowniku Gwiaździstej Tarczy, niestety, na razie są tylko trzy odcinki, a zapowiadało sie nieźle.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

1 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

Cytat Napisał marina Zobacz post
    Alchemik to jedna z tych ksiazek, ktora powinni przeczytac wszyscy
    Chyba w ramach pokuty za grzechy wielkopostne

Pan P. C. i jego twórczość są równie mało strawne, jak polskie seriale, obrady komisji hazardowej i buły z McDonalda.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia