Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Lightbulb Jak naprawić... Polskę?

Ciosy nas nie ominą i będzie ich coraz więcej. Zarówno Niemcy jak i pozostałe kraje w których gospodarki jeszcze jako tako funkcjonują odczują te ciosy najbardziej, ale nie to jest ważne. Ważne jest to, że egoistyczne podejście do wspólnoty nijak nie dotyka przyczyny a raczej omija ją z daleka a mianowicie nikt nawet nie próbuje zmienić intencji. Nie da się naprawić skutków egoizmu egoistycznymi działaniami. Rozdawanie pieniędzy tym którzy je roztrwonili jest absurdem a wiara w deklaracje naprawy systemów poprzez wdrażanie reform to obłuda i iluzja. Nikt nie powinien brać poważnie tych działań, bez zmiany intencji z "brać na brać aby dać", ponieważ będzie to jak podlanie benzyną dogasającego ogniska, będzie wielki ogień który dopali resztę drewna i tak jak gwałtownie wystrzelił w górę tak szybko zgaśnie. Czym jest brać aby dać? Brać aby dać to zmiana myślenia w każdym człowieku wewnątrz, we własnej świadomości, biorę tyle ile potrzebuję a reszta niech zostanie dla innych. Oczywiście nie ma na chwilę obecną możliwości na taką zmianę, ponieważ rozwój egoizmu i wciąż rosnących pragnień, które wypełniają roszczeniami każdego człowieka musi osiągnąć stan krytyczny po którym przyjdzie chaos i dopiero wtedy narodzi się świadomość i chęć naprawy. Zatem wzmacniajmy się i naprawiajmy każdy na miarę swoich możliwości bo nadchodzi czas obłędu, a po nim...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Odp: Jak naprawić... Polskę?

Jak? rozebrać na części 1 i złożyć od nowa, po 60-ciu latach socjalizmu nie ma innego wyjścia. A co złożyć? starczy popatrzeć jakie zasady były w imperiach kiedy stawały się imperiami, a były to zasady liberalne a nie biurokratyczne jak dzisiaj (patrz np początki USA, gdzie "młodzi zdolni" wyjeżdżali z obwarowywanej coraz to nowymi ograniczeniami Hiszpanii, bo tam mieli warunki do realizacji swoich pomysłów w praktyce i zarabiania na nich).

ps zgodzę się że w międzydzasie będzie tzw "chaos totalny" czyli prawdopodobnie bankructwo państwa (a już napewno 1-go filaru emerytalnego czyli ZUS-u, prawdopodobnie też znacjonalizowanych (celem przedłużenie agonii wcześniej wspomnianego) OFE). Pytanie tylko co się z tego chaosu wyłoni.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Patrząc na to wszystko przez pryzmat biernego i oceniającego człowieka może i masz rację... może nie...
    Wszystko co nas otacza może wydawać się zimnym głazem, ale z tego zbudować można ciepły dom i nie chodzi o to by szukać ludzi odpowiedzialnych za socjalizm, czy dopatrywać się tego, kto co zepsuł, przecież skoro ja sam nie mam na to wpływu, co mogę z tym zrobić?
    Moim zadaniem jest tylko chcieć dostrzec to, co przyniosło dzięki temu korzyści i choćby były najmniejsze i niedostrzegalne, mogą czasem dać więcej niż wielkie czyny i dzieła.

Robię co w mojej mocy, ale i przyjmuję to co do mnie przychodzi takie jakie jest.
    Do mnie należy praca, a efekty zawsze są wprost proporcjonalne do mojego wysiłku i jeśli tego nie zauważam to znaczy, że jeszcze sobie tego nie uświadomiłem, ale warto wiedzieć, że będę prowadzony wtedy taką drogą, by w końcu to w sobie odkryć.

Stąd chaos... i naprawa... i znowu chaos... i znowu naprawa... coraz większe trudności, coraz większe uświadomienie: dlaczego tak właśnie było...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zależy jak zrozumieć pracę, jeśli taką zarobkową to generalnie wykonuje się ją po to żeby zarabiać pieniądze, problem w tym że obecny system większość tych pieniędzy zabiera (zarówno w postaci podatków bezpośrednich (różnica między pensją brutto i netto), jak i pośrednich np vat, akcyzy czy też masa opłat zawartych w cenie paliw. Co do pracy np koło domu, czy też jakiegoś rodzaju hobby/treningi/etc, to zgodzę się że efekty zależą od włożonego wysiłku, tyle że nie jesteśmy nigdzie przez nikogo prowadzeni, to kim jesteśmy, jak zareagujemy na daną sytuację etc zależy od tego jak "ukształtowała nas" nasza własna przeszłość. Każde wydarzenie, oraz jego przyczyna i skutek wpływają na układ połączeń między neuronami w mózgu, zaś ich suma da aktualny stan mózgu czyli wzorce wg których działa nasza podświadomość (a to ona podejmuje zdecydowaną większość decyzji, część mózgu odpowiadająca za naprawdę świadome decyzje jest powolna i energochłonna, ze względu na konieczność "analizy wszystkiego").

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Pewne jest jedno: zawsze wybieramy to co dla nas jest korzystniejsze.

Czy wybierzemy mniej płatną i cięższą pracę, czy łatwiejsza i tą lepiej płatną?

Od razu bez zastanowienia wybierzemy tą łatwiejszą "lepszą".
    Jeśli w opcji będziemy mieli natomiast: łatwiejsze ale mniej płatne VS cięższe ale z większą zapłatą - zaczniemy analizować - i znowu co jest nam korzystniejsze.

Ale to nie jest przepis na szczęście... Bo chyba zapominamy, że mamy jeszcze serce prócz rozumu... a im trudniejsze, trudniejsze do wytłumaczenia sytuacje, tym nasz rozum zostaje zmuszony do wycofania się
    - może więc nadszedł czas na "rozumienie" sercem.

Co odczuwam teraz? Wybieram dobrze dla siebie i to co wydaje mi się dobre dla mnie i moich bliskich. Co z tymi "złymi" ludźmi?
    Ich także odczuwam w sobie - negatywne lub jakiekolwiek inne emocje... to wszystko jest we mnie, tak jak i całe postrzeganie przeze mnie rzeczywistości, która mnie otacza.

Nic się jednak nie zmieni, dopóki ja sam nie mam pragnienia do zmiany.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To co dla nas korzystniejsze? Ależ skąd, to co wydaje nam się korzystne (albo zostanie nam umiejętnie przestawione jako korzystne), ludzkie zmysły dość łatwo oszukać widzimy i słyszymy bardziej to co chcemy niż to co faktycznie się dzieje (mózg nie ma czasu na "obróbkę" wszystkich sygnałów docierających z środowiska zewnętrznego wiec segreguje je na ważne i pomijane), więc praca lekka i słabo płatna vs ciężka i dobrze płatna? no cóż zależy od aktualnego zapotrzebowania na gotówkę, z jednej strony powinno na wszystkie niezbędne wydatki wystarczyć, z drugiej jednak "zaharowywanie się" dla samego zarabiania nie ma sensu ale o tym już chyba dyskutowaliśmy w wątku o osiąganiu szczęścia.

xplus
    Gość

Edukacja finansowa społeczeństwa, i to od najmłodszych lat

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Tylko kto to sfinansuje? Bo potrafiący liczyć wyborcy to ostatnia rzecz jaka jest potrzebna politykom (jeszcze zaczną się zastanawiać nad kosztami i finansowaniem obiecanek z kampanii wyborczej i co wtedy?)

xplus
    Gość

Akurat proponuję za darmo, chętnych zapraszam mozna przez internet

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Juz wiele razy nad tym zastanawiałam i chyba seie nie da...jestesmy takim krajem, ktory ciezko idzie do przodu...niestety nie ma co sie dziwic najpier 123 lata zaborów potem 2 wojny a potem włpywy wschodu do lat 90-tych...długa droga ale nie wiem czy mozliwa do przejscia...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia