Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Hybrid View

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Dekoder do odbioru Telewizji Naziemnej

Coś musi być na rzeczy z tą naziemną telewizją cyfrową, ponieważ np u mnie miałam bardzo zły odbiór na niektórych programach.A jest głośno od jakiegoś czasu na temat terminów wyłączania nadajników TV analogowej,a przechodzenie w najbliższym czasie na naziemną,postanowiłam za wczasu kupić dekoder, bo mimo,że mam plazmówkę i jest zaznaczone,że jest DVB-T,jednak czegoś mu brakuje do tego aby działała naziemna telewizja. Dlatego też kupiłam dekoder i w tej chwili mam 15 programów i na każdym z nich jest czysty,piękny obraz.Dobrze jest zabezpieczyć się wcześniej, aby potem nie było niespodzianek.Bo nadajniki zaczynają wyłączać już od listopada tego roku,kończąc na lipcu roku 2013. Zależy od rejonu.

Mieszka w
    Poznań
    Siła Reputacji
    0

Odp: Dekoder do odbioru Telewizji Naziemnej

a ja mam pytania o dekodery dla 2 sytuacji:

1. Teściowa ma 2 tv ze zwykłymi antenami - czy mozna kupić 1 dekoder i jakoś pociągnąć sygnał do obu tv czy konieczne są 2 dekodery cyfrowe?

2. Czy anteny teraz muszą być jakieś inne czy stare będą chodziły?

Będę wdzięczny za odpowiedź

Mieszka w
    Katowice
    Siła Reputacji
    0

Re: Dekoder do odbioru Telewizji Naziemnej

Tak możesz podłączyć dwa telewizory pod jeden tuner DVB-T, ale konieczny będzie modulator oraz rozgałęźnik. Jeżeli jednak nie masz w tym doświadczenia, to radzę kupić dwa tunery, gdyż ich cena i tak będzie porównywalna, a nawet niższa niż dla zestawu tuner DVB-T + modulator + rozgałęźnik.

Co do anteny, to nie musisz nic wymieniać. Na zwykłej antenie, na której odbierałeś TV analogową, będziesz również odbierał cyfrową naziemną.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Tak, anteny nie trzeba wymieniać. A tesciowa ma stare telewizory? Do nowych nie trzeba dekoderów

Początkujący
    Mieszka w
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał di.ma Zobacz post
    ... ma stare telewizory? Do nowych nie trzeba dekoderów
    Zależy jak stary, jak powyżej 2 lat albo kupiony przez neta np. z Niemiec to może być na mpeg-2, mój LCD 42" np. potrzebuje bo jest na mpeg-2 niestety, a jak go kupowałem to nikt nie mówił nic o żadnej cyfryzacji.

Mieszka w
    Rzeszów
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał di.ma Zobacz post
    Tak, anteny nie trzeba wymieniać. A tesciowa ma stare telewizory? Do nowych nie trzeba dekoderów
    W sumie też zależy od jakości sygnału. Jeśli tak jak ja jesteś blisko od odbiornika to z odbiorem ze zwykłej anteny nie ma problemu natomiast w większych odległościach (tak jak u mojej teściowej) lepsza jest jednak antena kierunkowa

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Też interesuje mnie ten temat bo zastanawiam się nad przejściem na naziemną tv.Mam Cyfrowy Polsat,na balkonie mam ramię do anteny.Wiem,że muszę antenę wymienić i kupić dekoder dvbt. Ale czy będzie telewizja odbierała w Toruniu?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Stara antena na pewno będzie dobra. Nawet na duże odległości. TV odbiera w całej Polsce więc w Toruniu też będzie działać

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

z dekoderami bywa niestety różnie. Raz działają a raz trzeba się z nimi .....

Siła Reputacji
    0

Trzeba przyznać, że różnica jakości między telewizją cyfrową, a analogową jest zauważalna. Jedyne co mnie denerwuje, to fakt że raz w tygodniu muszę szukać od nowa kanały. Nie wiem, czy to wina anteny, czy dekodera, ale jest to trochę uciążliwe i czasochłonne.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 01-03-15 o 22:34

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia