Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Członkowie Bractwa Kurkowego strzelali do wizerunku JPII

http://wydarzenia.wp.pl/wiadomosc.ht...3595&kat=33314

Oto Polska właśnie...
    Nawet hołdowanie staropolskich tradycji może stać się w oczach oszołomów... aktem wandalizmu :twisted:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

polecam czytanie ze zrozumieniem

to nie jest tarcza do strzelania, tylko nagroda, dla najlepszego strzelca - strzela sie do zwyklych tarcz. w poprzednich latach na tarczach-nagrodach malowano różne obrazy, m.in. królów polskich, w tym roku namalowano papieża.

nagroda to co innego niż zwykły przedmiot. z pucharów które sie dostaje w nagrode, też nikt nie pije, nie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

:lol:
    O to własnie mi chodziło...
    Ale chyba zbyt nieczytelnie napisałam kogo uwazam za tego oszołoma....

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

topic mnie zmylił :P
    Wysłany 15 Cze 2005 - 0:40
    Post scalony autoamtycznie - edytuj swoje posty - opcja zmień

hmmm, a ze zdjecia do artykulu w gazeta.pl wynika, ze jednak do takiej tarczy strzelali... chyba ze przestrzeliny ktos domalowal w photoshopie :P

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

nie, no trochę się nie zgodzę z przedmówcą...
    Szum się zrobił bo chodziło właśnie o tarcze do strzelania... Tarcze na której był umieszczony wizerunek Papieża służyły normalnie do pif-paf.
    I tylko tak śmiesznie jakoś, że można strzelać do Piłsudskiego czy nawet do św. Sebastiana, a do Papy nie - mimo, że jeszcze nawet nie beatyfikowany.

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Ja zrobiłem sobie tarcze z Anety. Warstwe czerwoną w Paincie łatwo zdjąć więc wyszła mi miezła tarcza i co ważniejsze bardziej celnie trafiam.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Dom'u - po raz kolejny wykazae si wysok kultur osobist, szacunkiem dla innych ludzi i zrozumieniem tematu. Wszystkich tych cech wymagasz od innych, ale w sobie nie posiadasz ani ani.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Aneta, kurcze ale Cie zaszczyt kopnął ;-)
    Co do strzelania - wydaje mi się dziwne strzelanie do tarczy z czyimkolwiek wizerunkiem obojętnie w jakim celu, ale jesli taka jest tradycja to cóż począć... Pewnie gdyby to był ktoś inny nie było by szumu, ale najbardziej krzyczą Ci którzy za nic mieli go za życia... Ale to już OT więc zostawmy to w spokoju :-)

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

echh... byliscie kiedys na strzelnicy? strzela sie do takiej czarnej kropki w białym kole... jak sie strzeli gdzie indziej jest zero punktow... wiec nie jest wazne co jest namalowane jako tlo, bo do tego sie nie celuje...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

"Gazeta Poznańska" wywołała burzę, która przetoczyła się przez wszystkie media, bo zamieściła na stronie tytułowej artykuł "Strzelali do Papieża". Mimo tego,że autor obrazu namalowanego na tarczy tłumaczył gdzie tylko mógł, że jest to wizja pomnika Jana Pawła II, który ma stanąć na Plantach Jana Pawła II w Rawiczu, wszyscy redaktorzy widzą na tarczy "portret Papieża". Nie trzeba być artystą, aby zauważyć, że jest zasadnicza różnica merytoryczna pomiędzy portretem, a projektem pomnika

Stilgar napisał:
    w poprzednich latach na tarczach-nagrodach malowano różne obrazy, m.in. królów polskich,
    Doom wyszedł z ciekawą inicjatywą :twisted:
    Ja zrobiłem sobie tarcze z Anety
    czym mile połechtał moje ego :lol:
    Proponuje umieścić na niej jeszcze fragment hymnu bractw kurkowych
    By za Ojczyznę w Swięty ruszać bój.
    Obrońców ziemi wzbudzić zapał nowy,
    I mundur zmienić na obrońcow strój.
    Po wieki wiek strzeleckie oko, dłoń,
    To straż, to tarcz, to dla Ojczyzny broń.
    .....oraz przesłanie
    Bractwo nasze ku obronie Grodu kiedyś powołane, misję swą wypełnia i dzisiaj, sztukami żołnierskimi ciało mdłe ćwicząc i ducha krzepiąc. Kondycyi Cechów, Grodu i Ojczyzny nadal pilnujemy, honor wyżej ceniąc niż dobytek, na który wszakże też baczenie mamy.
    ...i możesz strzelać :lol:

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia