Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

a dlaczego pan Stefan budzi takie "miłe" odczucia? Nie znam go więc chętnie się dowiem :mrgreen:

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

---------- 11:14 10.02.2006 ----------

Nie wiem czy zachowane sa jakieś posty z tego okresu egzystencji forum, ale poszukaj sobie wypowiedzi użyszkodnika StefanDetko :-) oooo, są - kilka się zachowało :-) To i tak te bardziej przyzwoite

---------- 11:16 ----------

Pod względem politycznym, Nowy Rok Anno Domini 2006 rozpoczął się dobrze. W Pałacu Prezydenckim nastąpiła długo oczekiwana zmiana. Miejsce skompromitowanego wyraźnie antypolską postawą, dyspozycyjnego wobec kolesi z pzpr, niedouczonego, lecz dzielnie - co sam bez skruchy przyznał - pociągającego z butelki nad grobami pomordowanych Polaków, uwikłanego w podejrzane interesy typu Orlen, Aleksandra Kwaśniewskiego, zajął bezwzględnie uczciwy, szczery patriota i niewątpliwy antykomunista, Lech Kaczyński. To ważna zmiana - pierwszy poważny człowiek na urzędzie prezydenckim od czasu tak zwanego obalenia komunizmu w haniebnym roku 1989-tym; Prezydent gwarantujący swą Osobą, iż nie będzie żadnej kontynuacji niechlubnej polityki Jego poprzedników. Także Premier Kazimierz Marcinkiewicz, wbrew opiniom lansowanym przez wszystkie bez wyjątku merdia okazał się właściwym człowiekiem na tym stanowisku - kompetentny, pracowity i rzutki. A to, czy realizuje On własny scenariusz, czy też Jarosława Kaczyńskiego, nie gra najmniejszej roli, dopóki prace rządu zmierzają w kierunku naprawy państwa. Ponieważ, jednak rolą tej kolumny nie jest kadzenie rządzącym, na jej pozostałą resztę poszukam sobie jakiegoś chłopca do bicia, którego rolę - a już zwłaszcza od przegranych sromotnie wyborach -z niekłamanym wdziękiem spełnia Platforma Obywatelska, dla której początek tego roku rozpoczął się pięknym prztyczkiem w nos w postaci powołania na stanowisko wicepremiera i ministra finansów pani profesor Zyty Gilowskiej; Osoby tak kompetentnej, że zmuszono Ją pod byle pretekstem do wystąpienia z Platformy, gdyż stanowiła realne zagrożenie dla kierowniczego tandemu Rokita-Tusk, który w iście niedżentelmeński sposób pozbył się najgroźniejszej konkurentki na przewodniczącego PO. Naprawdę, nie zazdroszczę sytuacji w jakiej znalazł się Donald Tusk, jako szef drugiej co do wielkości partii w Sejmie. Wszystkie kalkulacje i plany, jakie postawił sobie w roku wyborczym wzięły w łeb - i to nie tyle z tak zwanych powodów merytorycznych, lecz z przyziemnej przywary kierownictwa PO, jaką jest - znana skądinąd w Polsce - pazerność na stołki. Obrażone miny PP. Komorowskiego, Tuska, Niesiołowskiego et consortes, którym nie dano należnych im przecież stanowisk w rządzie, Sejmie i Senacie, mówiły więcej niż nerwowo dukane frazesy o wielkiej zdradzie uknutej przez PiS, a w szczególności przez PO-wemu niebu obrzydłego Jarosława Kaczyńskiego. Dodatkowym gwoździem do przysłowiowej, politycznej trumny w jaką stopniowo i nieuchronnie zamienia się Platforma Obywatelska, jest odtrąbiana na prawo i lewo we wszystkich merdiach secesja znaczącej liczby posłów i ich przejście do trzymającego klucze do wielu smakowitych gabinetów PiS-u. Dla mnie osobiście, jest jasne, iż dni PO są już policzone i formacja ta, zrodzona w zeszłych do głębokiego podziemia, cuchnących zgnilizną gabinetach III Departamentu, niedługo się rozpadnie na poszukującą ciepłych posad miazgę i Donalda Tuska z niedobitkami. Ze swą obrażoną miną, Donald Tusk nie jest w stanie sprostać ofensywie, jaką przeciwko Platformie Obywatelskiej prowadzi Jarosław Kaczyński, z uwagi na to, iż do PO przystąpiły całe masy liczących na miejsca pracy w administracji państwowej karierowiczów, którym Tusk nie ma nic do zaoferowania, a Kaczyński wszystko. Z uwagi na powyższe uważam, że tak zwane doły partyjne rozsadzą Platformę i to już w niedługim czasie, a dyscyplinowanie członków i usuwanie posłów z klubu - vide causa Zbigniewa Sośnierza, proces ten przyspiesza. A to, że prezes PiS nie powiedział w tej rozgrywce swego ostatniego słowa obrazuje pozorne zamieszanie wokół obsadzenia stanowiska ministra skarbu. Premier Kazimierz Marcinkiewicz, pytany o nazwisko następcy, robi do dziennikarzy tajemnicze miny, a tymczasem Jarosław Kaczyński kaptuje następnego prominenta z PO. Kogo? Założę się, że Jana Marię Rokitę. ))
    StefanDetko
    Ehhh te wspomnienia. Popłakałem się :twisted: :lol:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

o matko... przeczytałąm początek i dalej nie mogłam! no tak nie mam nic przeciw upodobaniom politycznym ludzi, ich sprawa, (choć jak mama mnie zmusza do bierzmowania dlatego, że rządzi prawica, to dziwię się co się dzieje z tym krajem) ale w żadnym wypadku nie nazwałabym Kaczyńskiego dobrym prezydentem. Gdy dziękował wyborcim i PiSowi za wygraną żona dyktowała mu co ma mówić. Żałosne. moje działania polityczne skończyły się na tym, że ulepiłam 2 bałwany- kaczki (heh nawet ładne;p) i grzytbka (niestety nie rydzyk a muchomor).

Podziwiam pana Stefana. Chyba nie mieszka w Olsztynie?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Ja jakimś cudem doczytałam to do końca i jedyne co mnie zastanawia to obecne stanowisko autora jakże "pouczającej" wyżej zamieszczonej wypowiedzi. Czy nadal utrzymuje iż"prace rządu zmierzają w kierunku naprawy państwa" a może lepiej jak nie otrzymam w tej sprawie odpowiedzi

Dodano: 22:50

Wracając jednak do tematu. Wręcz odradzam książkę "Języki i kolczyki" H.Kanehara. Fakt czyta sie ją szybciutko, ma zaledwie 103 strony o dość dużej czcionce. Ponoć za tę debiutancka powieść zdobyła najbardziej prestiżową japońską nagrodę, ale jak dla mnie książka przeznaczona typowo dla zbuntowanych nastolatek, lubiących dość wulgarny język, świat piercingi i seksualnych perwersji. Reszcie nie polecam.

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Odp: lektury nadobowiązkowe ;-)

Ja nie lubię jakoś czytać lektur. Jeśli już to komiksy, a tak to oglądam darmowe filmy i seriale online na stronie vod https://ogladaj.to/

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Najlepsze powieści mojego dorosłego życia
    1. Chłopi
    2. Noce i dnie
    3. Krystyna córka Lavransa
    4. Olaf syn Auduna
    5. Karin córka Monsa
    6. Wieża sokołów
    7. Zapomniany język żurawi
    8. Ballada o Januszku
    9. Jim w lustrze
    10. Człowiek, który pokochał Ingvego
    11. trylogia o Ellingu
    12. Sucking sherbet lemons (brak polskiego przekładu)
    13. Der Irrlaeufer (jak wyżej)
    14. Sternschuppen (jak wyżej)
    15. Auto dafe
    16. Ludzie z Inhaug
    17. Wilk stepowy
    18. Pani Bovary
    19. Mały książę
    20. Półbrat
    21. Ból istnienia
    22. Nieznany świat
    23. O bohaterach i grobach
    24. Dom w Kornwalii
    25. Stowarzyszenie umarłych poetów

Ciekawe są jeszcze pozycje Richarda Feynmana: https://ksiegarnia.pwn.pl/autor/Feyn...-P.,a,72581972 Warto jest po nie sięgnąć nie tylko jeśli interesujecie się fizyką

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Aktualnie mam PocketBook 611 (e-ink), kupiony kilka lat temu. Ładuję go max. 4 razy w roku, nawet jeśli dużo czytam. Przy włączonych opcjach oszczędzania energii wytrzymuje długo na jednym ładowaniu, nawet po kilku latach użytkowania. Polecam serdecznie. Obsługuje dużo formatów plików. Czytniki są poręczne, nie zajmują tyle miejsca w torbie i szybko się czyta.

Ebooki kupuję w ostatnim czasie w Virtualo: https://virtualo.pl/ebooki/ Na miejscu mają dobre promocje na wiele pozycji.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia