Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Angry Ingerencja w sygnał cyfrowy

Osiedle, na którym mieszkam, ma dostarczany sygnał telewizyjny z anten zbiorczych, które obsługuje firma PUH J. Ratajczak. W tym tygodniu, w moim bloku, pojawiło się ogłoszenie, że sygnał analogowy zostaje wyłączony, działać będą jedynie TVP1 i TVP2. Sygnał cyfrowy będzie dostępny na kanałach 6 (MUX2), 12 (MUX1), częstotliwości MUX 2 - 178000 Khz, MUX1 - 226000 Khz. Próbowałam dziś to ustawić. Telewizor mam z mpeg4, wszystko robiłam z instrukcją obsługi, żeby na pewno było dobrze. Okazuje się, że w moim telewizorze na tych kanałach częstotliwości nie ma. Są zbliżone, różniące się o 500 Khz (tj. na K5 177500 i na K12 226500), na żadnej sygnału nie ma. Częstotliwości zmienić nie ma jak (w każdym razie nigdzie nie znalazłam o tym informacji). Ale za to na forum Zabrza znalazłam taki wątek:
    http://forum.gazeta.pl/forum/w,120,1...stwo_.html?v=2

Ponoć PUH J. Ratajczak celowo ingeruje w sygnał cyfrowy, aby zmusić mieszkańców ZSM do zakupu ich dekoderów (190zł). Ci którym udało się złapać cyfrową nie mają wszystkich kanałów, albo wszystkich MUXów. Czy firma prywatna ma prawo robić coś takiego? Jeśli nie, czy można to gdzieś zgłosić?
    Załączone Obrazki Załączone Obrazki
    Ostatnio edytowane przez Selia ; 14-11-12 o 19:19 Powód: literówki :)

Początkujący
    Mieszka w
    Wioska smerfów
    Siła Reputacji
    0

Odp: Ingerencja w sygnał cyfrowy

Nie wiem, czy to jest prawda, trochę nie chce mi się wierzyć, bo ja mieszam w zupełnie innym mieście z zupełnie innym dostawcą i mam taką samą sytuację jeśli chodzi o sygnał cyfrowy ja i Ty Może faktycznie coś tam kombinują, ale nie sądzę

Nie może tego robić. Jednak musisz uwdownić im że rzeczywiście ingerują w ten sygnał. A nie jest to wina twojgo telewizora, albo braku sygnału z Mux. #3 MUX są bezpłatne.

andrzejkoziol11
    Gość

Musisz się zorientować czy na pewno ingereują w sygnał. Być może to wina twojego telewizora, spytaj sąsiadów czy też mają identyczny problem, a ewentualne krok podejmij później.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia