Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Ehhh, sami ważni na forum Di wię wypowiedzieli, więc nie mogłem zostawić topica bez odpowiedzi :twisted:
    Mistrz i Małgorzata to jedna z tych książek dzieki którym ciągle jestem zadowolony, że w przeciwieństwie do części społeczeństwa czytam...
    Jeśli chodzi o lekturki, to pamiętam jeszcze genialne Medaliony...

P.S. Ale i tak rządzi JRR TOLKIEN !!!!

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Ehhh, sami ważni na forum Di wię wypowiedzieli, więc nie mogłem zostawić topica bez odpowiedzi :twisted:
    Mistrz i Małgorzata to jedna z tych książek dzieki którym ciągle jestem zadowolony, że w przeciwieństwie do części społeczeństwa czytam...
    Jeśli chodzi o lekturki, to pamiętam jeszcze genialne Medaliony...

P.S. Ale i tak rządzi JRR TOLKIEN !!!!

Od zawsze byłem miłośnikiem państwa rosyjskiego. Nie mam tu na myśli, że podobały mi się rządy w tejże, popierałem politykę gospodarczą itp., w istocie to państwo interesuje barwnością historyczną. Wszystko, począwszy od imion, nazwisk, a na dzisiejszej mafii skończywszy, wręcz intryguje.

To właśnie z tej przyczyny zainteresowałem się rosyjską literaturą. Sięgnąłem po "Mistrza i Małgorzatę", po czym będąc zachwycony geniuszem autora, który tak znakomicie opisuje absurd rosyjskiej rzeczywistości, przeczytałem raz jeszcze, później jeszcze raz i jeszcze raz.

Było to w podstawówce. Kiedy za jakiś czas w liceum, dowiedziałem się, że MM jest lekturą szkolną... wreszcie zacząłem czytać lektury! To znaczy zacząłem je czytać naprawdę - tj. z zainteresowaniem, pasją i bez reszty pochłonięty. Wróciła mi wiara do tych, co układają spis lektur
    obowiązkowych.

Ciekawe co by powiedział szanowny pan Bułhakow, gdyby wiedział, jak bardzo przyczynił się do mojej edukacji.

Wasilij Karasov

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Witam

Przepraszam za uprawianie reklamy za forum, ale tylko fora o „Mistrzu i Małgorzacie” są odpowiednim miejscem do zapraszania na Bal u Wolanda, a z miłości do tej książki powstała jego idea

Szykujemy coś naprawdę wyjątkowego, dla wielbicieli "Mistrza i Małgorzaty" ; prawdziwy psychodeliczny bal.. Efekt końcowy będzie wynikiem starań trzech ekip:
    Syndromm'u, Wesołego Samego Złego oraz Magów Psychodelicznej Nuty.
    Oferujemy trzy sale balowe: psytrance, minimal oraz chillout oraz wiele innych atrakcji.

Bal wybuchnie feerią barw i dźwięków wieczorem 21 marca o godzinie 21.

Aby szczególnie nie wyróżniać się z tłumu gości prosimy o szczególne na tę okazje przebrania ! Niech to będzie pole do popisu dla Waszej wyobraźni..

Gości balowych powita Królowa Margot, znana jako Małgorzata

Drzwi otworzy Azazello ale tylko gdy zadzwonisz na nr 505-837-666
    i wypowiesz hasło: "jestem zachwycony/a"

Koszt balu 20 zł.
    Jeżeli jednak będziesz ubrany nieodpowiednio do tej okazji zapłacisz 25 zł.
    Jeśli z powodu zbyt skromnego stroju poczujesz się niezręcznie, będziesz mógł coś odpowiedniego kupić lub wypożyczyć.

Na balu zagrają:

Moulas (Kielce)
    Styropian (Psylesia -Katowice)
    Nois (Aspect of Valor -Warszawa)
    Marion (Ashoka -Rybnik)
    Amnesia (Spiral Active Project -Wrocław)
    Dominor (Magowie Psychodelicznej Nuty -Rzeszów)
    Pitt (Magowie Psychodelicznej Nuty -Rzeszów)
    Yaos (Magowie Psychodelicznej Nuty -Rzeszów)
    L5S1 (Marny Popis Crew -Warszawa)
    Folklor (Wesołego Samego Złego -Warszawa)

Wizualizacje

Telepateam (Ropczyce)
    Młodszy Mag (Rzeszów)
    Tofik (Rybnik)
    Henri ‘Celnik’ Rousseau
    Frida Kahlo
    Henri Matisse

Dekoracje:

UVArtDecoTeam (Rzeszów)
    Sinsemilla (Kielce)
    Wesołego Samego Złego

Chillout Deco & Chaishop

Sinsemilla (Kielce)

Dziwactwa i unietrzeźwianie
    Wesołego Samego Złego

Goście specjalni

Edith Piaf
    Jim Morrison
    Freddie Mercury
    ...
    oraz goście specjalni supertajni.

Dojazd samochodem:

Klub "u Ducha" znajduje się w miejscowości Zagnańsk k/ Kielc, na ul. Kieleckiej 5; zaraz na początku wjazdu do Zagnańska
    od strony Kielc.

Samochodem można dotrzeć także łatwo od strony Piotrkowa Łodzi - skręcając koło stacji benzynowej w lewo w miejscowości ĆMINSK. Należy jechać główną drogą przez wioskę Samsonów a gdy dotrzecie do Zagnańska należy skręcić w prawo za komisariatem policji "na Kielce" , jechać ok. 2 km aż do przejazdu kolejowego, klub „U Ducha” znajduje się zaraz za przejazdem kolejowym.

Od strony Radomia i Warszawy należy skręcić w okolicach miejscowości Kajetanów na prawo (jadąc uprzednio krajową 7) - w Zagnańsku - za szkołą Technikum Leśnym – trzeba skręcić
    w lewo.

Dojazd bez samochodu:

Klub u Ducha mieści się jakieś 5 minut na piechotę od stacji PKP Zagnańsk. Pociągi do Zagnańska kursują od rana do ok. 20:00 zarówno z Kielc jak i ze Skarżyska.

Po wyjściu z pociągu trzeba iść około 500-750m "w stronę" Kielc , wzdłuż torów, aż dojdziecie do przejazdu kolejowego za którym jest klub.

W razie problemów z dotarciem dzwońcie na numer awaryjny 509-312-392.

Zabierając ze sobą śpiwór będzie można spokojnie odpocząć po balowym zamieszaniu czy poczekać na dogodny środek transportu.

Serdecznie zapraszamy !!!

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mistrz i Malgorzata super ksiazka. swietny jest tez teatr tV- w czterech czesciach chyba jest MM z Dymna i Holoubkiem

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

"Mistrz i Małgorzta" to majstersztyk. Z każdym powrotem do książki odnajduje się w niej coś nowego.

W ekranizacji, o której wspomniała Marina rewelacyjnie zagrał Piłata Zapasiewicz. Piekło jest samotnością...

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Mogę wracać do tej powieści kilka razy w roku i chyba nigdy mi się nie znudzi!

Nie można też przegapić "Mistrza i Malgorzaty" w reżyserii GRIGORIJ LIFANOWA 25 czerwca podczas Maltafestivalu . Spektakl w trzech aktach.

A oto, co sam twórca mówi:
    "Chciałbym zaprezentować spektakl o wolności, o poszukiwaniu wolności, o tym jak człowiek twórczy - pisarz, artysta, aktor - szuka wolnej dla siebie przestrzeni, w której może zaistnieć. "

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

To prawda, samą książkę czytałem ze trzy razy od dechy do dechy. Polecam, bo to majstersztyk Bułhakowa.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Mistrz i Małgorzata

Cytat Napisał konkordpl Zobacz post
    Jedna z lepszych moim zdaniem ksiazek, opowiada o totalitarnej Rosji. Naprawde polecam.
    Totalitaryzm nie był głównym wątkiem powieści...

Początkujący
    Mieszka w
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Odp: Mistrz i Małgorzata

Zgadzam się, Mistrz i Małgorzata to świetna książka. A już na pewno najlepsza lektura szkolna...

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia