Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40
    Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Roman Dmowski homoseksualistą ?

Tajemnicą poliszynela jest homoseksualizm Dmowskiego. Zastanawiam się, jaki wydżwięk w tym świetle ma hasło Wszechpolaków "Lesby, geje, cała Polska z was się śmieje" :twisted:

Ostatnio głośno mówi się w mediach o tym że, Liga Polskich Rodzin jako narodowo-katolicka prawica, odwoluje sie do spuscizny przedwojennej endecji oraz mysli Romana Dmowskiego.
    Lider Ligi, Roman Giertych często wspomina dziadka Jedrzeja Giertycha, jedną z czolowych postaci przedwojennej endecji. O Jedrzeju Giertychu współczesni mu plotkowali, ze „byl zafascynowany Romanem Dmowskim tak bardzo, ze powiesil w sypialni jego portret, zeby mloda zona zapatrzyla sie w ideologa narodowej demokracji”. :lol: (M. Urbanek, W trójke jedyni, "Polityka" nr41, 13.10.2001 r.)

Antyniemieckosc, antysemityzm oraz slowianofilstwo nie sa jedynymi elementami ideologii przedwojennej endecji, wykorzystywanymi w haslach i programie LPR. Niewiele młodych osób wie o zachwycie Dmowskiego nad kierunkiem przemian w faszystowskich Wloszech i w Niemczech Hitlera.

Andrzej Micewski, opisujac sposób, w jaki Dmowski zorganizowal OWP dochodzi do jednoznacznych wniosków: w praktyce koncepcja OWP od poczatku byla pod wplywem faszyzmu i zmierzala do totalizmu Pozostaje wiec faktem, ze Dmowski tworzyl w Polsce kierunek faszyzmowi pokrewny. (Roman Dmowski, Warszawa 1971)

Podobna ocene charakteru OWP przedstawil zdecydowany pilsudczyk, Wladyslaw Pobóg-Malinowski, który Obóz okreslil jako ruch narodowy o tendencjach faszystowskich, skupiajac przede wszystkim mlodsze pokolenie ("Najnowsza historia polityczna Polski 1864-1945")

To młodsze pokolenie to Mlodziez Wszechpolska, organizacja której honorowym prezesem zostal wówczas Roman Dmowski. :lol: Dzisiejsza Mlodziez Wszechpolska wspólpracuje m.in. z Liga Polskich Rodzin i Radiem Maryja. Na swojej stronie internetowej powolywala sie nie tak dawno na bliskosc z Frontem Narodowym Le Pena. Mimo to, Roman Giertych oficjalnie odpiera zarzuty o istnienie w MW sympatii dla ruchów faszystowskich

W pismach Dmowskiego sa zarodki wszystkich pózniejszych najskrajniejszych polskich odmian prawicowego totalizmu politycznego a aksjomatem dla endeków jest katolicka istota polskosci. Echa tego bardzo mocno pobrzmiewaja w ideologii LPR.

Trafnie opisuje sytuację Pani Sekretarz PSW Magdalena Ostrowska

Skrajna prawica zrecznie wykorzystuje nastroje spoleczne, eksploatujac leki i obawy o przyszlosc oraz podzegajac niezadowolonych ludzi ksenofobicznymi, a niekiedy - antyelitarnymi haslami. W zaleznosci od aktualnych nastrojów, potrafi grac strachem przed bezrobociem i odbieraniem praw socjalnych; wtedy przypisuje sie jej tendencje "socjalistyczne". Jednoczesnie posluguje sie haslami rasistowskimi, skierowanymi przeciw wszelkiego rodzaju "obcym", narodowymi i religijnymi, odwoluje sie do tradycji i trafia do tych, którzy nie potrafia sie odnalezc w szybko zmieniajacym sie swiecie, a potrzebuja dobrze brzmiacych, latwych i szybkich rozwiazan.

Z cala pewnoscia przypisywanie skrajnej prawicy tendencji socjalistycznych w zadnym stopniu nie jest zgodne z rzeczywistoscia, poniewaz nawet jesli w jej programach, a czesciej - w gloszonych haslach, pojawiaja sie watki socjalne, pozostaja one wlasnie tylko hasłami. Zwykle jednak to ona zyskuje poparcie na radykalnej krytyce neoliberalnej polityki, realizowanej przez rózne rzady, bez wzgledu na etykietke, pod jaka one wystepuja. Pozostaje bowiem niekiedy ostatnia sila, do której zwracaja sie zrozpaczeni wyborcy, rozczarowani dotychczasowymi dzialaniami partii umiarkowanych. Dochodzi do glosu zwlaszcza wtedy, gdy lewica nie spelnia pokladanych w niej nadziei, zas jedynym, co jest w stanie oferowac spoleczenstwu, jest tylko inny styl "zarzadzania" kapitalizmem.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Zaczęłaś identyczny wątek nie kończąc poprzedniego - ten dotyczący tolerancjonizmu- czemu?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Powyzszy wątek dotyczy szeroko rozumianej "Dmowszczyzny" a poprzedni , jak zauwazyłes , tolerancjonizmu. Wspolnym podmiotem sa tylko Wszechpolacy :lol:
    Pozdrawiam :wink:

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Aneta, jak zoriętowałaś się, że nigdy nie należałem do żadnej parti i nie należę oraz nie sympatyzuje z partiami przy władzy ale mogę zrobić to za ciebie i zgłosić do prokuratora, że wg ciebie Młodzież Wszechpolska idzie w kierunku faszyzmu a to jest karalne.
    Przecież ty oficjalnie o tym piszesz i porównujesz.
    Czy mam uważać twoje ataki na MW jako na ataki faszyzmu?
    Przestań za mnie myśleć i prorokować i odpowiedz na moje pytanie.
    Ja pytam a nie prorokuje.
    Jeszcze takie pytanko, często swoje logo zmieniasz czy to pod jakąś presją?

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Jeszcze takie pytanko, często swoje logo zmieniasz czy to pod jakąś presją
    :lol: Trzeba mieć fantazję , Dziadku !!!

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Aneta, Młodziesz Wszechpolska to faszyści?
    Zadaję proste i czytelne pytanie pseudoredaktorko.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Aneta, Młodziesz Wszechpolska to faszyści?
    Zadaję proste i czytelne pytanie pseudoredaktorko.
    Lubię zwierzątka ...ale w Zoo nawet przy wybiegu dla Osłów jest informacja o zakazie ich dokarmiania.. :twisted: Z troski o ich zdrowie, oczywiście :twisted:

Zaawansowany uczestnik
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Aneta, jest też informacja o ubliżaniu. Czy chcesz abym z tego skorzystał?
    Widze, że masz cholerny problem z poszanowaniem innego człowieka a chcesz być opiniotwórcą.
    Ciekawi mnie bardzo podłoże, które w niektórych osobach wywołuje agresje do drugej osoby.
    Mam nadzieję, że za twoje agresywne wypociny nikt nie płaci. A może służby specjalne tobą kierują, że jesteś taka agresywna.
    Oni nikogo i niczego nie lubią.
    Przypuszczam, że jesteś ich człowiekiem i z tego powodu atakujesz inne legalne stowarzyszenia i partie.
    Może zaczniemy o twoim stowarzyszeniu i partii rozmawiać. O ludziach tam znajdujących się. Kto i z jakich powodów założył.
    Aneta, ja wiem więcej niż jesteś wstanie prorokować. Ja wiem a nie prorokuje.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Doom , ja po prostu sie z Toba przekomarzam :lol:
    Strzel sobie zimne piwko, siądz przed lusterkiem... i usmiechnij sie :lol:
    A swiat usmiechnie sie do Ciebie...
    Miłego dnia :wink:

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Aneta, zostaw te rady sobie i Twojej rodzinie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia