Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: pliki cookies

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Question pliki cookies

od 18.03.2013r. str web zamieszczają informację o zamieszczaniu plików cookies na naszych komputerach.Czy ten fakt coś zmienia - robiły to przecież wcześniej? Czy usunięcie historii przeglądania (wraz z cookies) załatwia sprawę. Czy "Odkurzacz" jest narzędziem wystarczającym do ich usunięcia??????.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Odp: pliki cookies

Kiedy oglądane strony nagle zaczynają dopasowywać się do naszych upodobań, to stoją za tym pliki cookies (ang. ciasteczka). Kiedy te niewielkie pliki trafią na dysk komputera, strony zapamiętują, kto je odwiedza. W ten sposób sklepy internetowe pozdrawiają swoich klientów z imienia i nazwiska i wiedzą, jakie oferty interesowały ich podczas ostatnich odwiedzin.

Ale cookies są też niebezpieczne: aby ściągnąć na swój komputer szpiega, wystarczy wejść na stronę z ciasteczkami. Ich producenci, na przykład Doubleklick, na sprzedaży zebranych danych zarabiają krocie: pełne profile użytkowników są pożądanym towarem, bo pozwalają bombardować użytkowników spersonalizowaną reklamą.
    http://www.komputerswiat.pl/jak-to-d...i-cookies.aspx

Pliki cookies to małe pliki tekstowe pobierane na komputer użytkownika, które mogą być używane do przechowywania informacji o użytkowniku i jego preferencjach. Wiele witryn stosuje pliki cookie w celu dostosowywania i poprawiania sposobu działania witryny podczas kolejnych odwiedzin tego samego użytkownika.
    http://support.google.com/adsense/bi...l&answer=32759

więcej znajdziesz w sieci ... ...

myślę że chodzi Ci jak masz postępować z zapytaniami że stron pytających "czy akceptujesz pliki cookie" ...
    jeśli nie zależy Ci na spersonalizowanej reklamie - musisz wiedzieć że Cię zarazem śledzą - to NIE ... jeszcze raz NIE ...
    Ostatnio edytowane przez rebecca2001 ; 21-03-13 o 12:35 Powód: dodatek

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

dzięki Ci, zrozumiałem , że to cena ,że tam wchodzę
    Ostatnio edytowane przez myjan ; 21-03-13 o 14:42 Powód: błąd

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

mam do Ciebie prośbę a zarazem możemy zrobić mały eksperyment ... pozwoli Ci to bardziej zrozumieć czy są albo mogą być pliki cookie ...

naprzód obrazek
    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

jak spojrzysz to zobaczysz, że reklama dotyczy Studia DAZ 3D [jestem użytkowniczką] i zacheca do [zakupu?] modułu March Madness [Marcowa Panienka - Marzanna] ...

a Tobie jaką reklamę wyświetla ? zaznaczam że wyświetla nam w wątku "pliki cookies" w tym samym w którym piszę te słowa ...

Wink Odp: pliki cookies

Ta cała historia z plikami cookies jest bez sensu, "zwykli" użytkownicy boją się klikać w zgodę na "jakieś" pliki. Ciekawe jakie będą sankcje za brak informacji, że strona wykorzystuje cookies i kto o ile w ogóle będzie to weryfikował, chyba tylko konkurencja

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

o jeny mnie też to tak wkurza

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał dzuma Zobacz post
    o jeny mnie też to tak wkurza
    Oooo... widzę że nie lubisz "ciasteczek"... czujesz awersję do "słodyczy" ...?

masterchef
    Gość

mnie strasznie irytuje fakt, że zostało cos takiego wprowadzone, ale nikt nie wyjaśnił po co i dlaczego

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał masterchef Zobacz post
    mnie strasznie irytuje fakt, że zostało cos takiego wprowadzone, ale nikt nie wyjaśnił po co i dlaczego
    osobiście to polecała bym Ci poprosić któregoś z moderatorów np macol bo jest "techniczny" -wiem , bo forum też używa ciasteczek albo zwróć się do admina. Napewno postarają się jasno i prosto wyjaśnić o co chodzi ...
    mnie osobiście irytują cookie's szpiegowskie a resztę toleruję dla własnej wygody.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał masterchef Zobacz post
    Po co wprowadzono nakaz informacji o ciasteczkach? Bo biurokracji z Związku Socjalistycznych Republik Brukselskich tak sobie wymyślili. A po co wprowadzono ciasteczka? żeby serwer mógł u ciebie przechowywać jakieś informacje tekstowe (np to na jakie konto cię zalogować jak wrócisz na stronę, albo ustawienia dla danej witryny). Są też wykorzystywane do "śledzenia" użytkownika za pomocą specjalnych skryptów (serwer zapisuje sobie w ciasteczku unikalny identyfikator, i potem jak wejdziesz na stronę z jego skryptem "dowie się" o tym, i na tej podstawie będzie ci np serwował reklamy dopasowane do twoich zainteresowań), aczkolwiek ciasteczko może odczytać tylko serwer który je zapisał (takie zabezpieczenie).

ps mi generalnie ciasteczka nie przeszkadzają, pewnie dlatego że rozumiem brak zagrożenia z ich strony. Bardziej się obawiam flash-a, a javy to wręcz nie mam zainstalowanej.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia