Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
    pepka
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Odp: Bezpieczeństwo kart zbliżeniowych - Wasze opinie

Jest to z pewnością wygodne. Ja w swoim mBanku uszkodziłem kartę aby nie można z niej było korzystać zbliżeniowo.

adziev
    Gość

Unhappy Odp: Bezpieczeństwo kart zbliżeniowych - Wasze opinie

ja nie znam takiego przypadku

mezo
    Gość

A ja na wszelki wypadek uszkodziłem swoją kartę z mBanku. Przepis znalazłem na niebezpieczniku.

Początkujący
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Siła Reputacji
    0

Według mnie nie ma co przesadzać. PayPass jest mega wygodny i sam często go używam. Niepotwierdzone teorie spiskowe najlepiej ignorować...

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

wystarczy wsadzić kartę w specjalne etui, co uchroni kartę przed wszelkim dostępem do niej przez niechciane osoby.

Uczestnik Forum redaktor DI
    moderator
    admin

Siła Reputacji
    10

Takie etui nic nie da w przypadku kradzieży karty. Nadal będzie nią można płacić bez znajomości pinu. Są jednak banki, które pozwalają na uzyskanie karty chipowej zamiast zbliżeniowej.

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Nie wydaje mi się, że by niebezpieczeństwo korzystanie z kart zbliżeniowych było znacznie większe, niż w przypadku tradycyjnych kart. Niby do zwykłej karty potrzebny jest PIN, ale sporo osób zapisuje go i nosi w portfelu (tak trudno zapamiętać cztery cyfry?), a nawet jeśli nie, to można go podpatrzeć gdy się go wpisuje np. w sklepie lub bankomacie - do takich sytuacji dochodzi przecież non-stop.

To jakaś nędzna ściema z tym uszkadzaniem kart czy jakimś etui - żadne etui nie zatrzyma transmisji radiowej.

Dwa - płatności radiowe są mega bezpieczne pod warunkiem że dbamy o to, aby nikt nam nie 'podsłuchał' naszej transmisji przy płaceniu zbliżeniowym. Są na to sprawdzone metody.

waszkiTom
    Gość

Moim zdaniem te karty to wcale nie jest tak dobry wynalazek jak reklamują, mimo wszystko umiar trzeba również umieć zachować, a na pewno te bryloki dotykowe to strach używać

Serwus
    Gość

Moim zdaniem karty zbliżeniowe są teraz bardzo narażone na ataki. Poprzez specjalne czyniki RFID, które potrafią kartę złapać do 3 metrów. Tu podam przykładowy film, i tak możecie znaleźć tego więcej. (wycięty spam). Ja swoją kartę zabezpieczam w specjalnych opakowaniach. Podobno blokują te fale wysokich częstotliwości czytników. teraz w centrum handlowym, parku, czy komunikacji miejskiej trzeba uważać nikt nie musi Cię na siłę okradać, wystarczy, że będzie posiadał specjalny czytnik RFID..
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 02-10-17 o 23:49 Powód: spam

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia