Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
    Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Bezpieczeństwo kart zbliżeniowych - Wasze opinie

co sądzicie na temat bezpieczeństwa kart zbliżeniowych? Ostatnio oglądałem taki krótki dokument na temat tego, jak w prosty sposób za pomoca urzadzen, które w necie są do kupienia, można przechwytywac dane z kart. Generalnie uważam, że akurat w Polsce to będzie masówka. Polak szybko znajdzie sposób, aby złamać zabezpieczenia.
    W końcu nie takie rzeczy ludzie łamią.
    Właściwie to jak te karty sa chronione? nijak. Albo mam za mała wiedzę
    Jestem ciekaw waszych opinii i doświadczeń.

pollock
    Gość

Odp: Bezpieczeństwo kart zbliżeniowych - Wasze opinie

hehe ja tylko czekam, aż Polacy złapia w swoje ręce przenośne czytniki wykradające nasze dane, pay pass jest bardzo niebezpieczny niby bo napawdę niby banki daja limit dzienny i kwotę do zapłaty z wykorzystaniem pay pass aczkolwiek nie raz była sytuacja jak ludziom zaginęły karty i potem zniknęło 2 tyś.

Doświadczeń jeszcze w tym zakresie nie mam i mam nadzieje ze na mnie nie trafi, jak będzie tylko można to chętnie oddam kartę z pay passem i powrócę do wpisywania pinu

Uczestnik Forum
    Siła Reputacji
    0

Powiem że mam taką kartę już całkiem długi czas i jeszcze nikt mi nic z niej nie ukradł, ludzie na siłę szukają problemów. Ile znacie osobiście przypadków żeby komuś zniknęła kasą ???

masterchef
    Gość

ja nie znam takiego przypadku, ale uważam, ze to nie zwalnia nas ze zwiększonej ostrożności

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Oczywiście, że nie zwalnia ze zwiększonej ostrożności, ale popadanie w paranoję też nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto znać technologię z jakiej się korzysta, jej mocne i słabe strony.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Prawdę powiedziawszy to znam dwie osoby, którym w dziwnych okolicznościach zginęły pieniądze z konta. Sprawy są co prawda cały czas wyjaśniane, lecz transakcje były dokonywane w tym samym sklepie przez te dwie osoby i w jakiś dziwny sposób zakupy były robione jeszcze później, gdy ich tam nie było..

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Na wskutek braku PINu dla małych transakcji nie można mówić o bezpieczeństwie kart zbliżeniowych, bo go zwyczajnie niema. Starczy że ktoś z "przekaźnikiem" NFC jedzie z posiadaczem karty w a autobusie, a jego wspólnik z sprzężonym z rzeczowym czytnikiem (przez internet) smartfonem z NFC może robić na jego (posiadacza karty) konto zakupy. Nawet kraść samej karty nie trzeba, więc udowodnienie bankowi że to nie my robiliśmy te zakupy będzie w zasadzie niemożliwe, o ile złodzieje nie zostaną złapani na gorącym uczynku (pytanie tylko jak? terminal karty od smartphone-a nie odróżni bo korzystają z tej samej technologii czyli NFC).

Mieszka w
    Łódź
    Siła Reputacji
    0

Zastanawiam się nad zakupem opakowania na kartę, które ma zapobiegać odczytywaniu ale czy to działa ?? trochę drogie są te opakowania i wolę mieć pewność, że to działa

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

W teorii powinna temu zapobiec tzw "klatka Faradaya", ale nie wiem czy są pokrowce na karty z takową.

Początkujący
    Mieszka w
    Białystok
    Siła Reputacji
    0

No cóż, hakerzy i włamywacze mają swoje sposoby, ale zasadniczo te karty nie są w jakiś szczególny sposób narażone na oszustwa.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia