Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    kuropatwa
    Gość

0 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

Twoja ocena: Yes No

Ile "kosztuje" dziecko? Utrzymanie, wychowanie, nauka...

Jakiś czas temu słyszałam wypowiedź, że dziecko kosztuje rodziców nawet i 100 tys zł do 18 roku życia, a jest to wynik uśredniony. Fakt, że każdy rodzic chce dziecku zapewnić wszystko, co najlepsze i to już od początku. Prywatne przedszkole np. takie jak to: http://junior.lublin.pl/ kosztuje od 300 zł miesięcznie, do tego są jakieś korepetycje, dodatkowe lekcje itd na kolejnych etapach edukacji.
    Myślicie, że rzeczywiście dziecko może "kosztować" tyle, czy może mniej albo więcej? Jak wygląda sytuacja w dzisiejszych czasach?

1 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

Odp: Ile "kosztuje" dziecko? Utrzymanie, wychowanie, nauka...

Jeśli ktoś chce "mieć" a nie "być" może wydać i 200 tys. Takie dziecko nie będzie mu oczywiście bardziej wdzięczne, że wypruwał flaki na wychowanie. Może je tylko "zepsuć" w ten sposób. Jeśli ktoś ma dzieci to ma również obowiązek. Rozliczanie tego nie ma sensu.
    Ostatnio edytowane przez ZielonyNurt ; 25-06-13 o 14:20

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Mysle, ze 100 tysiecy zlotych to realna kwota na wychowanie dziecka do 18 roku zycia. Ani ja, ani moi rodzice nigdy tego nie liczyli, ale przypuszczam, ze od 18 roku zycia wyszlo by to nawet wiecej niz 100.000 zlotych, z ubraniami, wyzywieniem, korepetycjami i kieszonkowym. Moim zdaniem nie ma sensu przychylac dziecku nieba na sile, bo moze mu to wyjsc tylko na zle, natomiast nie ma sensu takze liczyc skrupulatnie kazdego grosza.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

dziecko to poważna decyzja i nie oszukujmy się "skarbonka bez dna", koszty utrzymania zależą od zarobków rodziców, im więcej zarabiamy tym więcej wydajemy na dziecko, kiedyś czytałem artykuł, że wydatki jakie ponosimy do osiągnięcia przez nasze dziecko wieku 18-24 lat to koszt 100-250 tyś. zł (mówię tutaj dosłownie o wszystkich wydatkach). Sam jestem ojcem i wiem, że trzeba się liczyć z wieloma wydatkami, które nie oszukujmy się mogą sięgać nawet 200-500 zł miesięcznie + wydatki niezaplanowane, takie spontaniczne 100-300 zł tak więc przez całe życie się tego może nazbierać ;]

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Na pewno trzeba się psychicznie przygotować I Finansowo na dziecko...

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał Arnoldzik Zobacz post
    Na pewno trzeba się psychicznie przygotować I Finansowo na dziecko...
    aaa właśnie zapomniałem wspomnieć o najważniejszym aspekcie mocna psychika i cierpliwość szczególnie przez pierwsze 1-4 lata, bez tego można mieć nawet 1.000.000 $ i nic z tego nie wyjdzie ;]

Miro
    Gość

1 dziecko- jeden mercedes

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia