Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
    kuropatwa
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Bolący kręgosłup

Widzę, że tu na forum to wszyscy chcą rzucić palenie, a ja z kolei mam inny problem, w postaci bólu kręgosłupa.
    Słyszałam, że podobno piłka do skakania, taka rehabilitacyjna jest dobrym rozwiązaniem, znalazłam też kilka ćwiczeń na Actimed i takie codzienne sesje powinny pomóc.
    Macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na to, żeby pozbyć się takich dolegliwości?
    Ostatnio edytowane przez kuropatwa ; 02-11-13 o 11:41

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Odp: Bolący kręgosłup

Ja robię zwyczajne ćwiczenia na brzuch czy ogólnie na zrzucenie kg, a przy okazji jak ćwiczę regularnie to zauważyłam, że kręgosłup mniej boli.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Z kręgosłupem sprawa poważna, skomplikowana i samemu raczej nie należy niczego kombinować. Należy udać się do lekarza, który przekaże pacjenta w fachowe ręce.Wszystko też zależy od wieku "chorego", wykonywanej pracy itd. Nawet z ćwiczeniami należy być ostrożnym.

Wypowiadanka
    Gość

Ponoć na kręgosłup najlepszy jest basen, pływanie odciąża kręgosłup i regeneruje mięśnie odpowiedzialne za utrzymywanie nas w pozycji pionowej. Ale jeśli masz taki ból, który towarzyszy Ci każdego dnia, to najlepiej skonsultować to z lekarzem, bo to może być jakieś zwyrodnienie kręgosłupa, czy inne paskudztwo

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła Reputacji
    0

Nie uporasz się z problemem bolącego kręgosłupa (notorycznie), jeśli nie skontaktujesz się z lekarzem, i nie rozpoczniesz leczenia, basem z pewnością Ci nie zaszkodzi (ja chodzę regularnie, i bóle kręgosłupa już w ogóle się u mnie nie pojawiają), wykonuje także ćwiczenia rozciągające, ale nie podnoszę np. żadnych ciężarków, nie noszę ciężkich zakupów, nie chodzę po schodach, za to często spaceruje po plaży, o wszystkim musisz porozmawiać ze swoim lekarzem, on wskaże Ci właściwą drogę (też nie lubię wizyt u lekarz, ale czasami taka wizyta staje się koniecznością)

Miro
    Gość

Meble, krzesła odpowiednie, to tez pomaga na kręgosłup.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Tez mi to doskwiera, byłem ostatnio za zabiegach i jest lepiej, ale wyznaczono mi też gimnastykę i każdy dzień staram się po pracy trochę się poruszać

Początkujący
    Mieszka w
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Przede wszystkim należy znaleźć źródło bólu. Być może jest to początek choroby kręgosłupa, stan zapalny, a może po prostu ból wynika ze spania na niewygodnym łóżku czy też siedzenia w pracy na niewygodnym i nieergonomicznym krześle?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

jeśli często boli, to do lekarza... aktywność fizyczna wskazana (basen, jazda na rowerze), ale w przypadku bolącego kręgosłupa trzeba wiedzieć jak ćwiczyć, żeby nie pogorszyć swojego stanu

marysia
    Gość

Dobrą opcją jest też profesjonalny masaż. Odciąża i rozluźnia mięśnie, ulga jest naprawdę odczuwalna.|
    Wiem, bo jedna znajoma kończyła swego czasu kursy masażu w Poznaniu i miałam okazję przetestować jej umiejętności. No i muszę przyznać, że po takim masażu bardziej niż zazwyczaj cieszę się, że jest moją przyjaciółką :P
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 17-03-15 o 22:49

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia