Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
    pepka
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Pendrive z hasłem dostępu

Poszukuje mobilnego dysku zewnętrznego (np pendrive) zabezpieczonego hasłem (najlepiej gdyby był zaszyfrowany). Będę na nim przechowywał poufne dane i nie chcę aby wpadły w niepowołane ręce. Liczę na wasze sugestie.

Obserwator
    Siła Reputacji
    0

Odp: Pendrive z hasłem dostępu

Zaszyfrować go samodzielnie, np truecryptem.

mezo
    Gość

Truecrypt jest dobry do szyfrowania dysków twardych (lub partycji). Pendrive też można, ale minusem jest to, że gdy chcesz odczytać to na innym PC, musi być na nim zainstalowany TC. Bardziej mobilnym rozwiązaniem będzie takie coś. kryptos.co Szyfrowany jest AES 256-bit CBC a więc podobnym algorytmem jak TC, nie do przejścia.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Przy instalacji TrueCrypt jest opcja "portable". Ja mam na pendrive pliki TrueCrypta i duży zaszyfrowany kontener na dane. Taki zestaw obsłuży każdego pena. Nie do przejścia :-).

No i TrueCrypt jest Open Source, więc na pewno nie ma tam żadnej furtki dla służb specjalnych.

mezo
    Gość

Zgadza się, ale jeżeli taki pendrive ma być wykorzystywany przez starsze osoby, bądź na innych systemach jak Mac czy Linux, to tutaj powstają problemy.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał mezo Zobacz post
    Zgadza się, ale jeżeli taki pendrive ma być wykorzystywany przez starsze osoby, bądź na innych systemach jak Mac czy Linux, to tutaj powstają problemy.
    Zgadzam się w zupełności, że dobry marketing, to podstawa sukcesu. Dla mnie EOT.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia