Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Odp: Wybór uczelni

z pewnością nie kieruj się zdaniem znajomych i popularnością kierunku. Gwarantują pracę takie kierunki jak automatyka, budownictwo, informatyka czy medycyna
    http://mediterra.pl/

Początkujący Avatar beeboob
    Mieszka w
    Cała PL
    Siła Reputacji
    0

W wyborze uczelni trzeba kierować się pewnym kompromisem. Warto zainwestować swoją w przyszłościowy kierunek i mieć dobrą pracę. Studiuje się kilka lat, pracuje znacznie dłużej.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Wiadmo, po kierunkach technicznych jest ciut lepiej. Ale nie każdy ma takie predyspozycję, bo nawet jeśli skończysz takie studia to bedziesz w branży która cię kompletnie nie obchodzi. Wg mnie lepiej być zadowolonym z tego co się robi bo na dłuższa mete nie dość, że w tym co robisz będziesz lepszy to i szczęśliwszy. A chyba to w życiu najważniejsze.

Początkujący
    Mieszka w
    Siedlce
    Siła Reputacji
    0

ja ide w kierunku sportowym chce byc koszykarka

Rozwojowy
    Gość

Cytat Napisał 2atom Zobacz post
    Wszystko zależy od zasobności portfela. Jeżeli nie musisz liczyć się z finansami warto studiować w bardzo dobrej uczelni, nawet na drugim końcu kraju lub za granicą. Jeżeli jednak portfel jest wyznacznikiem możliwości, wybór jest bardziej oczywisty.

Racja...
    W polsce na wszystko niestety trzeba mieć kasę.

Początkujący
    Mieszka w
    Gorzyce
    Siła Reputacji
    0

Na 100% i tak zmienisz miejsce pracy. Jest naprawdę niewielu ludzi którzy pracują przez 50 lat w 1 firmie, a jak masz dużo szczęścia to będziesz pracować tylko w 1 zawodzie przez całe życie. Wybierz coś co pokrywa się z twoimi zainteresowaniami

Początkujący Avatar Lichannoosee
    Mieszka w
    Kraków
    Siła Reputacji
    0

Naprawdę nikt nie zastanawiał się jaki jest niski poziom studiów obecnie? Ani o tym, że jest opcja życia bez studiów? Coraz częściej młodzi ludzie najpierw idą do pracy aby zdobyć trochę pieniędzy/doświadczenia a dopiero potem na studia. Wybieranie kierunku studiów bez doświadczenia w pracy jak dla mnie mija się z celem. Niby coś nam się podoba ale nie wiemy do końca bo nie wiemy z czym to się je. Wszyscy na około mają problem z wyborem uczelni.. i nie rozumiem dlaczego. Papierek jak papierek. Nie ma komu się chwalić. Jeśli macie takie ambicje to nie powinniście mieć takich problemów z wyborem uczelni.

sasayaku4
    Gość

Doskonale piszesz. Sam byłem na studiach zaocznych i wiem, że jak się samemu nie będzie też przykładać do nauki to po studiach poza papierkiem nic nie zostanie
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 05-07-15 o 12:36

Maciejo
    Gość

To prawda, że poziom studiów i studiujących się obniża, ale jest to wynik zmian w systemie kształcenia już od szkoły podstawowej, który narzucił odejście od filozofii stymulowania do myślenia na rzecz efektywnego zdawania testów...

Jakie studia wybrać? Takie, w ramach których nabędziesz umiejętności praktycznych, bo wiedzę możesz sama zdobyć.

mezo
    Gość

Poziom studiów może się nie obniża, ale niektórzy studenci znaleźli się na wyższych uczelniach przez przypadek. Niektórzy wybierają kierunki na chybił trafił, bez większego przeanalizowania co się będzie robiło w przyszłości.
    Ja np studiowałem tutaj i narzekać nie mogę. Dobrze przygotowali mnie do zawodu, przez to, ze stawiali tam głównie na zajęcia praktyczne.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 05-07-15 o 12:36

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia