Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
    kuropatwa
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Wybór uczelni

Jakimi kryteriami powinni kierować się młodzi ludzie podczas wybierania uczelni, na którą chcą zdawać? Chodzi mi zresztą zarówno o samą szkołę, jak i kierunki.
    Sama zawsze marzyłam, żeby pójść na UJ, ostatecznie poszłam na uczelnię bliżej swojego miejsca zamieszkania. Ograniczyły mnie względy finansowe

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    Toruń
    Siła Reputacji
    0

Odp: Wybór uczelni

Szansę, że się dostaną > Szanse, że się utrzymają > Szansę, że na absolwentów danego kierunku będzie zapotrzebowanie i praca > Zainteresowania i preferencje.

Oczywiście jeśli ktoś ma bogatych rodziców może odwrócić i się nie przejmować co za 5 lat.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Nie do końca się zgodzę z kolejnością powyższej odpowiedzi. Myślę, że zainteresowania i preferencje powinny iść w parze z szansą na znalezienie pracy. Nie ma nic gorszego niż praca której się nie lubi więc nie ma się co sugerować w pierwszej kolejności szansa na utrzymanie się na danym kierunku. Skąd ktoś ma wiedzieć jakie są jego szanse na utrzymanie się jeżeli jeszcze nie studiuje tylko wybiera uczelnię?

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    Toruń
    Siła Reputacji
    0

Tak wszystko fajnie.
    Tylko lepiej pracować w czymś czym się nie lubi. Czy nie pracować wcale? Bądź wylądować w miejscu niezwiązanym w ogóle z naszą edukacją? Tak naprawdę.

Jeśli kierunek daje pracę, a zainteresowania się z nim pokrywają to świetnie, natomiast jeśli zainteresowania pokrywają się z kierunkiem po którym pracy na 90% mieć nie będziemy? - sam sobie odpowiedź czy warto tracić 5 lat i sporo grosza, tylko na zainteresowanie. pewnie, że potem ktoś może otworzyć firmę, innemy się uda w końcu znaleźć pracę w kierunku, ale to będzie 1 na 10. Pozostałe 9 osób po czasie przyzna mi rację. Uwierz. :-) Z doświadczenia to wiem.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Należy przede wszystkim kierować się własnymi możliwościami, odległością od miejsca zamieszkania, oraz miejscem w rankingu. Lepiej wybrać lepszą uczelnie która przygotuje nas doskonale niż słabszą placówkę w której studiowanie będzie wyglądało na zasadzie nic nie uczymy ale wymagamy wiele Poczytaj opinie w internecie i kieruj się rankingami.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Przede wszystkim polecam wybieranie na Uczelnie Państwowe. Mamy pewność co do standardów, które tam panują. Jeśli chodzi o kierunek studiów to dobrze jest przemyśleć wszystkie za i przeciw. Pasja i zainteresowania maja znaczenie, ale należy brać pod uwagę również perspektywy zdobycia pracy w przyszłości.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Oj, w ogóle się nie zgadzam mariolka75. Uczelnie państwowe wcale nie oferują wyższego standardu. Wręcz przeciwnie: zero praktyki, wielkie wymaganie w zamian za nijakie wykłady/ćwiczenia. Burdel organizacyjny, znieczulica i zadufanie. Ot takie moje zdanie o uczelniach publicznych. Dodam, że studiuje na uczelni publicznej i jeśli miałabym wybierać to wybrałabym coś innego.

Początkujący
    Mieszka w
    Poznań
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał JustynaD Zobacz post
    Oj, w ogóle się nie zgadzam mariolka75. Uczelnie państwowe wcale nie oferują wyższego standardu. Wręcz przeciwnie: zero praktyki, wielkie wymaganie w zamian za nijakie wykłady/ćwiczenia. Burdel organizacyjny, znieczulica i zadufanie. Ot takie moje zdanie o uczelniach publicznych. Dodam, że studiuje na uczelni publicznej i jeśli miałabym wybierać to wybrałabym coś innego.
    To, że na twojej uczelni panuje burdel organizacyjny, znieczulica i zadufanie, nie znaczy, że wszystkie są takie. Ja studiuję na uczelni państwowej i jakoś nie narzekam.

Siła Reputacji
    0

Wszystko zależy od zasobności portfela. Jeżeli nie musisz liczyć się z finansami warto studiować w bardzo dobrej uczelni, nawet na drugim końcu kraju lub za granicą. Jeżeli jednak portfel jest wyznacznikiem możliwości, wybór jest bardziej oczywisty.

Salonowiec
    Gość

Wybór uczelni i kierunku może być decydujący o naszym sukcesie w życiu, szczególnie dla ludzi, którzy nie mają natury poszukiwaczy nowych rozwiązań. Raz nauczeni będą działać na znanej sobie płaszczyźnie.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia