Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
    Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Odp: Wybór szkoły,zawodu

Kursy owszem dają też dużo, ale nie ma to jak Szkoła Zawodowa, która uczy zawodu,oczywiście tego,który chce się nauczyć. A przecież wiemy, że stolarz to jeden z lepszych fachów, no może jeszcze szewc,do którego czy się chce,czy nie obuwie się zanosi- mimo, że niektórzy udają,że tego nie robią. Stolarz wykona takie meble jakie chce klient i założę się, że jest bardziej zadowolony niż kiedy kupiłby w sklepie meblowym.Bo w nich raczej przy produkcji stawiana jest ilość,a nie jakość wyrobu.Ale to się dopiero okazuje przy składaniu mebli po ich wcześniejszym kupieniu.A ukończenie bardzo dobrej szkoły w dzisiejszych czasach nie oznacza niczego,a już z całą pewnością tego,że będziemy mieli pracę.A rzemieślnik zawsze ją znajdzie,lub otworzy własny biznes,z pomocą banku lub bez.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Powiem tak, ostatnio czytalem artykuł, w którym pisalo obecnie w ciagu całego zycia 7 razy trzeba bedzie zmieniac bardziej lub mniej profesje, a ciągle szkolenia to już standard..sam mysłalem nad kursami cnc..takze nawet świetnia szkoła i dobra praktyka nie zawsze są gwarancją sukcesu, zawsze trzeba byś trzy kroki do przodu..i mysleć na co w danej chwili jest zapotrzebowanie

Ja studiuję psychologię kliniczną, myślę, że ten zawód ma przyszłość.

Obserwator
    Mieszka w
    warszawa
    Siła Reputacji
    0

Ja nanotechnologię, przez najbliższych 5-10 lat moze być cieżko z pracą w kraju, ale mam znajomości w tej dziedzinie i w niemczech zgarniają wszystkich po nano nie trzeba niemieckiego nawet znać, ale obowiązkowo wtedy angielski.

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła Reputacji
    0

Moim zdaniem obecnie warto wybrać się na inżynierskie studia informatyczne, najlepiej o specjalności programowanie. Niedawno szukałam pracy i muszę przyznać, że takich ofert jest mnóstwo. Rynek informatyczny jeszcze długo będzie się rozwijał i pracy dla informatyków z pewnością nie zabraknie. A poza tym moim zdaniem przybędzie pracy dla programistów programujących aplikacje dla systemu android. Większość z nas posiada smartfona z tym systemem, a w przyszłości większość z nas posiadać będzie własny tablet, więc wzrośnie zapotrzebowanie na aplikacje mobilne.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

owszem zapotrzebowanie na programistów jet duże, tyle że zanim skończysz studia (za 5 lat) może być po ptakach...

Początkujący
    Mieszka w
    Gdańsk
    Siła Reputacji
    0

Ale stolarz to dobry zawód. W mojej rodzinnej wsi jest chyba 3 i każdy ma pracę i może bez problemu z tego wyżyć. A ludzie teraz cenią sobie dobre meble, a nie chińskie.

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Moim zdaniem każdy zawód jest dobry, jeśli tylko się przykładamy do tego co robimy. Mój brat uwielbia matematykę i co chwilę trzeba mu kupować nowe książki (ostatnio była to matematyka z nowej ery). I mam nadzieję, że w przyszłości nadal będzie chciał coś robić w tym kierunku, ponieważ widzę u niego pasję a to jest według mnie najważniejsze.

mezo
    Gość

Cytat Napisał Grzesiek87 Zobacz post
    owszem zapotrzebowanie na programistów jet duże, tyle że zanim skończysz studia (za 5 lat) może być po ptakach...
    Wydaje mi się, ze branża IT raczej przez co najmniej 20 kolejnych lat powinna się prężnie rozwijać tak więc nie bałbym się o zatrudnienie w tym zakresie. Oczywiście warto jest wybrać odpowiednią speckę ponieważ niektóre działy rozwijają się szybciej, niektóre wolniej, a niektórych jeszcze 5 lat temu wcale nie było. Programowanie jest dość ciężkie i żmudne tak więc polecałbym jedynie pasjonatom (sam się kiedyś w to bawiłem jednak teraz odpuściłem - jeden błąd i masz problem).
    Myślę, ze ciekawą drogą kształcenia są aplikacje i systemy mobilne : http://www.wsnhid.pl/aplikacje-i-systemy-mobilne.html - kierunek dostępny na WSNHiD w Poznaniu. W linku można sobie o nim przeczytać. Na pewno wszyscy wiecie jak modny staje się ten dział.

Raquel
    Gość

Branża IT to dobry pomusł, by mieć pracę, choć wydaje mi się, ze trzeba sie wyspecjalizować w tej dziedzinie. Po prostu informatyk, juz nie robi na nikim wrażenia.
    Zdecydowanie odradzam kierunki humanistyczne, bo ile jest bezrobotnych politologów?? Sporo.
    Warto tez zastanowić się nad konkretnym zawodem, nie koniecznie nad studiami. Szkoła policealna to też dobre rozwiązanie, jesli daje dobre podstawy wiedzy i praktykę. Mam znajomych, którzy całkiem nieźle sobie radzą - skończyli taką właśnie szkołę - są teraz technikami masażu, prowadzą prywatna praktykę i lubia to co robią.
    Czyli nie tylko IT

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia