Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    kuropatwa
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Rekrutacja w wielkich firmach

Ktoś z was ma może za sobą doświadczenia z rekrutacją właśnie do takich firm, czy nie bardzo?
    Patrzę np. tu: (spam) i widzę, że rekrutacja chociaż trwa, wcale nie będzie łatwa dla kandydatów. Jak wspominacie etap "dostawania" stanowiska?
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 04-04-15 o 16:27

Wypowiadanka
    Gość

Odp: Rekrutacja w wielkich firmach

Rekrutacja w wielkich firmach jest skomplikowana, wielostopniowa, przychodzą setki kandydatów, a wybierają jedną lub kilka osób, często miejsca są zajęte po znajomości, a rekrutacja jest, żeby się nie nazywało, że nie ma. Moim zdaniem - porażka.

Początkujący
    Mieszka w
    Łódź
    Siła Reputacji
    0

Ja uczestniczyłam w rekrutacji do pracy w dużej firmie i było to ciężkie aczkolwiek bardzo ciekawe doświadczenie. Pierwszy etap to była rozmowa telefoniczna po angielsku. W trakcie drugiego musiałam rozmawiać przez skype'a, też po angielsku, a trzeci etap, odbył się w siedzibie firmy i była to normalna rozmowa, w której wykorzystano elementy AC. Wszystko bardzo profesjonalnie przeprowadzone. Łatwo nie było

pola
    Gość

Rzeczywiście takie rekrutacje składają się zazwyczaj z kilku etapów i nie jest to łatwe do przejścia

Rekrutacja do firmy w której aktualnie pracuje trwała 3 miesiące i składała się z pięciu etapów, w tym zrobienie i przedstawienie prezentacji, rozwiązanie w domu case study. Było ciężko ale przynajmniej nie było assesment centre czego nie znoszę!

pola
    Gość

3 miesiące? Wow! Widzę, że jesteś bardzo wytrwała, ale fajnie, że Ci się udało

Uczestnik Forum
    Mieszka w
    Toruń
    Siła Reputacji
    0

Mnie ostatnio próbował rekrutować wizeprezes i też się nie udało w dość dużej firmie. Więc powiem, że tam rekrutacja jest etapowa, nie przypasujesz rekruterowi, który często nie ma pojęcia o Twoich kompetencjach to nie przechodzisz. Oprócz kompetencji ważną, dla nich role odgrywają jakieś elementy psychologiczne.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia