Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
    Początkujący
    Mieszka w
    Koszalin
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Media a edukacja

Co sadzicie o wykorzystywaniu mediow do uczenia sie? Chodzi mi o samodzielna nauke, gdzie uczen wspomaga sie np. ogladaniem seriali, filmow na youtube, czy czytaniem zagranicznych blogow.

Obserwator
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła Reputacji
    0

Odp: Media a edukacja

Współczesna szkoła nie ucieknie od nowoczesnych mediów. Przenikają one do wszystkich obszarów życia społeczno-gospodarczego. Np. z Internetem problem jest tego rodzaju, że nauczyciele nie potrafią go jeszcze do końca umiejętnie wykorzystać w dydaktyce. Zadają uczniom przykładowo napisanie wypracowania, a Ci najczęściej ściągają je z pierwszej lepszej strony. Mało tego, nauczyciele nierzadko przeprowadzają sprawdziany bazujące na arkuszach, które...sami ściągnęli z Internetu. Nie trzeba chyba dodawać, ze już młodzież w 6 klasie szkoły podstawowej umie wykorzystywać Internet (a jak nie oni, to ich rodzice i rodzeństwo) i taki dzieciak bez problemów zalicza sprawdzian na 5 i jeszcze zbiera za to pochwały. Także internet może być w nauczaniu przydatny, ale trzeba go umieć twórczo wykorzystać. Zmusić dzieciaki do "pogrzebania" właśnie na portalach i mediach społecznościowych, edukacyjnych. Poza tym, uczniowie powinni mieć obowiązek dostarczania dłuższych wypracowań drogą mailową, a nauczyciel winien przynajmniej wyrywkowo weryfikować treści. To nauczyłoby młodzież umiejętnego wykorzystywania nowych mediów i zmusiło do myślenia

marta_zdyb
    Gość

Szkoła powinna uczyć tego, co uczniom przyda się w prawdziwym życiu Można by uczyć ciągle liczenia na liczydle, tylko po co? Oczywiście przykład jest skrajny, ale wiadomo o co chodzi... Od postępu się nie ucieknie i trzeba sobie radzić

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

lepsze to niż w ogóle

adammak
    Gość

Media mogą pomóc w nauce, jednak nie zawsze. Należy odróżniać i uczyć odróżniać kiedy nam pomogą, a kiedy nie. Ja osobiście będąc w szkole średniej, czy studiach wolałem przeczytać książkę, niż obejrzeć ekranizację. Ale zgodzę się z tym, że niektórzy wolą tak i im to pomaga.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Mi do tej pory nie przydały się wzory na obliczanie powierzchni figur..

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Moje dzieci oglądały anglojęzyczne filmy oraz bajki i myślę, że to właśnie one miały duże znaczenie w przyswajaniu języka. Oczywiście nic nie może się równać z książką ale dzieci jednak trzeba zachęcać w różny sposób do nauki.

adammak
    Gość

Zgodzę się, obcojęzyczne filmy, czy bajki to nauka plus przyjemność. Jest wiele różnych form nauki z środkami masowego przekazu.

mezo
    Gość

Ostatnio TVP zrobiła narodowy test z wiedzy o ekonomi - wszyscy byliśmy świadkami jak można bez wiedzy go wybrać

sasayaku4
    Gość

Tym bardziej,że jako uczeń wolałem uczyć się z filmów bądź bardziej kreatywnie ponieważ szybciej można było się nauczyć niż łopatologicznie starymi metodami
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 05-07-15 o 12:34

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia