Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: Olej Lniany

Początkujący Avatar Omka
    Siła Reputacji
    0

Odp: Olej Lniany

Olej lniany stosowałam kiedyś i działał bardzo dobrze. Pomagał na dolegliwości żołądkowe. Trzeba tylko pamiętać, aby kupować w aptece, bo bardzo szybko traci swoje właściwości lecznicze. Musi być przechowywany w lodówce. Najlepiej jest go właśnie połączyć z białym twarogiem. Jego stosowanie na pewno nie zaszkodzi a może naprawdę pomóc

ratun
    Gość

Olej lniany bardzo pomaga w odchudzaniu się

mezo
    Gość

Wielu z Was stosuje go na wypadanie włosów. Nie zastanawialiście się,że może to niestety ale objawem nadczynności tarczycy?
    W internecie są strony, na których można sobie poczytać i znajduje się na nich lista objawów.
    Sam mam to. Na początku myślałem, że jest to skutek nerwicy ale okazało sie,że problemy wynikły właśnie z walki z nadczynnością tarczycy , która swoją drogą jest bardzo brzydką chorobą.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 11-05-15 o 19:38

ratun
    Gość

Właśnie koleżanka mi bardzo polecała ten olej do polewania ziemniaków i sałatek

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Ja dodaję olej do jogurtu naturalnego, faktycznie od kiedy codziennie go stosuję, to jeszcze nie zachorowałam, a zazwyczaj jakieś przeziębienia mnie nękały. Moze to przypadek, a może moc oleju... Używam też do włosów przed myciem, świetnie odżywia i dyscyplinuje kręcone włosy

andzia
    Gość

Cytat Napisał ratun Zobacz post
    Olej lniany bardzo pomaga w odchudzaniu się
    no ale jak ?
    tego nie doczytałam
    od dłuższego czasu piję olej z ostropestu ( na problemy z wątrobą i wyniki pokazały że bardzo pomaga ) , lniany mam w szafce jeszcze nie otwarty, czytałam właśnie że dla dzieci bardzo zdrowy i na problemy z sercem ale że pomaga w odchudzaniu? prosze o wiecej info

resttart0
    Gość

JA teraz robie mydło podobno ma super właściwości, a robić mydło bardzo prosto

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

olej lniany jest bardzo zdrowy! przede wszystkim ze względu na kwasy Omega 3. dobre są nasiona lnu, które można kupić już zmielone, zalewać gorącą wodą i pić wywar.

Początkujący Avatar Herooessd
    Siła Reputacji
    0

To omega 3 w oleju lnianym jest nieco przereklamowane. Występują 3 rodzaje omega 3. ALA, EPA i DHA. Olej lniany ma go w formie ALA. Słyszałam, że forma jaką wykorzystuje nasz organizm to DHA. EPA łatwo się zamienia w DHA, natomiast ALA nie. Więc w tej kwestii tran byłby lepszy (jako suplement).
    Należy też pamiętać, że olej lniany łatwo się utlenia (w ogóle kwasy omega 3 mają taką właściwość). A w nas też zachodzi oksydacja Więc dobrze do tego jeść dużo warzyw i owoców, które zminimalizują ten proces.

dalmierz
    Gość

Ja od pewnego czasu stosuję olej arganowy. Pomógł mi bardzo, między innymi na zagrzybienie organizmu.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia