Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Twoja ocena: Yes No

Odp: Gry ogłupiają?

Jak w większosći dziedzin "rozrywkowych" występują elementy rozwijające i ogłupiające i nc na to poza świadomym wyborem nie poradzimy...

To zależy jakie gry. Jakieś głupawe strzelanki może i tak, ale jakieś gry logiczne czy przygodowe moim zdaniem rozwijają

Jestem w sumie bardzo podobnego zdania. Sensowne gry nie ogłupiają. Problem tylko w tym, że większość dzieci nie chce w takie gry grać

Dużo zależy też od rodziców, jakie gry dawkują swoim pociechom

lolek112
    Gość

Cytat Napisał Cruzell09 Zobacz post
    To zależy jakie gry. Jakieś głupawe strzelanki może i tak, ale jakieś gry logiczne czy przygodowe moim zdaniem rozwijają
    zależy jaka strzelanka ... bo np. jak grałem w CS 1.6 to tam głównie chodziło o taktykę myślenie, wyprzedzanie myśli swojego przeciwnika itd itd.. a więc tutaj bym też polemizował

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Kiedyś grałem bardzo dużo i żałuję, że trwało to tak długo.
    Gry są dla każdego ale z umiarem. Jeżeli ktoś potrafi przesiedzieć cały dzień grając nic dobrego z tego nie wyniknie.
    A 2giej strony, wiele gier faktycznie rozwija - jeżeli potrafimy wynieść z nich coś wartościowego poza samą rozrywką.

Początkujący Avatar Suharos
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Niestety gra może uzależnić, wiem to po sobie, mnóstwo czasu zmarnowanego jak teraz na to patrzę :/

lolek112
    Gość

Suharos dlatego grunt to mądrze / z głową korzystać z dobrodziejstw jakim są gry

Zaawansowany uczestnik
    Siła Reputacji
    0

Jeśli gra się w granicach rozsądku to może to być bardzo odprężające i wskazane, szczególnie jeśli dodatkowo gramy z kimś (np. przy pomocy kinecta). Ale gdy spędzamy zbyt dużo czasu grając to mają niezaprzeczalnie szkodliwy wpływ na nas.

marysia
    Gość

Nie, myślę, że nie ogłupiają.
    Tylko trzeba grać z umiarem i rozsądnie dobierać gry. Ja np. bardzo lubię grać w Terra Militaris. Fajna strategiczna gra, w której trzeba trochę pogłówkować. Bynajmniej nie ogłupiająca
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 09-03-15 o 10:42

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia