Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 65
    Uczestnik Forum
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Odp: Gry ogłupiają?

zależy jakie gry i w jakich ilościach - jeśli gramy w gry, które nie wymagają za wiele myślenia i robimy to kilka godzin dziennie, to na pewno nam się to nie przysłuży (raczej też nie zaszkodzi). inaczej wygląda sytuacja w przypadku gier np. strategicznych, gdzie non-stop musimy podejmować przemyślane decyzje - czytałem wyniki badań, według których niektóre rodzaje gier prowadzą do polepszenia pracy mózgu., np. gry strategiczne i gry wojenne.

simian raticus
    Gość

Goro z Mortal Kombat X wyglada oblednie und czadowo and fantastycznie!

wawaler
    Gość

Niekoniecznie, to zalezy czy gry sa zbyt bardzo sugerujące czy wymagaj myślenia. Na pewno jeszcze bardziej myślenie wymuszaja książki, czytanie książek buduje kreatywność. Polecam przeczytać ksiązkę "Papierowy chlopiec" jest w Matrasie
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 14-04-15 o 12:15

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

jeżeli się gra zbyt dużo i cierpi na tym np. czytanie książek i relacje z ludźmi, to z pewnością gry mogą mieć negatywny wpływ

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Wszystko ogłupia jak się z czymś przesadza Nie demonizował bym pod ty względem gier, są jak każde inne medium.

adamzych
    Gość

Ja kiedyś grałem bardzo dużo... siedziałem nocami, cięzko było iść do pracy a jak wróciłem znowu to samo.//relacje z żoną zrobiły się nijaki, ciągłe pretensje(oczywiście miała rację). Od tamtej pory nie gram już w nic. Niektóre gry na pewno edukują, ale nie kązdy potrafi mieć umiar ja jestem tego dobrym przykładem. Pozdrawiam!

Początkujący
    Mieszka w
    Gorzów
    Siła Reputacji
    0

Nie warto grać w gry. Zdecydowanie lepsze jest czytanie książek. Warto nauczyć swoje dziecko sięgania po książkę. Wiedzy nigdy za dużo. Poza tym można na zachętę kupić kolekcję książek np. tematycznych jak Wielka Encyklopedia Królestwa Zwierząt. Wiem, że to kosztuje sam mam już 50 tomów i to nie koniec ale czym skorupka za młodu nasiąknie tym ..... Jeśli już koniecznie musi pograć to w gry logiczne i takie, które rozwijają wiele zdolności a nie w gry typu "zabili go i uciekł".

olapolak90
    Gość

Gry nie ogłupiają ale mącą w głowie i zabierają cenny czas. Warto będąc dzieckiem grać z gry, które rozwijają i uczą, a "naparzanki" najlepiej nie kupować.

fakeyy6
    Gość

Tak samo mozna powiedziec, ze alkohol oglupia, ale przeciez inteligentny czlowiek potrafi ocenic ile moze wypic... (choc nie zawsze ). Gry sa dla kazdego, ale jak do wszystkiego - trzeba podejsc z umiarem.

Początkujący
    Mieszka w
    gdynia
    Siła Reputacji
    0

Ogłupiać to może TV polska , gdzie propaganda jest przez jedną i drugą stronę politycznej bandery

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia