Zobacz najwyżej oceniony post w tym temacie. Kliknij tutaj

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Miro
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Umowa na czas określony

Dostałem propozycje zatrudnienia u pracodawcy, u którego zakończyłem pracę 2 m-ce temu.

Byłem zatrudniony u niego na 3 m-ce okres, próbny, następnie po tym bezpośrednio na 6 m-cy na czas określony do 30.11.

Będzie to 3 umowa, czy na czas nieokreslony?

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

1 z 1 użytkowników oceniło ten post pozytywnie.

Odp: Umowa na czas określony

Trzecia umowa będzie umową na czas nieokreślony pod warunkiem, że zostanie zawarta z pracownikiem w terminie do 1 miesiąca od daty rozwiązania poprzedniej umowy. Tak mi sie coś kojarzy.

Blueone
    Gość

Zgadza się, zgodnie z ustawodawstwem, jeżeli ten sam pracodawca i ten sam pracownik zawarli już dwie kolejne umowy o pracę na czas określony, a ewentualna przerwa między rozwiązaniem pierwszej z nich a nawiązaniem drugiej nie przekroczyła 1 miesiąca, zawarcie przez te osoby kolejnej umowy o pracę na czas określony, będzie równoznaczne w skutkach prawnych z zawarciem umowy o pracę na czas nieokreślony.

To znaczy, że dwie pierwsze umowy mogą być na czas nieokreślony, natomiast trzecia umowa z tym samy pracodawcą bez miesięcznego okresu przerwy już nie.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 01-03-15 o 23:24

Miro
    Gość

Czyli 3 będzie zawsze na czas nieokreślony, czy tak.

Trzeba się mimo wszystko pilnować, słyszałem o jednej (znanej) firmie która po zmianie przepisów zaczęła liczyć wszystkie umowy od początku. :-) Brzmi absurdalnie ale pewnie ich zaplecze prawne uznało że tak można zinterpretować przepisy.

kuropatwa
    Gość

Myślę, że najlepiej będzie poradzić się kogoś, kto ma z prawem pracy styczność na codzień, a przynajmniej poczytać coś tu: (spam) - jest tam parę przydatnych informacji na temat trzymiesięcznego okresu próbnego
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 01-03-15 o 23:25

Początkujący Avatar Beren132
    Siła Reputacji
    0

Cytat Napisał kuropatwa Zobacz post
    Myślę, że najlepiej będzie poradzić się kogoś, kto ma z prawem pracy styczność na codzień, a przynajmniej poczytać coś tu: - jest tam parę przydatnych informacji na temat trzymiesięcznego okresu próbnego
    Też mi się tak wydaje, lepiej kogoś doświadczonego poszukać. Ewentualnie poszperać w sieci na ten temat np tutaj możesz coś ciekawego znaleźć (spam)
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 01-03-15 o 23:25
    W chwili, kiedy zastanawiasz się czy kogoś kochasz, przestałeś go już kochać na zawsze.

sesjebankowe
    Gość

Pracodawca wiedział co robi kończąc z tobą współpracę na 2 miesiące i znowu dając zatrudnienie na umowę na czas określony, pewnie robi tak często z pracownikami, osobiście ostatnio spotkałem się z takimi odjechanymi właścicielami firm że już nic mnie nie zdziwi przez tych fantastów.
    Ostatnio edytowane przez wolf ; 01-03-15 o 23:27

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia