Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
    mezo
    Gość

Twoja ocena: Yes No

Smartfony w Polsce i na świecie

Trafiłam ostatnio na ciekawą infografikę dotyczącą smartfonów w Polsce i na świecie http://www.play.pl/newsletter/8/
    Ciekawe jest to, że mamy obecnie w PL aktywnych 55 mln kart sim. Odliczając osoby starsze i dzieci wychodzi po około 2,5 karty sim na głowę każdego Polaka. Po co nam tyle nr ?
    Drugie spostrzeżenie to udział Androida w rynku urządzeń mobilnych. Android jest teraz tym czym był Windows 10 lat temu - absolutnym monopolistą.

Piotr Benet
    Gość

Odp: Smartfony w Polsce i na świecie

Wolę już Androida niż iOS - który jest hermetycznie zamknięty i Apple nie dopuszcza nikogo do szczegółów. Patentuje też wszystko co możliwe. Dla mnie taka polityka prowadzi do na skaj przepaści.

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Zależy na czym Ci zależy jeśli na stabilności to iOS jest lepszy i WP 8 też niż andek na większości smartphonach. Problem leży w sterownikach. Android jest open więc każdy producent może wpakować go na swój telefon. Jednak każdy telefon to różna konfiguracja hardware więc stabilność naruszona. Większość producentów na sile wkłada też różne nakładki i apki, które zamulają. iOS i WP są dedykowane dlatego zamknięte i mniej narażone na utratę stabilności(nie mylić z funkcjonalnością). Sam mam ipada 2 na iOS był i jest potrzebny do pewnych zadań i mnie jeszcze nie zawiódł. Problem, że nie można nic z nim zrobić nawet hotspota! Natomiast telefon to K&M Live z andkiem i dual sim. K&M nie nafaszerował androida zbędnym syfem co przekłada się na stabilność i wypuścili już kilka aktualizacji no i dual sim pod Aero2.
    Android ma dużo więcej możliwości i tu leży potęga funkcjonalność.

PL aktywnych 55 mln kart sim.
    nie dziwie się w to wliczone są pre paidowe karty, które czasem są ważne rok. Sam mam kilka, których potrzebowałem do różnych rejestracji, a teraz leżą w szufladzie ciągle "aktywne"

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Taa takie karty można nabyc wszędzie - jakby powstała infografika, która przedstawiałaby informacje o faktycznie używanych kartach - to wtedy moglibyśmy stwierdzić, że te statystyki są poprawne

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia