Firma Samsung uruchomiła dziś w Parku Olimpijskim Studio GALAXY – centralny punkt swojej kampanii związanej z XXII Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Soczi 2014. W ceremonii otwarcia uczestniczyła Maria Szarapowa, ikona światowego tenisa i ambasadorka marki Samsung w Soczi, a także Timo Lumme, dyrektor MKOl ds. telewizji i marketingu. Studio GALAXY w Parku Olimpijskim oferuje stały dostęp do Igrzysk dzięki najnowszym, bezprzewodowym technologiom Samsung. Zaprojektowano je w taki sposób, aby odwiedzający mogli swobodnie korzystać z najnowszych urządzeń mobilnych marki tworząc, rejestrując i udostępniając swoje olimpijskie wrażenia.

Studio GALAXY to doskonała rozrywka dla każdego. Zróżnicowana oferta skutecznie wzbogaci fanom sportu przeżycia podczas zawodów w Soczi. Dzięki innowacyjnym technologiom Samsunga prezentowanym w Strefie Sportów Interaktywnych, odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w zimowych dyscyplinach olimpijskich, a następnie wesprzeć sportowców pozdrowieniami z aplikacji Samsung „ChatON” w Strefie Kibica. Dodatkowo w specjalnej Strefie Dziecięcej najmłodsi otrzymają odznaki z wydrukami własnych rysunków stworzonych na GALAXY Note3.

Do odwiedzenia przestrzeni Studio GALAXY zapraszamy zarówno sportowców jak i kibiców, którzy będą mieli szansę urozmaicić swój pobyt na igrzyskach korzystając z ciekawych projektów interaktywnych i technologii, stworzonych z myślą o potrzebach najbardziej wymagających użytkowników. Urządzenia mobilne stały się istotnym elementem śledzenia olimpijskich zmagań. Za sprawą innowacyjnych technologii Samsung umożliwia kibicom aktywny udział w Igrzyskach - powiedział Younghee Lee, wiceprezes działu Global Marketing, IT & Mobile Division w Samsung Electronics.

Studio GALAXY w Parku Olimpijskim składa się z 16 elementów, przeznaczonych do wielokrotnego użycia, sprowadzonych do Soczi i zmontowanych na miejscu. Po zakończeniu sportowych zmagań konstrukcja zostanie rozebrana, a jej poszczególne elementy posłużą do innych celów, co pomoże zminimalizować ilość odpadów. Te działania są najnowszymi w szeregu poczynań firmy Samsung, w ramach wdrażania zrównoważonej strategii oraz dążenia do budowy bardziej odpowiedzialnego społeczeństwa w skali globalnej.

Z dumą towarzyszę firmie Samsung w otwarciu Studio GALAXY w Parku Olimpijskim i bardzo cieszę się z mojego uczestnictwa w dzisiejszym wydarzeniu inaugurującym lokalną kampanię Samsunga w Soczi. Jako sportowiec doceniam wysiłki firmy na rzecz zapewnienia zarówno sportowcom jak i kibicom niezapomnianych wrażeń olimpijskich. Pełen wachlarz różnorodnych działań w ramach studia z pewnością pomoże nam zachować niezapomniane wspomnienia z tych zawodów - powiedziała Maria Szarapowa.

Aby duch olimpijski dotarł do jak najszerszego grona odbiorców, poza głównym Studio GALAXY w Parku Olimpijskim, Samsung przygotował jeszcze trzy tego typu obiekty: w wiosce olimpijskiej na wybrzeżu, w wiosce górskiej oraz na placu przed Muzeum Sztuki w Soczi.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
www.samsungmobilepress.com/Sochi2014/
lub na stronie dla urządzeń mobilnych

http:/m.samsungmobilepress.com/Sochi2014

źródło: netPRZaangażowanie Samsung w Igrzyska Olimpijskie

Po raz pierwszy Samsung zaangażował się w igrzyska olimpijskie podczas ich seulskiej edycji w roku 1988, stając się sponsorem lokalnym. Od Zimowych Igrzysk w Nagano w 1998 roku spółka rozszerzyła swój zakres działań, stając się światowym partnerem olimpijskim w kategorii urządzeń komunikacji bezprzewodowej. Firma zapewniła platformę komunikacji bezprzewodowej Wireless Olympic Works (WOW) oraz dostarczyła telefony komórkowe, które zapewniły Rodzinie Olimpijskiej dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, dostosowanych do bieżącego położenia użytkownika, oraz dostęp do interaktywnych technologii komunikacyjnych. Samsung organizuje również wiele cyfrowych kampanii marketingowych, które umożliwiają dzielenie się olimpijskimi emocjami z ludźmi z całego świata. Dzięki inteligentnym technologiom mobilnym umożliwiają one także uczestniczenie w największej imprezie sportowej na świecie wszystkim fanom. Samsung pozostanie światowym partnerem olimpijskim do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Zaangażowanie Samsung w Igrzyska Paraolimpijskie

Samsung jest światowym partnerem Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (MKP) od roku 2006. To właśnie w roku 2006, podczas Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Turynie, Samsung po raz pierwszy pełnił funkcję światowego partnera Igrzysk. Od tamtej pory firma wspierała Igrzyska Paraolimpijskie w Pekinie (2008), Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie w Vancouver (2010) oraz Igrzyska Paraolimpijskie w Londynie (2012). Jako światowy partner Igrzysk Paraolimpijskich już po raz piąty, Samsung chce udostępnić to wydarzenie jeszcze większej liczbie osób na całym świecie, dzieląc się olimpijskimi inspiracjami i emocjami za pośrednictwem innowacyjnych technologii komunikacji bezprzewodowej.

źródło: netPR