1 kwietnia wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące odliczenia podatku od towarów i usług od zakupu samochodów na firmę. Przedsiębiorcy, którzy chcą odliczyć 100% VAT-u, mają zaledwie 6 tygodni na kupno auta. Decyzje trzeba podjąć szybko, dlatego Bankier.pl przedstawia najciekawsze modele samochodów, od których możemy dokonać pełnego odliczenia VAT.

Na pełne odliczenie podatku pozwala zakup ciężarowej homologacji N1, co w niektórych przypadkach może wiązać się z koniecznością montażu słynnej już kratki. Właściwie w każdym segmencie możemy znaleźć samochód, od którego dokonamy pełnego odliczenia VAT-u. Skorzystać mogą więc przedsiębiorcy kupujący małe auto miejskie, rodzinne kombi czy luksusowego SUV-a.

Do najtańszych aut, od których możemy dokonać odliczenia, należą hyundai i20 oraz skoda fabia. Kupując małego hyundaia (ceny od 41 tys. zł) na odliczeniu zaoszczędzimy niemal 8 tys. zł, ale musimy kupić homologację za 1,8 tys. zł. Za fabię możemy zapłacić poniżej 30 tys. zł po odliczeniu, jeśli zdecydujemy się na najtańszą wersję. Za nową kię cee’d, której ceny zaczynają się od niespełna 50 tys. zł brutto, po odliczeniu przyjdzie zapłacić niecałe 41 tys. zł. Dobrze wyposażony opel astra z silnikiem diesla dzięki odliczeniu VAT-u będzie nas kosztował mniej niż jego najtańsza, benzynowa wersja.

- VAT odliczymy również od luksusowych SUV-ów, takich jak BMW X5, Infiniti QX70, czy porsche cayenne. Przy zakupie podstawowych wersji na odliczeniu zaoszczędzimy co najmniej 50 tys. zł. Przy zakupie najdroższe wersji cayenne (wycenianej na ok. 750 tys. zł brutto) odliczymy nawet 140 tys. zł VAT-u. Oczywiście podatek możemy odliczyć też od wielu innych modeli. Chętni na kupno nowego auta powinni pytać dilerów o szczegóły – mówi Marcin Lekki, analityk Bankier.pl.

Więcej na ten temat: http://bit.ly/auta-odliczenie-vat

źródło: informacja prasowa