Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Zaawansowany uczestnik redaktor DI
  admin
  Avatar Redakcja
  Dołączył
  May 11
  Mieszka w
  Warszawa
  Postów
  111
  Siła Reputacji
  10


  Twoja ocena: Yes No

  Najgorzej opłacane stanowiska pracy

  W ubiegłym roku najniższe płace otrzymywali pracownicy ochrony oraz szwaczki. Zarabiali oni równowartość kwoty minimalnej, która w 2013 roku wynosiła 1 600 PLN brutto.

  Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, mediana wszystkich uczestników badania wynosiła 4 050 PLN brutto. W 2013 roku najmniej zarabiały szwaczki i pracownicy ochrony. Zatrudnieni na tych stanowiskach otrzymywali wynagrodzenie na poziomie płacy minimalnej obowiązującej w 2013 roku (1 600 PLN brutto). Nieco wyższe zarobki, ale w dalszym ciągu znacznie niższe od mediany OBW ogółem, otrzymywali: portierzy i dozorcy (1 620 PLN), pracownicy sprzątający (1 743 PLN) oraz kelnerzy (1 815 PLN).

  – Należy zaznaczyć, iż w Ogólnopolskie Badania Wynagrodzeń skierowane jest do osób zatrudnionych na umowę o pracę. Pracownicy gastronomi często otrzymują napiwki, które mogą podwoić ich dzienny dochód nawet dwukrotnie, a kwota ta nie jest uwzględniana w ich całkowitym wynagrodzeniu – komentuje Magdalena Jędrzejczyk z Sedlak & Sedlak.

  najnizej-oplacane-stanowiska-pracy.jpg

  Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń (OBW) przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2013 roku

 2. #2
  kuropatwa
  Gość


  Twoja ocena: Yes No

  Odp: Najgorzej opłacane stanowiska pracy

  Akurat te dwa zawody, zwłaszcza pracownik ochrony bardzo często wiążą się z tym, że pracodawcy wymagają absurdalnie w stosunku do zakresu obowiązków grupy inwalidzkiej.
  Aczkolwiek zdarzają się też ciekawe i poważne oferty, jak na przykład ta: http://alegratka.pl/ogloszenie/szef-...ebe4da4a10956b i tu nie sądzę, żeby płaca była tak niska.
  Zresztą tak jak zostało zaznaczone w artykule - statystyki dotyczą tylko osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracy - nie wiemy zatem jakie są średnie zarobki osób zatrudnionych na podstawie umowy o dzieło lub zlecenie.

 3. #3
  Początkujący
  Dołączył
  January 21
  Postów
  20
  Siła Reputacji
  0


  Twoja ocena: Yes No

  Odp: Najgorzej opłacane stanowiska pracy

  Przede wszystkim chyba uwielbiam koszykówkę. Ale gra powinna przynosić nie tylko przyjemność, ale i korzyści. Dlatego czasami wchodzę na stronę vulcan vegas
  nowe strony bingo 2021, na których zbierane są wszystkie statystyki i recenzje meczów, a potem zakładam faworyta. Jeśli nie rozumiesz sportu, zawsze możesz spróbować zagrać w kasynie lub loterii.

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego tematu

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  

Jak czytać DI?

Powered by  
ATMAN EcoSerwer