Na rynku pierwotnym w zeszłym roku szukaliśmy głównie mieszkań dwu- i trzypokojowych. Blisko 89 proc. osób poszukiwało mieszkań, których cena nie była wyższa niż 400 tys. złotych.

Ponad 41 proc. osób poszukiwało mieszkania w przedziale miedzy 200 tys. a 300 tys. złotych, 26,6 proc. użytkowników wybierało lokale z ceną od 100 tys. do 200 tys. złotych. Najmniejsze zainteresowanie widać w segmencie mieszkań najdroższych, czyli tych z ceną większą niż 600 tys. złotych.
Najchętniej poszukiwane mieszkania na rynku pierwotnym to te, które mają 3 pokoje – ponad 40 proc. wszystkich oglądanych ofert. W porównaniu z rokiem 2012 współczynnik ten wzrósł o 6 proc. Jednocześnie spadł współczynnik dotyczący mieszkań jednopokojowych o 4 proc względem roku 2012.

Porównując dane obecne z tymi z roku 2012, rośnie zainteresowanie mieszkaniami budowanymi pod klucz. Analiza wyników za 2013 rok wskazuje, że ponad 44 proc. wszystkich oglądanych w serwisie Dom.Gratka.pl ofert sprzedaży mieszkań z rynku pierwotnego dotyczyło lokali z takim stanem wykończenia. Mieszkania oddawane do użytku w stanie deweloperskim stanowiły 36 proc. wszystkich poszukiwanych ofert. Najmniejszą liczbę poszukiwanych ofert mieszkań stanowiły te: bez białego montażu – 5 proc. czy ze stanem do uzgodnienia – 6 proc.

źródlo: informacja prasowa