Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Co i jak z formatem?

Witam, jestem tu całkowicie nowa i proszę wybaczyć jeśli tak od razu biorę się za pytania, ale to dla mnie ważne.
    Mam nadzieję że nie wybrałam złego działu. I jeśli to ważne to mam Windows XP Professional.
    Otóż w inf jestem całkiem zielona i chciałabym zrobić format. Wiem mniej więcej o co chodzi, ale ponoć jeszcze przed formatem powinnam zgrać jakieś sterowniki. Do karty graficznej, etc (?) Szukałam w innych tematach ale chyba jestem za głupia żeby zrozumieć, więc prosiłabym aby ktoś jakby mógł wytłumaczył mi to jak dziecku. Jak mam zgrać sterowniki, skąd? Na płytkę czy mogę na pendrive?
    Czy coś poza sterownikami powinnam zgrać? Nie licząc dokumentów etc. Tylko czy poza sterownikami są jeszcze jakieś rzeczy niezbędne do działania systemu?
    Czy dzielenie na partycje podczas formatowania jest ważne? Jakie to ma zalety, i co jeśli nie zrobię np dwóch partycji, będzie to miało wpływ na działanie systemu lub na ilość "miejsca" na komputerze?
    Znalazłam w sieci poradnik ("Jak sformatować XP - poradnik dla zielonych" można znaleźć w google) jeśli zrobię wszystko według tego, to będzie to wystarczające, czy poza tym muszę jeszcze jakieś kroki zrobić, np podczas formatu stworzyć jakieś konto (?)
    I po formacie jak zainstalować z pendrive/CD sterowniki? Krok po kroku?

Bardzo przepraszam za taką dużą ilość pytań. I dziękuję z góry dla każdego kto zechce "dopomóc".

Początkujący
    Siła Reputacji
    0

Twoja ocena: Yes No

Odp: Co i jak z formatem?

Wkładasz płytkę/USB z systemem, bootujesz z niego kompa i instalujesz system..... większość instalatorów format robi z automatu
    Albo odpalasz jakiś live-system (Samkal 9.0 polecam) i odpalasz manager NG typu gparted.

Pamiętaj o /.cffs

Informacje o temacie

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia